Produkty

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o paście polerskiej

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o paście polerskiej

Pasta polerska to środek o uniwersalnym zastosowaniu. Wykorzystamy go zarówno do szybkiego odświeżenia lakieru przed latem, jak również do usunięcia z niego rys o różnej głębokości. Kiedy i jak jej używać, aby zyskać zadowalający efekt? Oto krótki poradnik, który ułatwi nam pracę z pastą polerską samochodową!

pasta polerskaDo czego służy pasta polerska?

Zarysowanie samochodu naprawdę może zdarzyć się każdemu. Drobne rysy na drzwiach pozostawi chociażby breloczek od kluczy podczas ich otwierania, nadkola mogą się z kolei zarysować nawet podczas normalnej jazdy – wszystko za sprawą ziaren piasku odpryskujących od asfaltu. Wykorzystując pastę polerską możemy jednak pozbyć się drobnych zadrapań i rys bez konieczności odwiedzania lakiernika, a zatem znacznie niższym kosztem.

Czy wiesz, że…

Pasty polerskie coraz częściej spotyka się pod inną nazwą – regeneratorów lakieru. Wszystko za sprawą efektu, który można uzyskać poprzez ich zastosowanie: drobne uszkodzenia karoserii znikają, a lakier wygląda niemalże jak nowy.

W składzie najbardziej standardowej pasty polerskiej znajdziemy delikatne mleczko, wosk ochronny oraz pigment barwiący. Dzięki temu nie tylko usuniemy zabrudzenia, lecz również pogłębimy kolor karoserii i stworzymy na jej powierzchni powłokę, która będzie chronić ją przed powstawaniem kolejnych uszkodzeń w przyszłości. O tym, jak wybrać dobrą pastę polerską, przeczytamy tutaj.

 Pasta polerska Starwax 250 gJak stosować pastę polerską samochodową?

Zanim przystąpimy do polerowania karoserii samochodowej, powinniśmy ją dokładnie wyczyścić z kurzu, piasku i innych zabrudzeń, które przywierają do niej w czasie jazdy. Kolejny krok stanowi jej odtłuszczenie – możemy zastosować w tym celu myjkę wysokociśnieniową z detergentem. Lakier należy później pozostawić do dokładnego wyschnięciu lub też wytrzeć go do sucha.

Pastę rozprowadzajmy w niewielkiej ilości kolistymi ruchami tak, aby równomiernie pokryła całą powierzchnię. W miejscach, w których rysy są szczególnie głębokie, możemy zastosować nieco więcej środka. Do aplikacji preparatu możemy użyć wilgotnej ściereczki. Gdy tylko pasta zaschnie na karoserii, wypolerujmy ją – kolor od razu zyska głębię i piękny połysk.

Pastę polerską najczęściej stosuje się pomiędzy drugim a szóstym rokiem eksploatacji samochodu, gdyż to właśnie wtedy powinny pojawić się na nim pierwsze ślady użytkowania. Oczywiście jest to zakres umowny i wszystko zależy od indywidualnego zużycia karoserii samochodowej.

Koloryzowana pasta polerska – czy można zmieszać dwa odcienie?

polerowaniePoza standardowymi pastami polerskimi, możemy też spotkać się z ich koloryzowanymi wariantami. Jakie jest ich zastosowanie? Wykorzystując ją do polerowania karoserii, zyskamy nie tylko wysoki połysk, lecz jednocześnie pogłębimy jej barwę w taki sposób, że stanie się intensywniejsza. Aby jednak efekt końcowy był zadowalający, powinniśmy jak najlepiej dobrać jej odcień. Pamiętajmy też o tym, że mieszanie dwóch kolorów w celu otrzymania tego idealnego wbrew pozorom wcale nie jest dobrym pomysłem. Znajdujące się w nich pigmenty po prostu się ze sobą nie połączą – możemy zatem uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego.

Data publikacji: 21.06.2018
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Wybieramy pastę polerską – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy pastę polerską – na co zwrócić uwagę?
Na samochodzie pojawiły się rysy, a jego kolor stracił swoją głębię? Możemy łatwo przywrócić karoserii dawną estetykę, wykorzystując pastę pole...
Czytaj więcej

Czym wypolerować powierzchnie z metalu i drewna

Czym wypolerować powierzchnie z metalu i drewna
Polerowanie powierzchni metalowych i drewnianych można wykonać we własnym zakresie, pracując ręcznie. Jednak kiedy materiału do obróbki jest dużo, o w...
Czytaj więcej

Jak obchodzić się z zabytkowymi meblami?

Jak obchodzić się z zabytkowymi meblami?
Pokryte patyną czasu sprzęty nie tylko przyciągają wzrok wyszukanym wyglądem, ale często są pamiątkami pełnymi wspomnień. Zasługują na szczególne trak...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o paście polerskiej