icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Wielkanocne inspiracje

Niedawno planowaliśmy prezenty mikołajkowe, a już wielkanocny zając hasa wesoło w naszych myślach. Wielkanoc to niezwykle radosne święta w perspektywie powoli odchodzącej zimy i niecierpliwie wyczekiwanej wiosny. Do naszego domu wreszcie trafia duża dawka słońca, koloru i ciepła.

Wiadomo, święta bez dekoracji domu to nie to samo. Świąteczne ozdoby pomimo, że teoretycznie co roku nawiązują zazwyczaj do tych samych motywów, są na ogół bardzo zróżnicowane i mogą służyć jako element dekoracji wnętrza, zarówno z sezonie świątecznym, jak i na co dzień.

Uwolnij kolory!

Dom w prawdziwie wielkanocnym stylu najpierw trzeba nieco ubarwić. Zaczynamy zatem od wyłożenia z szaf kolorowych zasłon, obrusów i serwetek. Żywe kolory od razu poprawią nasze samopoczucie. Jeśli chcesz poprzez kolory nawiązać szczególnie do wielkanocnego nastroju pamiętaj o takich barwach jak fiolet, żółć, brąz czy zieleń.

Jakich dekoracji wielkanocnych nie powinno zabraknąć w Twoim domu?

W święta zazwyczaj spotykamy się przy stole. Chociażby dlatego koniecznie zadbaj o barwną zastawę stołową. Jeśli posiadasz talerze, szklanki z malowanym wzorem wielkanocnym to świetnie. Jeśli nie, to nic straconego. Świątecznego charakteru dodadzą Twojemu stołowi kolorowe serwety oraz wazon świeżych kwiatów np. różnobarwnych tulipanów. Taki klimat stołu to zawsze strzał w dziesiątkę.

Klasyka nie zawsze musi być nudna

Przyjęło się, że Wielkanoc kojarzy nam się z zajączkami, pisankami i kwiatami. Motywy tych właśnie dekoracji możemy odnaleźć w wielu sklepach, kwiaciarniach i marketach. Jeśli masz ochotę na porcelanowego zajączka - nie ma sprawy. A może wolisz drewno? – spokojnie, na pewno coś znajdziesz. Jeśli przy odrobinie chęci i wolnego czasu możemy połączyć gotowe dekoracje z ręcznie wykonanymi ozdobami. Dzięki temu dom będzie wyglądał wyjątkowo.

Kominek, jak zwykle źródło inspiracji!

Twoje dekoracje świetnie zaprezentują się na obudowie kominka. Można je położyć jako dekoracje stojące lub powiesić. Do drugiej opcji idealnie nadają się ręcznie pomalowane pisanki lub wianuszek wykonany z suchych kwiatów lub gałązek.

Aby wykonać wydmuszki z jajek musimy najpierw zrobić w skorupce dziurkę. Czynność wykonuje się po to, aby żółtko i białko z niego wyciekło, a jajko wewnątrz pozostało puste. Następnie możemy pomalować jajka farbkami i ozdobić je dowolnymi wzorami.

wielkanocne_akcentywielkanocne_akcentywielkanocne_akcentywielkanocne_akcenty

Wielkanocne drzewko

Innym sposobem przystrojenia domu na Wielkanoc jest wykonanie drzewka z jajek. Potrzebujemy gałązki, która wyglądem będzie przypominała drzewko. Na niej zawieszamy jajka – wydmuszki, na kolorowych wstążeczkach. Jeśli drzewko jest dużych rozmiarów, może stać na podłodze w salonie, jeśli mniejsze - może stać się wielkanocną dekoracją stołu.

W wiosennych kolorach

Nowoczesna Wielkanoc to przede wszystkim moc kolorów - wyraziste fiolety i seledyny przeniosą nas w krainę wiosny. Barwne wianki i ozdoby przywodzą na myśl wiosenną łąkę, gdzie królują radość i optymizm. Wielkanoc w tym stylu to propozycja dla osób odważnych, nowoczesnych, marzących o kreatywnym podejściu do świątecznej tradycji.

zdobienie_jajzdobienie_jajzdobienie_jajzdobienie_jaj