Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Łazienka w szarościach

Szarości w łazience to jedne z najczęściej powtarzających się kolorów w tym pomieszczeniu. Za takim rozwiązaniem przemawia przede wszystkim łatwość późniejszego doboru akcesoriów oraz materiałów wykończeniowych. Odcienie szarości pasują do wielu aranżacji, tworząc wraz z pozostałymi pomieszczeniami domowymi kolorystyczną, spójną całość.

Szary kolor możemy dowolnie wkomponować w każde wnętrze. Dopasujemy do niego wiele propozycji armatury sanitarnej bez obawy o to, że ostatecznie uzyskamy obraz przerysowany, pstrokaty czy zwyczajnie brzydki. Bardzo dobrym uzupełnieniem szarych ścian będą czarne lub białe meble. Ale co ważne, nie ma tutaj typowych, jak dla innych kolorów, ograniczeń.

Szare ściany a reszta wyposażenia łazienki

Jeśli nasza ściana została wykończona szarą płytą, dobierzmy do niej czarną lub szarą umywalkę z drewnianą szafką. Taki detal powinien rzucać się w oczy. Charakteru dodamy naszej umywalce poprzez dołożenie do niej pozłacanej baterii lub innego połyskującego detalu. Z kolei egzotyczny lub nieco folkowy cień rzuci na naszą łazienkę szafka pod umywalką, która wyodrębni tę ważną z praktycznego punktu widzenia strefę szarej ściany.

Ciekawym dopełnieniem biało-szarej łazienki będzie także nieco intrygująca wolnostojąca wanna, która może być utrzymana w kolorystyce bieli lub miedzi. Będzie mocnym i wyrazistym akcentem całej kompozycji. Wyróżni dane miejsce, dzieląc naszą łazienkę na funkcjonalne strefy: wyraźnie kąpielową i użytkową. Najlepiej sprawdzą się tutaj opływowe wanny w stylu retro, których dopełnieniem powinna być bateria stojąca zamontowana do podłogi.

Imitacja okładzin kamiennych lub tradycyjnej mozaiki

Ściany odzwierciedlające takie materiały jak kamień czy mozaika to bardzo modny obecnie trend w zakresie aranżacji łazienki. Warto tutaj zatrzymać się również na chwilę przy płytach wielkoformatowych. Te duże, dosyć ciężkie w odbiorze elementy powodują, że łazienka jest jednocześnie nowoczesna i bardzo naturalna. Duży format nie pomniejsza wnętrza, a wręcz przeciwnie – dodaje mu optycznie więcej przestrzeni.

SMALL_szara_lazienkaSMALL_szara_lazienkaSMALL_szara_lazienkaSMALL_szara_lazienka

Akcesoria do szarej łazienki

Ich odpowiedni dobór wzbogaci wnętrze łazienkowe. Akcesoria, które prezentują się bardzo elegancko, mają zazwyczaj matowe wykończenie. Może to być np. dekoracyjny, szary stojak na szczotkę toaletową. W matowym wykończeniu będzie doskonałym dodatkiem do strefy wc.

Okolicę umywalki warto uzupełnić o stylowe dodatki. Jednym z nich może być chociażby kubek łazienkowy w kolorze szarym, który jest niezbędnym wyposażeniem pomocnym w utrzymaniu codziennej higieny.

Do tego koniecznie dobierzmy szary dywanik, który będzie pięknie kontrastował np. z drewnianą podłogą. W zakresie tekstyliów warto także dołożyć do całej aranżacji ręcznik wykończony szlachetnym szyciem, który podkreśli luksusowy wydźwięk pomieszczenia.

W szarej łazience ściany warto wyróżnić grafiką utrzymaną w białym oraz czarnym kolorze. Hasła umieszczone na takim obrazie będą przyjemnym przekazem myśli.

Szafka_pod_umywalke_Cooke_Lewis_GreySzafka_pod_umywalke_Cooke_Lewis_GreySzafka_pod_umywalke_Cooke_Lewis_GreySzafka_pod_umywalke_Cooke_Lewis_Grey