Dostawa za 1 zł na wybrane produkty dla zamówień od 200 zł! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

Wyrzynarka z funkcją podrzynania erbauer – opinie i test urządzenia

Wyrzynarka to wygodne i niezwykle przydatne narzędzie w warsztacie każdego majsterkowicza. Pozwala na wycinanie rozmaitych kształtów i pracę pod różnym kątem. Do czego służy wyrzynarka i czym się kierować podczas jej kupna?

Wyrzynarka z funkcją podrzynania Erbauer – pierwsze wrażenie

wyrzynarka opakowaniewyrzynarka opakowaniewyrzynarka opakowaniewyrzynarka opakowanie

Wyrzynarka z funkcją podrzynania – opinie na temat urządzenia zaczynam kształtować od dokładnego obejrzenia zestawu i przyjrzenia się jego poszczególnym funkcjom. Producent postawił na standardowy rozmiar sprzętu, który zapakowano w poręczną walizkę z rączką, wykonaną z twardego tworzywa. Całość utrzymana jest w czarno-niebieskich barwach, a najważniejsze przyciski podkreślono czerwonym kolorem. Dzięki temu łatwo je dostrzec podczas wykonywania prac.

recenzja wyrzynarki Erbauerrecenzja wyrzynarki Erbauerrecenzja wyrzynarki Erbauerrecenzja wyrzynarki Erbauer

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń tego producenta, otrzymujemy sprzęt z trzymetrowym kablem zasilającym, którego długość wystarcza do większości prac w przydomowym warsztacie. Wyrzynarka waży niewiele ponad 2 kilogramy, a dzięki wąskiej walizce łatwo ją transportować w dłoni. Uchwyt został zrobiony z antypoślizgowej gumy, a stosunkowo szeroki uchwyt pozwala na wygodną pracę posiadaczom wąskich i szerokich dłoni. Płyta podstawy jest wykonana z aluminium i powinna skutecznie znosić drgania i przeciążenia. Maszyna pozwala na podłączenie odkurzacza lub worka, do którego wpadają odpady i wióry, powstałe w trakcie wycinania.

opakowanie wyrzynarka Erbaueropakowanie wyrzynarka Erbaueropakowanie wyrzynarka Erbaueropakowanie wyrzynarka Erbauer
kategoria - wyrzynarkikategoria - wyrzynarkikategoria - wyrzynarkikategoria - wyrzynarki

Wyrzynarka z funkcją podrzynania – opinie i opis produktu

Wyrzynarka z funkcją podrzynania Erbauer to praktyczne urządzenie, które służy do wycinania otworów i płaszczyzn z drewna, tworzyw sztucznych i metalu. Pozwala na pracę z różnymi rodzajami materiałów, do których możesz dostosować tempo i siłę cięcia, by osiągnąć oczekiwany efekt.

Wyrzynarka daje możliwość wycinania wzdłuż linii prostej lub pozwala osiągnąć linię przecięcia nieregularnego kształtu. Umożliwia wycinanie otworów o kształcie koła, kwadratu i prostopadłościanu lub wycinać zróżnicowane kształty.

Aby cięcie było odpowiednie, płoza maszyny musi być równomiernie dociśnięta do materiału, który się kroi.  Twarde materiały tnie się na wolniejszym biegu, a te, które są cieńsze lub bardziej miękkie – na szybszym. Warto też pamiętać o tym, aby podczas prac nie dopuścić do wibracji, które mogą zniszczyć brzeszczot.

Z pomocą wyrzynarki wytniesz różne elementy z drewna, metalu i tworzyw sztucznych. Urządzenie świetnie radzi sobie z wycinaniem elementów ze sklejki, drewna, płyt meblowych i cienkich płyt wiórowych. Możesz także wyciąć okrągłe lub owalne otwory, w których zamocujesz określone urządzenia, np. elementy wystroju mieszania, lub w których osadzisz np. umywalkę bądź zlew. Przy jej pomocy opracujesz metal i tworzywa, takie jak plastik, płyty z pleksi czy akcesoria do wyposażenia domu lub garażu.

Wyrzynarka nie pozwala na bezpośrednie wycięcie płaszczyzn o kącie 90 stopni, dlatego, aby otrzymać otwór w formie kwadratu lub prostokąta, musisz wykonać najpierw linię prostą, następnie drugą równoległą do niej, zakończoną łukiem, a dopiero na końcu usunąć pozostały element.

Przy odrobinie wprawy i praktyki będziesz mógł nią wycinać praktycznie wszystkie przedmioty, o których marzysz.

wykrawanie wyrzynarkąwykrawanie wyrzynarkąwykrawanie wyrzynarkąwykrawanie wyrzynarką

Wyrzynarka Erbauer – test a specyfikacja techniczna i użytkowa sprzętu

Wyrzynarka Erbauer – test zaczynam od sprawdzenia specyfikacji technicznej i porównania jej ze stanem rzeczywistym. Wyrzynarka jest standardowych rozmiarów i dość łatwo nią manewrować podczas cięcia. Pozwala na przecięcie grubego kawałka drewna do 12 cm, aluminiowego materiału o grubości do 2 cm lub metalu, którego grubość nie będzie przekraczać 1 cm.

wyrzynarka Erbauer - parametrywyrzynarka Erbauer - parametrywyrzynarka Erbauer - parametrywyrzynarka Erbauer - parametry

Ponieważ wyrzynarka jest wyposażona dodatkowo w funkcję podrzynania, pozwala to na szybsze i efektywniejsze cięcie. Dzięki temu brzeszczot może pracować w dwóch płaszczyznach – prócz standardowego ruchu brzeszczot wykonuje regularny, dodatkowy ruch do przodu. Przyspiesz to cięcie, jednak może odbijać się to na jakości cięcia, które może się okazać mniej precyzyjne i dokładne. Wiele uzależnione jest od tempa cięcia, co postaram się sprawdzić, gdy wykonam właściwy test wyrzynarki.

Wyrzynarka Erbauer – opinie na temat jakości sprzętu mogę także zebrać po sprawdzeniu rodzaju materiału, z którego została wykonana. Większość pokręteł lub włączników jest wykonana z plastiku, to najczęściej wybierana opcja przez producentów. Szkoda, że przycisk blokowania również jest plastikowy, gdyż często używany mechanizm może się wyrobić lub uszkodzić i z czasem zostaniemy pozbawieni funkcji blokowania pracy wyrzynarki.

Z tworzywa jest także wykonana blokada kąta podstawy, co sprawia, że nie da się jej idealnie przytwierdzić i zapewnić tego samego ustawienia podczas dużych przeciążeń w trakcie pracy. Mimo dociśnięcia jej do powierzchni, przy użyciu większej siły można ją nadal przesunąć ręką. Podobnie wybierak wahadła – jest plastikowy i przez to także bardziej narażony na uszkodzenie mechanizmu.

Dobrze, że urządzenie posiada funkcję wydmuchiwania wiórów i niepotrzebnych elementów pozostałych po wycinaniu. Dzięki temu cięcie może być bardziej precyzyjne i łatwiej jest podążać maszyną za wyznaczoną linią cięcia. Zestaw posiada także trzy rodzaje brzeszczotu: dwa do drewna i jeden do metalu. W skład kompletu wchodzi jeszcze dodatkowe mocowanie z miarką, która ułatwia proste cięcie na jednej linii na określonej wysokości lub głębokości. By sprawdzić ich działanie, zaczynam test wyrzynarki.

końcówki do wyrzynarkikońcówki do wyrzynarkikońcówki do wyrzynarkikońcówki do wyrzynarki

Wyrzynarka Erbauer – opinie po wykonaniu testu

Wyrzynarka – test urządzenia zaczynam od prostego zadania, które udowodni mi, czy łatwo jest nią manewrować, jak dużo wymaga siły od operatora i na jakie trudności jako amator majsterkowicz mogę natrafić. Chciałbym wyciąć kilka linii na kawałku drewnianej płyty. Element jest cienki i jego wycinanie nie powinno stanowić żadnej trudności.

test wyrzynarkitest wyrzynarkitest wyrzynarkitest wyrzynarki

Aby zamontować odpowiedni brzeszczot, zwalniam dźwignię zwalniania, aby otworzyć gniazdo narzędzia. Wkładam odpowiedni brzeszczot – w przypadku tego typu wyrzynarki to brzeszczoty typu T. Zęby elementu tnącego zawsze powinny być skierowane do przodu. Krawędź powinna być umieszczona w prowadniku brzeszczotu, po czym ostrożnie zwalniam dźwignię. Skuteczność mocowania sprawdzam przez odpowiednie pociągnięcie za brzeszczot.

Po włączeniu wyrzynarki jestem w stanie przeprowadzić dość sprawnie cięcie pod różnym kątem. Praca jest prosta i nie wymaga ode mnie dużego doświadczenia. Postanawiam sprawdzić urządzenie w trudniejszych warunkach i ustawiam jego płytę podstawy pod kątem 45 stopni. W przypadku wyrzynarki Erbauer mogę ten kąt odpowiednio modyfikować i dostosowywać do moich potrzeb.

Pracuję na dość grubym kawałku drewna. Urządzenie działa stabilnie i jednostajnie, jednak mam wrażenie, że przy silniejszym nacisku lub gdyby wystąpiły silniejsze drgania, plastikowe mocowanie wyrzynarki nie będzie w stanie w stu procentach stabilnie utrzymać maszyny. Może to przyczynić się do uszkodzenia materiału, z którego wycinam lub zniszczyć moją dotychczasową pracę.

wyrzynanie wyrzynarką erbauerwyrzynanie wyrzynarką erbauerwyrzynanie wyrzynarką erbauerwyrzynanie wyrzynarką erbauer

Maszyna działa dość cicho, a funkcja wydmuchiwania sprzed brzeszczotu drobin pyłu i zbędnych elementów ułatwia precyzyjne cięcie. Długość kabla pozwala mi na zupełnie swobodne manewrowanie głowicą. Po kilkunastu minutach otrzymuję gotowy produkt, na który czekałem. Wykorzystując adapter do odkurzacza, pomieszczenie pozostaje czyste, a ja nie muszę używać okularów ochronnych.

Wyrzynarka – opinie i metody konserwacji

Wyrzynarka do drewna lub metalu nie wymaga skomplikowanej konserwacji. Większość prac po wykonaniu konkretnego zadania polega na usunięciu zbędnych elementów i drobin pyłu z obudowy, elementów tnących i głowicy. Można to zrobić przy pomocy wilgotnej szmatki, a miejsca trudno dostępne wydmuchać odkurzaczem lub usunąć, wytrzepując drobiny z wnętrza urządzenia.

Pamiętaj, by nie przeciążać urządzenia. Nie używaj go do cięcia materiałów, do których nie jest przystosowane. Nie powinno się wykorzystywać wyrzynarki, gdy włącznik działa nieprawidłowo lub wybrane przyciski zacinają się, bądź nie można ich odblokować. Wszystkie prace konserwacyjne wykonuje się po odłączeniu maszyny od źródła prądu.

Brzeszczoty musisz sprawdzać do jakiś czas i upewniać się, czy są dostatecznie ostre. Ważne, aby obudowa chroniąca główne elementy była kompletna i niezniszczona. Nie dopuszczaj do zalania lub zawilgocenia sprzętu, gdyż może to doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń wnętrza maszyny i jej całkowitego zniszczenia.

Wyrzynarka – test i stosunek jakości do ceny

Urządzenia do cięcia drewna i innych tworzyw sztucznych różnią się od siebie rodzajem zamocowania brzeszczotu, możliwością cięcia w różnych płaszczyznach lub pod określonym kątem i liczbą dodatkowych akcesoriów. Kupując wyrzynarkę Erbauer, otrzymuję zestaw, który pozwala mi na natychmiastowe przystąpienie do pracy. Ciekawym i bardzo wygodnym dodatkiem byłby jeszcze cyrkiel, za pomocą którego mógłbym równo i dokładnie wycinać koła i okręgi.

Wyrzynarkę kupiłem w Castoramie za niecałe 300 zł. To dobra cena za urządzenie, które posiada dwuletnią gwarancję i umożliwia mi wykonanie większości podstawowych prac w przydomowym warsztacie. Elementy tnące posłużą do wycięcia detali ze sklejki, litego drewna i plastiku. Wyrzynarka nie poradzi sobie raczej z bardzo twardymi metalowymi elementami i po jakimś czasie może mniej solidnie trzymać się podłoża. Jednak przy prostych i krótkich czynnościach sprawdzi się bardzo dobrze i ułatwi wykonanie mniej skomplikowanych zadań w domu lub ogrodzie.

Podsumowanie

Wyrzynarka – opinie na temat urządzenia Erbauer byłem w stanie wyrobić sobie po wykonaniu prostych i niezbyt skomplikowanych prac. Nie muszę jej używać do celów przemysłowych lub dużych i skomplikowanych zadań. W tym celu musiałbym użyć narzędzia przemysłowego, którego podzespoły i poszczególne elementy są wykonane z metalu i innych twardych surowców.

ocena wyrzynarki Erbauerocena wyrzynarki Erbauerocena wyrzynarki Erbauerocena wyrzynarki Erbauer

Wyrzynarka dobrze radzi sobie z cięciem w poziomie i pod kątem, nie wymaga zaawansowanej wiedzy i dużego doświadczenia. Mogę ją swobodnie przetransportować z miejsca na miejsce i szybko zapakować. Wygodna walizka ułatwia korzystanie ze sprzętu i zapobiega zagubieniu dodatkowych elementów. Podczas wykorzystania adaptera do odkurzacza w pomieszczeniu nie pozostaje wiele pyłu, dzięki czemu część prac mogę wykonywać w domu. Nie ma obawy, że będzie się to wiązać z gruntownym sprzątaniem. To dobre i skuteczne urządzenie, które poradzi sobie podczas amatorskich prac i bez trudu poradzi sobie z różnymi zadaniami.

kategoria - wyrzynarkikategoria - wyrzynarkikategoria - wyrzynarkikategoria - wyrzynarki
wizytówka Roberta - recenzentwizytówka Roberta - recenzentwizytówka Roberta - recenzentwizytówka Roberta - recenzent