Nie przegap! LOTERIA URODZINOWA do 16.04! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Wszystko o farbach Tikkurila

Farby Tikkurila to produkty przeznaczone do dekoracji oraz ochrony ścian wewnętrznych i zewnętrznych, do tworzenia dekoracyjnych wykończeń, a także zabezpieczenia drewna oraz metalu. Materiały prezentowane przez firmę mogą być wykorzystywane zarówno podczas prac prowadzonych w domach prywatnych, jak i w pomieszczeniach publicznych. Spośród szerokiej oferty warto wyróżnić farby ścienne, emalie, lakiery, a także produkty dekoracyjne, takie jak laserunek, farby perłowe czy strukturalne. Więcej o produktach tej firmy w naszym artykule.

Wykańczając różnego rodzaju powierzchnie w naszym domu, dużą uwagę skupiamy na jakość materiału, kompozycji wykorzystanych w nim składników oraz przeznaczeniu. Zależy nam, aby produkt miał jak najwyższe parametry użytkowe, a wnętrza były bezpieczne i trwale wykończone. Które z tych cech posiadają farby Tikkurila?

Do najczęstszych zalet farb Tikkurila zalicza się:

- dużą siłę krycia,

- głębokie, matowe wykończenie,

- możliwość nakładania produktu wałkiem lub pędzlem,

- dużą wydajność (do 12 m2/l).

W ofercie znajdziemy farby do wielu domowych pomieszczeń, w tym do kuchni, łazienek, salonu czy korytarzy. Na szczególna uwagę zasługują farby lateksowe, które są odporne na szorowanie, niezwykle wydajne oraz dobrze kryją. Powłoka powstała z użyciem tego produktu jest łatwo zmywalna.

Druga grupę farb Tikkurila stanowią farby akrylowe, które bardzo dobrze kryją malowane powierzchnie, ale przede wszystkim dają ciekawy i dość nowoczesny efekt matowej powłoki ściennej. Łatwo się je nakłada, a uzyskana warstwa jest niezwykle trwała.

malowanie_mieszkaniamalowanie_mieszkaniamalowanie_mieszkaniamalowanie_mieszkania

Tikkurila to farby nawierzchniowe opracowane w technologii ceramicznej, w których dużą rolę odgrywa odporna powłoka mechaniczna. Ciekawe jest tutaj także zjawisko enkapsulacji, zwiększającej właściwości barierowe malowanej powierzchni. Jest to cecha istotna z punktu widzenia malowanych wnętrz szkolnych, obiektów o przeznaczeniu publicznym, a także laboratoriów, szpitali oraz zakładów, gdzie czystość ścian jest ważnym aspektem decydującym o ocenie wnętrza.

Na czym polega ceramiczna technologia wytwarzania farb?

Jest to unikatowy układ wypełniaczy ceramicznych oraz funkcjonalnych, gdzie możemy uzyskać wyrazistą głębię kolorów, antyrefleksyjne, matowe wykończenie oraz odporność mechaniczną. Takie produkty pozwalają na szybkie wyczyszczenie danej powierzchni – najczęściej za pomocą mokrej ściereczki.

Powierzchnie ścienne malowane farbami Tikkurila są dużo bardziej odporne na osiadający kurz oraz brud – produkty te bardzo dobrze sprawdzą się więc w domach, w których mieszkają alergicy.

Farby te posiadają także niekapiącą formułę, dobrze trzymają się podłoża oraz są łatwe w rozprowadzaniu. Krótki jest tutaj także czas schnięcia, który zdecydowanie skraca czas przeprowadzanego remontu.

W ofercie farb Tikkurila znajdziemy także farby zewnętrzne nie tylko do elewacji, ale również do drewna czy metalu. Dzięki takim produktom możemy nadać powierzchni piękne wykończenie, ale przede wszystkim ochronimy ją przed korozją czy degradacją biologiczną. Produkty zewnętrzne polecane są do zabezpieczania mebli ogrodowych, drewnianych tarasów, ogrodzeń, balustrad, pomostów.

Oferta farb Tikkurila jest znana z szerokiej gamy kolorystycznej. Możliwy jest tutaj wybór gotowego produktu lub skorzystania z tzw. mieszalnika.

Farba_magnetyczna_NovodomoFarba_magnetyczna_NovodomoFarba_magnetyczna_NovodomoFarba_magnetyczna_Novodomo