icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Większe bezpieczeństwo na podłodze – taśmy antypoślizgowe

Stworzenie bezpiecznych warunków to niezwykle istotny aspekt podczas wszelkich prac remontowo-budowlanych. Wykańczając mieszkanie, biuro, lokal użytkowy czy powierzchnie, znajdujące się przed budynkiem (także użyteczności publicznej) należy przede wszystkim uwzględnić komfort i bezpieczeństwo osób, które będą się poruszać po tych powierzchniach.

Idealnym rozwiązaniem, które pozwoli uniknąć przypadkowych upadków czy poślizgnięć na szczególnie gładkich czy zawilgoconych powierzchniach, jest taśma antypoślizgowa. Materiał ten wyjątkowo często znajduje zastosowanie na powierzchniach progów, na schodach i powierzchniach płaskich, chroniąc użytkowników przed niespodziewaną utratą przyczepności.

Taśma antypoślizgowa to produkt spełniający niezwykle istotną funkcję, który zarazem jest bardzo prosty w montażu. Dzięki niej szybko i sprawnie zabezpieczymy wszystkie powierzchnie mogące stanowić zagrożenie podczas poruszania się. W celu odpowiedniej aplikacji taśmy, najpierw upewnijmy się, że obszar, który chcemy zabezpieczyć jest czysty i wolny od wszelkich zabrudzeń, kurzu oraz tłuszczu. Następnie powoli i ostrożnie usuńmy papierową przekładkę. Ostatni krok to naklejanie. Na prawidłowo przygotowaną i gładką powierzchnię, dokładnie i równomiernie przyklejamy taśmę, starannie dociskając ją do podłoża. Na powierzchniach płaskich odstęp pomiędzy pojedynczymi paskami taśmy powinien wynosić od 10 do 20 cm, natomiast w przypadku schodów taśmę należy zamontować w odległości 0,5-1,5 cm od krawędzi stopnia.

Wieksze_bezpieczenstwo_na_podlodze___tasmy_antyposlizgoweWieksze_bezpieczenstwo_na_podlodze___tasmy_antyposlizgoweWieksze_bezpieczenstwo_na_podlodze___tasmy_antyposlizgoweWieksze_bezpieczenstwo_na_podlodze___tasmy_antyposlizgowe

Odpowiednio przymocowana taśma to gwarancja bezpieczeństwa na długi czas. Niezwykle trwały, odporny, niepodatny na działanie czynników atmosferycznych materiał PVC, który został wykorzystany do wykonania taśmy, zapewnia użyteczność nawet przez lata, a jego chropowata struktura uchroni użytkowników przed niespodziewaną utratą przyczepności. Pojedyncza rolka taśmy antypoślizgowej dzięki swojej długości daje nam możliwość wielokrotnego jej zastosowania.

Produkt dostępny jest na rynku w szerokiej palecie barw, co pozwala dobrać taśmę odpowiednio do miejsca jej przeznaczenia. Pozwala to dopasować kolor do odcienia powierzchni i wnętrza, zapewniając skuteczną, lecz niewyróżniającą się ochronę. Taśmy odblaskowe, widoczne z daleka, sprawdzają się szczególnie na zewnątrz, np. na schodach wejściowych i w progu budynku. Folia antypoślizgowa to produkt bardzo uniwersalny, doskonale nadaje się do montażu na podłożach wykonanych z różnych tworzyw- betonu, marmuru, metalu, drewna czy ceramiki. Warstwa kleju na jej spodniej części, z łatwością przylega do wszystkich wyżej wymienionych surowców, pod warunkiem, że zostały one wcześniej odpowiednio wygładzone

Tasma_antyposlizgowa_czarnaTasma_antyposlizgowa_czarnaTasma_antyposlizgowa_czarnaTasma_antyposlizgowa_czarna