Produkty

Z czego można wykonać samodzielnie szafkę pod telewizor?

Z czego można wykonać samodzielnie szafkę pod telewizor?

Mamy dosyć szafek, które nawiązują do tych samych trendów, które każdy może mieć w swoim domu. A może po prostu na nową szafkę zabrakło nam funduszy? Spokojnie. Ciekawą szafkę pod telewizor możemy wykonać samodzielnie w zaciszu swojego domowego warsztatu. Z czego, jakim nakładem czasu i przy jakich umiejętnościach?

szafka pod TVDomowe majsterkowanie sprawia właścicielom mieszkań dużo przyjemności. Nie ma nic ciekawszego i bardziej wdzięcznego, jak mebel stworzony przy pomocy siły własnych rąk i wyobraźni. Szafka pod telewizor to reguły niewielkiego rozmiaru półka. Nie powinna być ona zatem zbyt trudna do skonstruowania.

Z czego?

Półka pod telewizor może mieć różną postać. Wersja jak najbardziej ekologiczna – czyli paleta. Te z reguły wędrują do pieca. Dlaczego ich zatem nie wykorzystać?

Z jednej lub dwóch palet połączonych w całość możemy stworzyć stolik w wersji bardzo nowoczesnej nawiązującej do industrialnego charakteru wnętrza w loftach. Stolik ten może mieć tradycyjny kolor drewna lub nietypowy, np. czerwony, zielony, niebieski. Wszystko zależy od naszej pomysłowości.

Innym surowcem do stworzenia stolika pod telewizor może być stara walizka, która obecnie została zastąpiona modnym kuferkiem na kółkach. Magia starych walizek tkwi w metalowych obiciach oraz skórzanej oprawie. Telewizor, który spocznie na takiej walizko-szafce, będzie ciekawym dodatkiem do wnętrza urządzonego w stylu glamour.szafka pod TV

Szafka pod TV wykonana ze starego kredensu lub bieliźniarki? Dlaczego nie. W sklepach budowlanych możemy znaleźć wiele produktów, które służą do odnawiania starych powierzchni drewnianych naszych mebli. Wykorzystamy je chociażby jako element stylu shabby chic, który zresztą na dobre opanował styl aranżacyjny naszych mieszkań. Meble postarzane metodami domowymi są dużo chętniej polecane niż meble nowoczesne – zimne i w układzie systemowym.

Przerabianie starych mebli to podarowanie im drugiego życia, idea kolejnego z trendów, mianowicie vintage. Ten opiera aranżację wnętrz na stylizacjach rodem z lat 50. i 60. XX wieku.

A może coś dla moli książkowych, u których książki zajmują każdy kąt w domu? Stoliczek stworzony z grubych encyklopedii i zwieńczony np. drewnianym blatem będzie nawiązaniem do życiowej pasji właściciela domu – czytania.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Altanka ogrodowa – jak zabudować jej ściany?

Altanka ogrodowa – jak zabudować jej ściany?
Altanka ogrodowa wyznacza strefę wypoczynkową, w której w czasie ciepłych dni i wieczorów spędzamy wiele czasu. Podstawowe projekty altanek ogrodowych...
Czytaj więcej

Kąt dla psa

Kąt dla psa
Psy coraz częściej nie są tylko strażnikami naszych włości, stają się niemalże pełnoprawnymi domownikami. Dlatego warto zadbać, by miały warunki do wy...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
30.08.2016
Wszystko da się samemu, tylko żeby czas był... No i narzędzia oraz miejsce do roboty, bo nie każdy ma warsztat i garaż, pomyślcie o ludziach z bloków.
29.09.2015
Ostatnio widziałam prześliczną szafkę wykonaną z europalet, zrobiło to studio dizajnu, ale myślę, że można spokojnie samemu taką wykonać, zwłaszcza że europalety są dosyć tanie

Ocena i komentarz dla:

Z czego można wykonać samodzielnie szafkę pod telewizor?