Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Szlifierka do gipsu – jak wybrać?

Szlifowanie gipsu potrafi być czynnością nie tylko czasochłonną, ale przede wszystkim także dość uciążliwą. Gips to bowiem rodzaj materiału, który podczas obróbki strasznie pyli, utrudniając przy tym prawidłowe funkcjonowanie. To właśnie ze względu na tę cechę, wybór właściwej szlifierki do gipsu powinien być poprzedzony doborem produktu o sprawdzonych właściwościach.

szlifierka do gipsuO czym powinniśmy pamiętać, wybierając szlifierkę do gipsu?

1. Urządzenie, przy pomocy którego będziemy pracować na powierzchniach wykonanych z gipsu, powinno mieć dużą moc, aby sprostać trudnym warunkom, a także być odpowiednio przystosowana do kontaktu z kurzem. Przy uciążliwym pyleniu może się stać tak, że tradycyjna szlifierka po prostu przestanie pracować, nagrzewając się pod wpływem zapychających ją zanieczyszczeń zewnętrznych.

2. W zakresie wyboru właściwej szlifierki do gipsu, warto skreślić z listy szlifierkę oscylacyjną - tę, która nie posiada systemu odsysania pyłu.

3. Szlifierka do gipsu powinna pracować z mocą około 800 do nawet 900 W. Taki sprzęt poradzi sobie z twardością obrabianego materiału i prawdopodobnie będzie pracował przez długi czas zupełnie bezawaryjnie.

4. Dobrym wyborem będzie np. szlifierka żyrafa umieszczona na długim kiju teleskopowym, za pomocą której sięgniemy także do sufitu.

5. Aby szlifierka działała przez długi czas sprawnie możemy tradycyjne urządzenie oscylacyjne uzupełnić specjalnym odkurzaczem. Używanie równomiernie tych dwóch urządzeń, pozwoli zachować sprawne i bezawaryjne działanie szlifierki, nawet tej o mniejszej mocy i używanej z dużym natężeniem.

Szlifierka do gipsu MacAllister 710 W6. Współczesne szlifierki do gipsu są właściwie prawie całkowicie bezpyłowe. Posiadając bardzo skuteczny system odsysania pyłu. Wszystko za sprawą głowicy szlifującej ze stopą szlifierską wyposażoną w liczne otwory technologiczne do odsysania pyłu.

7. Udogodnieniem jest również możliwość zdjęcia osłony głowicy, dzięki czemu bez problemu można szlifować narożniki.

Czy szlifierka do gipsu wygląda inaczej?

W budowie szlifierki do gipsu, naszą uwagę z pewnością zwróci system odsysania pyłu z workiem. Głowica szlifująca powinna być umieszczona na kiju teleskopowym, aby można było pracować na całej powierzchni ściany razem z sufitem.

Szlifierki do gipsu przede wszystkim nie powinny być zbyt ciężkie, dlatego ogranicza się ich wagę do maksymalnie 4 kg, aby manewrowanie narzędziem było jak najbardziej wygodne.

Data publikacji: 24.10.2016