Twoja domowa wizytówka - wycieraczka przed drzwiami

Kolorowa i fantazyjna w kształcie wycieraczka to wizytówka zadbanego i modnego domu. Kiedy kończy się sezon jesienno-zimowy a z nim czas pluchy, błota i mokrego śniegu, wycieraczka jest najczęściej bardzo zużyta i wypada ją wymienić na nową i świeżą. Jednocześnie nadejście wiosny i lata nie oznacza w naszym klimacie brak deszczu i czystych butów.

wycieraczkaPraktyczna i odpowiadająca aktualnym trendom wycieraczka przed drzwiami domu czy mieszkania nie tylko chroni podłogi naszych wnętrz przed brudem i zarysowaniem, wydłuża ich żywotność, obniża koszty sprzątania w biurach czy szkołach oraz zwiększa bezpieczeństwo (ryzyko pośliźnięcia się na mokrej podłodze). Ostatecznie też zdobi wejście. Możemy więc dobierać ją nie tylko do stylu naszego domu ale też do pory roku. Niemniej aspekt praktyczny jest priorytetem. Dlatego trzeba wiedzieć czego potrzebujemy aby zaspokoić zapotrzebowania naszego domu. Wybór wycieraczki zależy od intensywności jej używania - przed wejściem do biura, restauracji czy szkoły konieczne jest zastosowanie bardzo wytrzymałych mat. Ważne jest także czy wycieraczka ma służyć przed mieszkaniem na klatce schodowej, czy leży na zewnątrz przed drzwiami domku jednorodzinnego. Wycieraczki wewnętrzne są przeznaczone do klatek schodowych, zamkniętych przedsionków lub zadaszonych wejść, gdzie nie są narażone na zamoknięcie. Ich wybór jest bardzo szeroki – co do koloru, wzoru i rodzaju.

Wycieraczki kokosowe to jedna z propozycji do miejsc zadaszonych – dobrze chłoną wilgoć a ogromne zagęszczenie włókien oczyści obuwie z piachu i błota. Są produkowane w ogromnej ilości wzorów i kształtów-bo łatwo się je barwi i przycina. W zależności od preferencji właścicieli domu można wybrać wycieraczkę z zabawnym napisem lub przywitaniem, wesołym rysunkiem zwierząt lub z motywem kwiatowym. Są też dostępne wycieraczki okolicznościowe nawiązujące do konkretnych świąt lub pory roku.

Wycieraczki podgumowane na spodzie z wierzchem poliamidowym lub polipropylenowym i bawełnianym dobrze przylegają do posadzki, nie przesuwają się a jednocześnie dobrze chłoną wodę. A to za przyczyną naprzemiennie umieszczonych pasów włókien bawełnianych i polipropylenowych, które zatrzymują zabrudzenie i wilgoć. Można je prać w pralce.Wycieraczka Liverpool Eco Castorama

Wycieraczki zewnętrzne muszą być wytrzymałe i odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Przed wejściem do domu czy budynku użytku publicznego odpowiednie będą wycieraczki ażurowe, które z powodu swojej budowy nazywane są „plastrami miodu”. Zrobione są z wymiennych trudnościeralnych gumowych szczotek, efektywnie czyszczą obuwie z brudu. Odporność na ścieranie to ich najważniejszy atut. Poza tym mają specjalnie uformowany spód, który ułatwia odprowadzanie wody.

Inne równie skuteczne wycieraczki zewnętrzne to wycieraczki szczotkowe wykonane z twardego tworzywa. Dostępne są w rolkach o szerokości 1m i wielu kolorach. Dzięki dopasowanym obramowaniom mogą być przycięte do dowolnych wymiarów. Wycieraczki szczotkowe dzięki chropowatej powierzchni dobrze usuwają brud, nawet z najmniejszych kratek podeszwy obuwia. Na zewnętrzne wycieraczki nadają się tez wycieraczki na podkładzie gumowym odzyskiwanym z recyclingu. Zużyte opony samochodowe są surowcem, który przetworzony – topiony w wysokiej temperaturze daje gumowy materiał. Jest on pokrywany dekoracyjnymi wzorami i malowany. Ostatecznie powstaje wycieraczka wyglądająca jak artystyczny obraz na gumowym podkładzie. Jest ona odporna na plamy i odbarwienia. Doskonale usuwa się z niej wszelkie zanieczyszczenia. Zachowuje oryginalne kolory przez długi okres czasu. Może być stosowana na zewnątrz. 

Data publikacji: 08.05.2013