Produkty

Uchwyty kuchenne – ciekawe pomysły

Uchwyty kuchenne – ciekawe pomysły

Idealna kuchnia powinna być z jednej strony funkcjonalna, z drugiej ładnie urządzona. Aspekt wygody oraz wystroju można ze sobą umiejętnie połączyć. To nic trudnego szczególnie dla osób, które potrafią z dostępnych dodatków oraz materiałów wykończeniowych stworzyć spójną wizję wnętrza w rezultacie pięknego i oryginalnego. Uchwyty wydają się być tym elementem wykończenia szafek kuchennych, który niejednokrotnie decyduje o końcowym odbiorze wnętrza.

Uchwyt meblowy Gamet ZnAlStandardowo wykończone uchwyty meblowe otrzymujemy w każdym zestawie mebli. Są dołączone do poszczególnych segmentów szafek, ułatwiając ich otwieranie, a następnie także bezpieczne przechowywanie.

W nowoczesnych kuchniach…

Uchwyty mają najczęściej bardzo ograniczoną formę dekoracyjną. Przybierają formę podłużnych, metalowych rurek lub okrągłych gałek. Aby nieco urozmaicić taką nowoczesną formę uchwytów, możemy ten standardowy element zamienić na uchwyty szklane lub nieco bardziej zróżnicowane formy geometryczne.

Zarówno podłużne, jak i poprzeczne uchwyty możemy dobrać kolorystycznie do dekoru, którym wykończymy ścianę pomiędzy stojącymi oraz wiszącymi szafkami.

Uwaga: w nowoczesnych szafkach możemy także zrezygnować z konieczności montażu uchwytów. Za otwarcie poszczególnych szafek, odpowiada tutaj system tip on, który umożliwia otworzenie drzwiczek szafki bądź szuflady jedynie za pomocą dotyku. Naciskamy na powierzchnię szuflady, by ją otworzyć. Jest to rozwiązanie idealne dla fanów minimalizmu.

Klasyczny zestaw mebli idealny do kuchni urządzonej w stylu wiejskim

W tego rodzaju pomieszczeniach wszelkiego rodzaju dodatki pełnią funkcję dekoru, który potrafi przesądzić o całościowej aranżacji wnętrza.

Do zestawu z białymi meblami możemy dobrać czarne, delikatne uchwyty, które delikatnie zaakcentują i jednocześnie przełamią biały kolor, który może być nieco mdły w finalnym odbiorze.

uchwyt meblowyCiekawie zaprezentuje się także zestaw mlecznych mebli kuchennych połączony z uchwytami stylizowanymi na nieco postarzałe – utrzymane np. w kolorze miedzianym.

Klasyczny zestaw mebli możemy również uatrakcyjnić uchwytami, które idealnie pasują do nowocześnie urządzonego wnętrza. Sprawdzą się tu np. kwadratowe uchwyty wykonane z metalu.

Przy wyborze uchwytów, pamiętajmy o:

Dobraniu ich kolorystycznie do innych, drobnych akcentów znajdujących się we wnętrzu, weźmy pod uwagę relingi, blaty, akcesoria kuchenne, które są stale eksponowane,

Uchwyt powinien tworzyć z wyposażeniem spójną kompozycję, co nie zmienia faktu, że należy również dobrać takie elementy, które będą wykonane z mocnych materiałów. Pamiętajmy, że ten element zestawu kuchennego będzie dosyć mocno eksploatowany.

Data publikacji: 09.02.2017
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Uchwyty do szafek – z czego je wykonać

Uchwyty do szafek – z czego je wykonać
Wiele z naszych szafek wyposażonych jest w tradycyjne uchwyty. W sklepach dostępna jest cała gama różnorodnych produktów tego typu utrzymanych w odmie...
Czytaj więcej

Rodzaje uchwytów w szafkach kuchennych

Rodzaje uchwytów w szafkach kuchennych
Meble kuchenne w dużej mierze decydują o ostatecznym wizerunku naszej kuchni. Aby osiągnąć zamierzony efekt, musimy nie tylko podjąć decyzję co do odp...
Czytaj więcej

Miedziane dodatki w aranżacji wnętrz

Miedziane dodatki w aranżacji wnętrz
Miedziane elementy dekoracji coraz śmielej wkraczają do naszych wnętrz. Z pewnością kluczową kwestią jest w tym zakresie wciąż obecny styl industrialn...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Uchwyty kuchenne – ciekawe pomysły