Produkty

Dobieramy funkcjonalne dekoracje do wnętrza

Dobieramy funkcjonalne dekoracje do wnętrza

To, jak prezentuje się finalny efekt aranżacyjny i w jakim stylu urządzone jest wnętrze, zależy w dużej mierze nie tylko od dekoracji, ale również wykończenia czy wyposażenia. Jeśli chcemy zachować spójny wygląd pomieszczenia, również funkcjonalne elementy powinny stylistycznie nawiązywać do całości. Wnętrze zyska na przedmiotach, które jednocześnie mają zastosowanie praktyczne i są dekoracyjne. Zobaczmy!

Wnętrze pozbawione zbędnych ozdobników

dekoracje ścienneUrządzając dane pomieszczenie, nie musimy koniecznie wypełniać go dekoracjami, które nie mają praktycznego zastosowania. Jeśli jesteśmy zwolennikami minimalizmu i chcemy ograniczyć liczbę tzw. kurzołapów, postawmy na ozdoby funkcjonalne. W każdym wnętrzu znajdziemy przynajmniej kilka takich elementów. Jest to choćby:

- oświetlenie,

- zieleń i doniczki – praktyczną rolę spełniają szczególnie rośliny jadalne, jednak każda tego typu żywa ozdoba poprawia jakość powietrza i poprawia nastrój przebywających w pomieszczeniu osób,

- pojemniki, pudełka, naczynia – w których przechowujemy jakieś przedmioty czy serwujemy poczęstunek,

- wazony,

- zegary i kalendarze,

dekorowanie mieszkania- dywany, maty i kilimy,

- poduszki, narzuty i pledy,

- zasłony, firany i inne tkaniny,

- podstawki do książek.

W pomieszczeniach, których nie chcemy zagracić kurzącymi się dekoracjami, postawmy na ozdobne meble i stylowe wyposażenie. To one nadadzą wnętrzu i aranżacji określony charakter.

Jak dobrać funkcjonalne dekoracje

Praktyczne ozdoby muszą być przede wszystkim dopasowane do pomieszczenia i roli, jaką ono spełnia. Nie wszystkie dekoracje sprawdzą się uniwersalnie. Sprawdźmy zatem, jakie ozdoby nadają się do poszczególnych pomieszczeń.

Kuchnia – w kuchni postawmy na ozdobne naczynia – np. miski na owoce i wazony na kwiaty cięte oraz donice na zioła. Do tego pomieszczenia warto również dobrać ozdobny zegar, dzięki któremu będziemy łatwo kontrolować upływ czasu. Doskonale sprawdzą się tu także miedziane garnki czy patelnie oraz ozdobne pojemniczki na przyprawy. Nie zagracimy kuchni, jeśli postaramy się, aby każda jej ozdoba była jednocześnie użyteczna.

 Zegar Glassclock Olives koło fi 30 cm Salon – do pokoju dziennego dobierzmy przede wszystkim odpowiednie i dekoracyjne oświetlenie – najlepiej, aby znalazło się tu parę źródeł światła, które pomogą nam stworzyć odrębne strefy. Lampka stołowa pomoże w czytaniu lub pracy, oprawa wisząca nada klimat i będzie stanowić główne oświetlenie, a lampa podłogowa, najlepiej przyciemniana, może stanowić główną dekorację i emitować światło tworzące atmosferę sprzyjającą relaksowi. Ważne będą tutaj też fotele i sofy z dekoracyjnymi poduszkami i pledami oraz stolik kawowy. Nie zapominajmy o roślinności, która sama w sobie stanowi ozdobę, ale dobierając do niej odpowiednie doniczki, dodatkowo wzmocnimy charakter aranżacji.

Sypialnia – w tym pomieszczeniu możemy wykorzystać takie funkcjonalne dekoracje, jak narzuty, zasłony, pledy i kocyki czy poduszki. Wnętrze to bardzo skorzysta na tkaninach i wybranych przez nas materiałach, które uwypuklą jego styl oraz nasz gust. Mnogość wzorów i kolorów tego typu ozdób funkcjonalnych jest tak wielka, że wszyscy znajdziemy te pasujące do naszego charakteru. Nie zapomnijmy o dywaniku na podłogę przy łóżku, który dopełni aranżacji, a jednocześnie zwiększy nasz komfort.

Czy wiesz, że…?

Na ścianie również możemy powiesić kilim, makatę czy arras. Tego rodzaju dywany na ścianę nie tylko ozdobią wnętrze, ale również wytłumią dźwięki i je ocieplą.

Sprawdźmy, jakie naturalne dekoracje możemy wprowadzić do wnętrz.

Data publikacji: 02.09.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Zegary ścienne – przegląd

Zegary ścienne – przegląd
Wieszamy je najczęściej w kuchni lub jadalni, a także wszelkich pomieszczeniach służbowych i wspólnych. Zegar ścienny powinien pojawić się w ka...
Czytaj więcej

Gdzie powiesić zegar? Wybieramy najlepsze miejsce

Gdzie powiesić zegar? Wybieramy najlepsze miejsce
Zegar powinien być dobrze widoczny w pomieszczeniu i wisieć dokładnie tam, gdzie spodziewają się go goście. Pełni ważną funkcję nie tylko w domu, ale ...
Czytaj więcej

Dekoracja ścian – co, jeśli nie obrazy?

Dekoracja ścian – co, jeśli nie obrazy?
Wykończenie każdego pomieszczenia wiąże się z koniecznością dobrania do niego pasujących dekoracji. Jedną z najczęściej wybieranych ozdób jest ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Dobieramy funkcjonalne dekoracje do wnętrza