icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Aranżacja łazienki − tapeta jako główny element dekoracji

Dekoracyjna tapeta uatrakcyjni każde wnętrze. Pięknie wyeksponuje białe ściany oraz podkreśli walory ważnych elementów wyposażenia. Duże znaczenie w przypadku odpowiedniego doboru tapety mają wzór oraz kolorystyka naklejanego materiału. Istotne będzie także miejsce wybrane pod ten dosyć mocno charakterystyczny materiał.

tapeta-jago-glowny-element-aranzacjitapeta-jago-glowny-element-aranzacjitapeta-jago-glowny-element-aranzacjitapeta-jago-glowny-element-aranzacji

Tapeta do łazienki to rozwiązanie, które z pewnością nie jest nudne. Współczesny materiał może przypominać obrazy, zdjęcia czy grafiki, które – zestawione w odpowiednim miejscu – będą tworzyły wielokolorowy obraz lub niezwykle subtelny rysunek. Tapeta wkomponowana w jednobarwne, mniejsze lub większe płytki, stanie się elementem dekoracyjnym, na który warto zwrócić uwagę.

Wytapetowane wnętrze jest nie tylko oryginalne, ale przede wszystkim układa się w pewnego rodzaju wzór, w  dodatku pięknie wyeksponowany i harmonijnie połączony z armaturą. Tapetę możemy nakleić w dowolnym miejscu, a kluczowy będzie tutaj wybór odpowiedniego wzoru – zdecydowanego, ale nie przesadnie krzykliwego, z jaskrawą kolorystyką.

Uwaga: łazienka to przede wszystkim miejsce relaksu. Aranżacja takiego wnętrza nie powinna być zbyt mocno przytłaczająca.

Coś więcej niż biel

W aranżacji nowoczesnej łazienki duże znaczenie odgrywają kolory. To dlatego towarzystwo białych mebli oraz delikatnej armatury wzbogacają tapety mające formę bogatych dodatków dekoracyjnych – dużą popularnością cieszy się tutaj soczysta zieleń, kolor żółty oraz fiolet.

Tapety tego typu najczęściej przymocowujemy do ściany nad wanną oraz przy umywalce. Pas kolorowego materiału pięknie wyeksponuje to dwa centralne miejsca w łazience. Jednocześnie podzieli ją na poszczególne strefy użytkowe.

Tapety – triki

Tapeta w łazience to także materiał, który pomaga nadać wnętrzu odpowiednich proporcji. Dzięki niej możemy nieco optycznie wydłużyć łazienkę lub nadać jej formę zbliżoną do kwadratu. Tym samym bardzo dobrze wpływamy na odbiór pomieszczenia. Długie, ale wąskie wydaje się niewygodne.

tapeta-winylowa-na-fizelinietapeta-winylowa-na-fizelinietapeta-winylowa-na-fizelinietapeta-winylowa-na-fizelinie

Aby zmienić proporcje wnętrza, wybierzmy:

Do wnętrz długich, ale wąskich – tapetę w poziome pasy – umieścimy ją na krótszych ścianach,

Do wnętrz niskich – tapetę w pasy pionowe – wystarczy, że umieścimy ją na jednej ze ścian,

Do wnętrz białych – kolorową tapetę, która wyodrębni w pomieszczeniu najważniejsze elementy. Przyklejmy ją na wybranej ścianie.

Do wnętrz nowoczesnych – tapetę ciekawą graficznie, najlepiej w formie nieco awangardowego obrazu.

Tapety w łazience możemy dopasować do wielu aranżacji. Wnętrzu urządzonemu w stylu prowansalskim dodadzą lekkości, pazura – łazience nowoczesnej, klasycznej urody – łazience angielskiej, gdzie tego typu okładzina stanowi jeden z ważniejszych elementów aranżacji ścian.

Ten wdzięczny materiał wykończeniowy to nie tylko pewność odpowiednio zabezpieczonej powierzchni, ale przede wszystkim estetycznie prezentująca się ściana, na której nie widać nierówności, zadrapań oraz innego rodzaju uszkodzeń. Jeśli zależy nam na estetycznym wykończeniu łazienki, warto na niego postawić.

Data publikacji: 01.03.2016