Trójwymiarowe panele ścienne

Trójwymiarowe panele ścienne to nietypowy, ale przede wszystkim bardzo dekoracyjny materiał, który sprawdzi się podczas wykańczania ściany. Cieszy się dużą popularnością i coraz chętniej stosujemy go do wykończenia nie tylko nowoczesnych wnętrz. Oto przegląd trójwymiarowych paneli wykonanych z rozmaitych materiałów, np. z MDF, gąbki czy gipsu.

panele 3DPanele gipsowe – idealny sposób na zabawę formą, światłem oraz barwą

Ten materiał to niebywała gratka dla dekoratorów wnętrz oraz architektów. Z pomocą gipsowej okładziny 3D, w jednym wnętrzu połączymy oryginalne wzornictwo, stylistykę oraz stworzymy niebywały klimat.

Okładzina gipsowa to materiał naturalny, a zarazem bardzo efektowny. Jak wykorzystać go w aranżacji?

Możemy dobrać duże płyty 50 x 50 cm, zdobione wypukłym kształtem przypominającym fale. Na górze tak wykończonej ściany zamontujmy delikatne oświetlenie w postaci kinkietu lub światełek LED. Światło padające na wypukłości stworzy wrażenie głębi oraz dystansu.

Drugim pomysłem na wykorzystanie płyt wykonanych z gipsu będzie zaakcentowanie ściany drobnymi kwadracikami z wgłębieniami. W żłobieniach również można zamontować małe diody LED, a co ważne, sypialnia z taką ścianą pozwoli wyodrębnić z pomieszczenia to, co najważniejsze, czyli łóżko i jego ramę.

Panel ścienny MDF Knap 3D Brick 4 szt.Ścienne panele 3D nie muszą tworzyć kombinacji przestrzennej na całej ścianie. W ofercie producentów tego typu materiałów znajdziemy również takie elementy, które pozwolą stworzyć bogate wzornictwo tylko na wyznaczonych obszarach.

Okładzina z drewna – bezpieczne dla alergików

Okładzina drewniana oprócz pełnienia funkcji dekoracyjnej bardzo skutecznie wygłusza wnętrze. Izolując pomieszczenie od innych części domu, wpływa korzystnie na to, jak wypoczywamy np. w sypialni. To głównie z tego powodu będzie szczególnie cenionym materiałem w tych częściach mieszkania, w których zależy nam na przebywaniu w spokoju i ciszy.

Okładzina drewniana może mieć standardowy kształt cegiełek o różnej grubości lub kostek. Układa się je na przemian, tworząc bardzo estetyczne wgłębienia przypominające szachownicę.

Panele tapicerowane, czyli sposób na okładzinę ściany w sypialni

Tapicerowana okładzina ścienna to materiał nie tylko dekoracyjny, ale przede wszystkim miły w dotyku. Najlepiej jest nimi wykończyć powierzchnię przy wezgłowiu. Uzyskamy bardzo interesujące zakończenie za łóżkiem, dobierając panele kolorystycznie dopasowane do zastosowanej aranżacji oraz wybranych dodatków. Panele tapicerowane to ciekawy materiał do wykończenia wnętrz utrzymanych w stylu glamour.

Warto poświęcić uwagę również panelom wykonanym z płyt MDF. Oprócz tego, że są idealne do wykończenia wnętrz luksusowych (ze względu na dekoracyjny charakter), są również odporne na wilgoć.

Panele z MDF sprawdzą się zatem w pomieszczeniach, gdzie panuje duża wilgotność powietrza. Można nimi wyłożyć ścianę w kuchni lub w korytarzu, gdzie co jakiś czas będzie trzeba ją przetrzeć z zabrudzeń.

Data publikacji: 19.01.2017