Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Nawozy

Strzałka w prawo

Nawozy do drzew i krzewów owocowych

Strzałka w prawo

Nawozy do drzew i krzewów owocowych

Nawozy do drzew i krzewów owocowych są niezbędne dla żywotności i plonności tych roślin w ogrodzie. Dzięki odpowiednio dobranym nawozom, drzewa i krzewy owocowe będą rosły szybciej i zdrowiej, a ich owoce będą smaczniejsze i obfitsze.

Filtry

Nawozy do drzew i krzewów owocowych

Nawozy do drzew i krzewów owocowych są niezbędne dla żywotności i plonności tych roślin w ogrodzie. Dzięki odpowiednio dobranym nawozom, drzewa i krzewy owocowe będą rosły szybciej i zdrowiej, a ich owoce będą smaczniejsze i obfitsze.

22 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Nawozy

Wyświetlanie 22 z 22 produktów

Preparaty odżywcze do drzew i krzewów owocowych w Twoim sadzie

Marzysz, aby w każdym sezonie cieszyć się z bogatych plonów Twojego sadu? Na początku trzeba będzie włożyć mnóstwo serca i wysiłku, aby drzewa mogły rodzić zdrowe owoce. Takiego efektu nie da się uzyskać bez mikroelementów i substancji odżywczych, które niekiedy będziesz musiał suplementować swoim sadzonkom.

Zmienna pogoda, intensywność lub brak opadów oraz zróżnicowany odczyn podłoża mają wpływ na prawidłowy wzrost rośliny. To właśnie gleba filtruje pożyteczne i szkodliwe składniki, przez co korzenie zyskują bogate źródło zasobów mineralnych. Z żyznego podłoża do drzew i krzewów owocowych przedostają się substancje wzmacniające, dzięki którym możesz liczyć na wyjątkowo obfite zbiory.

Odpowiednio dobrany nawóz do drzewek owocowych pomoże zachować tempo wzrostu w Twoim ogrodzie nawet wtedy, gdy elementy naturalnie występujące w glebie przestaną wystarczać. Taki preparat uzupełnia substancje odżywcze i wzmacnia roślinę. Z tego sposobu wsparcia uprawy korzystają zarówno ogrodnicy amatorzy, jak i profesjonalne firmy.

Wśród szerokiego asortymentu marketów Castorama znajdziesz wszystkie niezbędne rodzaje odżywek. Możesz sięgnąć po bardziej uniwersalne i te dopasowane do potrzeb danego typu uprawy lub gatunku roślin. Specjalne nawozy mogą także pomóc Ci osiągnąć sprecyzowane cele, takie jak zmiana odczynu gleby.

Nowoczesne produkty do pielęgnacji roślin są łatwe w użyciu. Wystarczy, że co kilka tygodni podsypiesz drzewko lub krzew wymierzoną ilością granulatu i obficie podlejesz wodą. Nie musisz obawiać się każdorazowego obliczania proporcji i mieszania nawozu. Wybierz wygodną dla siebie formę specyfiku: płyn, proszek lub granulat. Pojemności opakowań są zróżnicowane, ale dobrane w taki sposób, by żadna ilość się nie zmarnowała.

Co daje regularne nawożenie drzew owocowych?

Odpowiednie nawożenie drzew owocowych jest jednym z koniecznych zabiegów podczas całego sezonu. Od wiosny do późnej jesieni zarówno drzewka, jak i krzewy dostarczają Ci smaczne i zdrowe owoce. Ten okres wymaga czasochłonnej i regularnej pielęgnacji.

Aby zbiory były obfite, warto stworzyć roślinom doskonałe warunki do wzrostu. Niestety ogrody czy działki często nie spełniają dokładnych wymagań glebowych roślin. Podłoże niekiedy nie zawiera wystarczającej ilości składników niezbędnych roślinom. Nie jest to jednak powód, aby zrezygnować z uprawy własnych owoców.

Pamiętaj, że zawsze możesz samodzielnie dostarczać roślinom odpowiednie składniki pokarmowe. Najważniejszym i najbardziej skutecznym ratunkiem jest nawóz do drzew i krzewów owocowych. Niedobory pierwiastków zostaną uzupełnione przez substancje znajdujące się w odpowiednio przygotowanych preparatach odżywczych.

Czy żyzna gleba oznacza, że nie potrzebujesz nawozów do roślin owocowych? Zdecydowanie nie! Te preparaty potrafią znacznie więcej. Każdy z nich zapobiega także pojawianiu się najczęstszych chorób, które niekiedy pochłaniają całą plantację. Zapewne nieraz spotkała Cię niespodzianka w postaci zgorzeli, szarej pleśni lub plamistości. Stosowanie odpowiedniego nawożenia wzmacnia roślinę i ochroni ją przed chorobami.

Oprócz tego możesz spotkać także nawozy o właściwościach zakwaszających. Kiedy będą one przydatne? Drzewa lub krzewy, w zależności od gatunku, potrzebują środowiska zasadowego lub kwaśnego. Aby posadzić kilka rodzajów na jednej działce, możesz samodzielnie kontrolować to, co znajduje się w podłożu. Nawóz do drzew i krzewów owocowych o specjalnym przeznaczeniu wpłynie na odczyn gleby i dostosuje go do potrzeb danej odmiany.

Kup odpowiedni nawóz pod drzewka owocowe, winorośle i krzewy! Czym się kierować przy wyborze?

Zanim sięgniesz po odpowiedni nawóz pod drzewka owocowe, zapoznaj się podstawowymi informacjami na temat tego, jak dobrać odpowiedni produkt. Nie musisz być ekspertem, by zastosować odpowiednią pielęgnację. Wystarczy, że poznasz podstawowe wymagania Twoich roślin i uwzględnisz je przy zakupie. Często nawet ten etap zostanie wykonany za Ciebie – w sklepach Castorama znajdziesz na przykład konkretne mieszanki przygotowane specjalnie dla danego typu uprawy.

W trosce o Twój czas zadbaliśmy o to, aby w tej kategorii znalazły się produkty o specjalnym przeznaczeniu do drzew i krzewów owocowych. Dzięki temu skrupulatnie dobierzesz nawóz oraz przy jego pomocy zapewnisz swoim uprawom odpowiednią pielęgnację przez cały rok. Nie będziesz trudzić się poszukiwaniami konkretnych związków odżywczych. W jednym miejscu znajdziesz wszystko, co przyda Ci się w ogrodzie.

Chcesz wiedzieć, jak dobrać odpowiedni nawóz pod drzewa owocowe i krzewy? Przede wszystkim pamiętaj, że dostępne produkty znacznie różnią się pod względem składu. Nie bez przyczyny dedykowane są konkretnym gatunkom roślinnym. Co najważniejsze, możesz wybrać także wiele produktów, których składniki są w stu procentach naturalne.

Substancje takie jak azot, fosfor, mangan, cynk oraz żelazo to najważniejsze składniki nawozu do truskawek. Od uniwersalnych opcji różni się także zawartością boru, miedzi i molibdenu. Zwarta i dopracowana formuła sprawia, że truskawki będą duże, a ich smak – wyrazisty. W preparacie do borówek oraz winorośli znajdziesz dodatkowo magnez, który wzmacnia system korzeniowy, łodygę oraz liście.

Nawożenie drzew owocowych – dodatkowe wskazówki

Gdy już znajdziesz idealną odżywkę dla okazów w swoim sadzie, potrzebujesz jeszcze informacji, jak ją stosować. Wiele przydatnych wskazówek znajdziesz w ulotce dołączonej przez producenta do wybranego nawozu. Zwróć też uwagę na czas i intensywność stosowania preparatu. Trzeba pamiętać, by nawożenie drzew owocowych przeprowadzać w odpowiednich okresach.

Ważną informacją jest także to, że drzewka i krzewy są roślinami wieloletnimi. W czasie sadzenia ich w swoim ogrodzie pamiętaj o całorocznej ochronie przed mrozami, dopasowaniu wilgoci oraz zabezpieczeniu pnia tuż przy glebie. Dzięki temu nawóz do drzew będzie mógł swobodnie przedostać się do systemu korzeniowego, gdy tylko nadejdzie sezon.

W tej kategorii naszego asortymentu znajdziesz też nieocenione w swoich właściwościach wapno do bielenia drzew w pojemnikach o różnych rozmiarach. Preparat zabezpieczy korę pni przed skutkami zimowych mrozów oraz opóźni wegetację roślin. W ten sposób na powierzchni nie będą pojawiać się rany zgorzelinowe, które są wynikiem działania skrajnych temperatur.

Z korzyścią dla samej rośliny najlepszym okresem na wykonanie zabiegu bielenia pni jest właśnie początek stycznia. Optymalna pojemność produktów w naszej ofercie pozwoli Ci zabezpieczyć każde drzewo w Twoim ogrodzie.