Produkty

Wiertarka przewodowa czy akumulatorowa – którą wybrać?

Wiertarka przewodowa czy akumulatorowa – którą wybrać?

Dopóki producenci elektronarzędzi nie skonstruują niezawodnego akumulatora, powyższe pytanie będzie wciąż zadawane przez początkujących majsterkowiczów. Obecnie wybór jest prosty i ogranicza się do zakresu prac, jakie będą wykonywane narzędziem oraz dostępnością gniazda sieciowego w najbliższym pobliżu.

Konieczność wiercenia spotka wcześniej czy później większość użytkowników danego lokum, nawet jeśli nie są jego właścicielami i je wynajmują – także oni pragną upiększyć przestrzeń, którą czasowo zajmują, i w tym celu konieczne jest wykonanie w ścianie chociaż kilku otworów, by umieścić w nich wkręty przytrzymujące antyramę Wiertarka akumulatorowaz plakatem filmowym lub zawiesić półkę w sąsiedztwie biurka z laptopem. W tym przypadku odpowiedź jest z pozoru jest łatwa – ponieważ każde mieszkanie wyposażone jest w dostęp do energii elektrycznej, wystarczy wiertarka przewodowa – ale czy sprawdzi się w każdych warunkach?

Niektóre z lokali mieszkalnych mają znaczną powierzchnię użytkową, znacznie przekraczającą standardowe 50 m², na których mieszczą się dwa pokoje, w tym jeden z aneksem kuchennym. Tak jest w przypadku loftów, których jedną z cech charakterystycznych jest przestrzenność nieograniczona zbędnymi ścianami działowymi. Tymczasem wiertarki do zastosowań amatorskich wyposażone są w kable sieciowe o długości nieznacznie przekraczającej 2 m – co na dużej powierzchni czyni je trudnymi do wykorzystania. Oczywiście w tym przypadku możemy posiłkować się przenośnymi przedłużaczami, jednak trudno mówić o komforcie pracy. Podobnie będzie w przypadku konieczności wykonania otworów poza budynkiem, na przykład w ogrodzie lub nawet na rozległym tarasie. Tutaj wybór użytkownika takiej posiadłości padnie na urządzenie zasilane akumulatorem.

Pierwsze, wymienione w tytule pytanie niesie za sobą następne – co wybrać – wiertarkę czy wkrętarkę, a może Wiertarka przewodowazdecydować się na wiertarko-wkrętarkę? O możliwych odpowiedziach na te pytania można przeczytać w tym miejscu. Obecnie potrzeby klientów idą w kierunku łączenia cech różnych elektronarzędzi, a odpowiedzią producentów na takie zapotrzebowanie jest wyspecjalizowane narzędzie, jakim jest wiertarko-wkrętarka – zarówno w wersji sieciowej, jak i zasilanej akumulatorem. W tym ostatnim przypadku zażegnuje się niebezpieczeństwo rozładowania narzędzia w trakcie pracy wyposażając zestaw narzędziowy w dodatkowe ogniwo zasilające lub nawet dodając jeszcze jedno dodatkowe. W ten sposób pracującemu urządzeniu towarzyszy ładujący się dodatkowy akumulator, którego użyteczność docenią ci wszyscy, którzy podczas prac remontowych i budowlanych stosują wiertarko-wkrętarkę z dużą częstotliwością.

Do niedawna urządzenia akumulatorowe o nazwie wiertarko-wkrętarka pozbawione były w wielu przypadkach cechy, którą zwykłe wiertarki sieciowe górowały nad elektronarzędziami typu 2 w 1 – była to możliwość użycia udaru. Jednak w sprzedawanych obecnie wiertarko-wkrętarkach akumulatorowych funkcja udaru jest już obecna. Tym sposobem nowoczesne narzędzia mają już zestaw cech, którymi nie odróżniają się od sieciowych odpowiedników i do zastosowań amatorskich z powodzeniem posłużą nam elektronarzędzia wyposażone w parę akumulatorów, a nie w kabel sieciowy.

Data publikacji: 18.02.2016
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak wybrać elektronarzędzia bezprzewodowe? Poznaj bogatą ofertę marki Erbauer!

Jak wybrać elektronarzędzia bezprzewodowe? Poznaj bogatą ofertę marki Erbauer!
Dobrze wyposażony przydomowy warsztat to komfort pracy i możliwość realizowania się w roli projektanta, konstruktora oraz samodzielnego twórcy ...
Czytaj więcej

Akcesoria do wiertarek, młotowiertarek i młotów – w co warto się wyposażyć?

Akcesoria do wiertarek, młotowiertarek i młotów – w co warto się wyposażyć?
Wiertarki udarowe, młotowiertarki i młoty – to elektronarzędzia, które sprawdzą się zarówno w przydomowym, jak i w pełni profesjonalnym warsztacie. Ic...
Czytaj więcej

Wiercenie i dłutowanie w różnych rodzajach ścian

Wiercenie i dłutowanie w różnych rodzajach ścian
Prawidłowe rozplanowanie przewodów instalacji elektrycznej i ich umieszczenie pod tynkiem wymaga wykonania bruzd i wywiercenia otworów pod puszki. W z...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Wiertarka przewodowa czy akumulatorowa – którą wybrać?