Produkty

Zaślepki meblowe, kiedy się przydadzą?

Zaślepki meblowe, kiedy się przydadzą?

Znajdujące się w naszym domu meble będą się ładniej prezentować, jeśli uzupełnimy je odpowiednimi akcesoriami meblowymi. Należą do nich m.in. zaślepki do mebli. Do czego wykorzystamy te elementy i czym się kierować podczas ich wybierania?

zaślepki do otworów w meblachZaślepka meblowa – sprytny sposób na zamaskowanie łączeń

Zaślepka meblowa posłuży nam zasadniczo w jednym celu: do zakrycia miejsc, w których poszczególne części szafek łączą się ze sobą – mowa tu oczywiście o wkrętach, kołkach i gwoździach. Dzięki temu ich metaliczny kolor nie będzie się odznaczać na tle powierzchni płyty meblowej, co mogłoby negatywnie wpłynąć na estetykę mebli, zwłaszcza we wnętrzach, które celują w klasyczny styl aranżacyjny.

Co jeszcze zyskamy, wykańczając łączenia przy pomocy zaślepek na wkręty? Metalowe elementy cechują się zazwyczaj nie gładką, lecz żłobioną powierzchnią. W związku z tym, kurz i inne zabrudzenia zamiast osadzić się na równej powierzchni, wnikną w rowki – ich późniejsze usunięcie nie będzie proste. Jeśli więc zależy nam na tym, aby utrzymanie mebli w czystości nie stanowiło problemu, warto zakryć wszelkie nierówności przy pomocy praktycznych zaślepek.

Jakie zaślepki wybrać, by uzyskać najlepszy efekt?zaślepki

Chcemy uzyskać spójny, nieodznaczający się efekt? Powinniśmy dobrać zaślepkę na wkręty tak, aby jej kolor był jak najbardziej zbliżony do odcienia mebli. Dzięki temu z daleka płyta będzie wyglądać na jednolitą – dopiero po bliższym przyjrzeniu zauważymy, że znajdują się na niej sprytnie zamaskowane wkręty. Na rynku znajdziemy akcesoria w bogatej kolorystyce – od podstawowych barw do tych, które do złudzenia przypominają naturalne drewno z realistycznie wyglądającym usłojeniem.

Do naszej dyspozycji są również zaślepki ozdobne na wkręty. Czym różnią się od tych tradycyjnych? Ich rola polega na tym, aby wyróżniać się na tle mebli i podnosić ich walory dekoracyjne. Często cechują się one zatem intensywną barwą lub innym nietypowym wykończeniem, które będzie zwracać na siebie uwagę domowników.

Data publikacji: 05.01.2018
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Dlaczego powinniśmy pamiętać o zaślepkach na nóżkach od mebli?

Dlaczego powinniśmy pamiętać o zaślepkach na nóżkach od mebli?
Wybór zaślepek meblowych jest bardzo obszerny. Dostępne są w różnych kolorach i kształtach oraz wykonane z rożnego rodzaju materiał&oacu...
Czytaj więcej

Jak naprawić uszkodzone meble?

Jak naprawić uszkodzone meble?
Uszkodzone meble nie tylko mogą być mniej funkcjonalne, ale przede wszystkim tracą na estetyce. Dlatego różnego rodzaju defekty staramy się zawsze usu...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Zaślepki meblowe, kiedy się przydadzą?