Produkty

Z czego samodzielnie stworzyć szafkę na buty?

Z czego samodzielnie stworzyć szafkę na buty?

Szafka na buty powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Kiedy wykonamy ją samodzielnie, zyskuje też znacząco na oryginalności. Z czego możemy skorzystać, aby stworzyć samemu jeden z najważniejszych elementów garderoby czy przedpokoju?

szafka na buty ze skrzynekZe starych skrzynek

W tym przypadku szczególnie przydatne mogą być stare skrzynki po winie, które są w pełni zamknięte. Możemy je po prostu postawić bokiem na podłodze i układać jedna obok drugiej oraz jedna nad drugą. W każdej z nich powinniśmy pomieścić przynajmniej 2 pary butów. Stare skrzynki warto zabezpieczyć podkładem i pomalować farbą do drewna w wybranym przez nas kolorze – możemy to też zrobić za pomocą sprayu. We wnętrzu skrzynki możemy też zamontować półeczkę rozdzielającą buty. Na górze ostatnich skrzynek umieścimy zaś najwyższe obuwie, takie jak kozaki czy kalosze. Szafka ze skrzynek to idealny pomysł na urządzenie przedpokoju w stylu rustykalnym czy skandynawskim.

Z palet

Paletę możemy wykorzystać poprzez ustawienie jej pod ścianą przedsionka. Nie musimy jej nawet przymocowywać do ściany, choć przy większym obłożeniu warto to zrobić. Dzięki temu że posiada ona spore szczeliny między poszczególnymi deskami, bardzo łatwo jest w niej umieścić mnóstwo par butów. Paletę, podobnie jak drewniane skrzynki, możemy wykończyć na dowolny kolor, dopasowując tym samym szafkę do stylu, w jakim jest urządzone nasze wnętrze. Palety mogą nam posłużyć także w wielu innych okolicznościach. Jak jeszcze możemy je wykorzystać? Podpowiadamy tutaj.

Z rur PCV

Do wykonania takiej szafki na buty będziemy potrzebować kilku rur PCV o jak największej i co bardzo ważne – takiej samej – średnicy. Każdą z nich należy przyciąć do równej długości, aby osiągnąć w pełni praktyczny i estetyczny efekt. Długość rur powinna być zbliżona do rozmiaru przetrzymywanego obuwia. Po równym ucięciu wszystkich rur, sklejamy je ze sobą przy użyciu kleju do tworzyw PCV, układając z nich piramidę. Liczba rur w najniższym rzędzie powinna odpowiadać przestrzeni, w jakiej szafka zostanie umieszczona. To idealne rozwiązanie dla bardziej płaskiego obuwia – kapci, klapek czy adidasów.

Z organizerów

Tutaj powinniśmy wykorzystać organizery warsztatowe o dużej pojemności. Tego typu pojemniki umożliwiają nam bardzo łatwe piętrowanie, dzięki czemu możemy z szafka na butynich stworzyć szafkę z wysuwanymi półkami, która doskonale wkomponuje się przede wszystkim we wnętrze urządzone w nowoczesnym stylu.

Co jeśli brakuje nam miejsca?

Kiedy wciąż brakuje nam miejsca na buty, te lżejsze możemy umieścić na wieszakach. Mowa tutaj szczególnie o obuwiu, którego najczęściej używamy latem, oraz tego, w którym poruszamy się po domu. Do tego będą nam potrzebne druciane wieszaki, które należy rozciąć po bokach i powyginać tak, aby można było łatwo zawiesić na nich kapcie czy japonki. Wieszaki powinniśmy umieszczać tuż nad szafką, mocując je na gwoździach.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Handmade – strzałki z drewna

Handmade – strzałki z drewna
Strzałki wskazujące kierunek to ciekawy pomysł na ożywienie ogrodu, zwłaszcza dużego, choć i w niedużym można je interesująco zaprezentować. Jak wykon...
Czytaj więcej

Wybieramy piłę posuwową

Wybieramy piłę posuwową
Piła posuwowa, nazywana również szablastą, to urządzenie, które może usprawnić nam cięcie drewna, stali czy tworzyw sztucznych. Wyposażona w brzeszczo...
Czytaj więcej

Piła kabłąkowa i możliwości jej zastosowania

Piła kabłąkowa i możliwości jej zastosowania
Piła kabłąkowa to jedno z najpopularniejszych narzędzi ręcznych. Znajduje zastosowanie na działkach, w ogrodach czy warsztatach, gdzie przydaje się do...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Z czego samodzielnie stworzyć szafkę na buty?