Zobacz więcej Nawozy do drzew i krzewów owocowych

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Nawozy

Strzałka w prawo
icons.title_zoominicons.title_zoomouticons.title_zoomreset
Wapno do bielenia drzew 1 kg

Wapno do bielenia drzew 1 kg

12,98
/ szt.
12,98
/ kg
z VAT 23%

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.
Ładowanie
Sprawdzanie dostępności...

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

  Wapno przeznaczone jest do bielenia drzew ozdobnych i owocowych. Pokryta nim kora jest mniej podatna na powstawanie szczelin pod wpływem nagłych zmian temperatury w miesiącach zimowych. Skutecznie chroni w ten sposób drzewka przed rozwojem chorób i zapewnia im estetyczny wygląd. Możesz nanosić ją na korę za pomocą pędzla.

   Cechy i zalety

    Wapno przeznaczone jest do bielenia drzew – dzięki niemu kora jest zabezpieczona przed niskimi temperaturami i skutkami mroźnej zimy. Nanosi się ją pędzlem na pień w szczególności od strony południowej – gdy słońce będzie wychodzić zza chmur od strony południowej, może powodować ich nagłe nagrzanie. Gdy pogoda znów się nagle ochłodzi, kora może zacząć pękać, natomiast bielone wapnem drzewa są bardziej odporne na powstawanie szczelin w korze. Dzięki temu są one mniej podatne na różne choroby. Bielić można również drzewka owocowe, takie jak grusze, wiśnie lub jabłonie. Dodatkowo możesz je owinąć słomą lub papierem, co dodatkowo chroni rośliny przed pęknięciami i zwierzętami. Zabieg najlepiej wykonywać w grudniu przed nadejściem mrozów, możesz też to zrobić w listopadzie lub styczniu.

     Specyfikacja techniczna

     Głębokość produktu160mm
     Szerokość pojemnika210mm
     Wysokość pojemnika210mm
     Waga (kg)1kg
     Typ pojemnikaWiadro
     Składwapno
     Kod produktu5905620007390