Produkty

Ważna informacja

Eko groszek Carbon R 26 MJ/kg 20 kg, kod 514823 jest wyrobem węglowym, którego sprzedaż jest zwolniona od podatku akcyzowego ze względu na przeznaczenie wyrobów węglowych do celów opałowych w przypadkach określonych w art. 31a ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U.2014.752 j.t. z dnia 2014.06.05). W szczególności zwolnieniu z akcyzy podlega sprzedaż wyrobów węglowych przeznaczonych do celów opałowych:
• przez gospodarstwa domowe, organy administracji publicznej, jednostki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, podmioty systemu oświaty, żłobki i kluby dziecięce, jednostki organizacyjne pomocy społecznej oraz organizacje pożytku publicznego;
• w pracach rolniczych, ogrodniczych, w hodowli ryb oraz leśnictwie.
Podana poniżej cena produktu dotyczy nabycia produktu przeznaczonego do celów opałowych w warunkach zwolnienia od akcyzy zgodnie z art. 31a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym.

Sprzedaż produktu bez akcyzy i wystawienie faktury jest możliwe wyłącznie w przypadku sprzedaży do celów opałowych wskazanych w art. 31a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym.

W celu zakupu wyrobu węglowego na warunkach zwolnienia z akcyzy w ilości przekraczającej 200 kg konieczne jest potwierdzenie przez kupującego podpisem nabycia tych towarów na dokumencie dostawy lub fakturze zgodnie z obowiązującymi przepisami. W takim wypadku odpowiedni dokument dostawy lub faktura zostanie wystawiony, a nabywca zobowiązany będzie do jego podpisania przed wydaniem produktu.

Eko groszek Carbon R 26 MJ/kg 20 kg

Kliknij aby powiększyć

Eko groszek Carbon R 26 MJ/kg 20 kg

Kod: 514823

|
 • parametry odpowiednie dla kotłów 5 klasy
 • wysoka wartość energetyczna
 • niska zawartość siarki i popiołu
Eko groszek Carbon R jest opałem przeznaczonym specjalnie do kotłów z palnikiem retortowym wyposażonym w podajnik. Jego zapas wystarczy do długiej i skutecznej pracy urządzenia grzewczego, co minimalizuje konieczność częstego odwiedzania kotłowni. Ekogroszek charakteryzuje bardzo mała zawartość siarki i popiołu, a także wysoka wartość opałowa.

Zamów i odbierz w sklepie w 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

20 cm

Wysokość opakowania

80 cm

Szerokość opakowania

50 cm

Waga brutto

20 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

kotły z podajnikiem wyposażone w palnik retortowy

Granulacja

8 - 25 mm

Wilgotność

1,2%

Wartość opałowa

26000 kJ/kg

Ciepło spalania

29000 KJ/kg

Siarka całkowita

0,6%

Popiół

8%

Parametry indywidualne

Gwarancja

obowiązuje rękojmia

Typ/rodzaj

ekogroszek

Eko groszek Carbon R charakteryzuje bardzo wysoka wartość opałowa, a także zminimalizowana zawartość popiołu i siarki. Węgiel użyty do jego wytworzenia jest efektywnym typem opału, a niewielka granulacja sprawia, że nadaje się do łatwego wypełnienia podajnika – zawartość pojedynczego opakowania starczy na długi czas, przez co konieczne wizyty w kotłowni odbywać będziesz sporadycznie. Zastosowanie ekogroszku Carbon R przedłuża żywotność kotła z podajnikiem wyposażonego w palnik retortowy, ponieważ opał ma niską wilgotność i zminimalizowaną ilość zanieczyszczeń – w czasie spalania nie wytwarzają się substancje działające niszcząco na urządzenie grzewcze i stan przewodów kominowych. Zapas opakowań ekogroszku Carbon R wystarczy na cały sezon grzewczy.
Ocena
74 komentarze
14.04.2019
Fatalny opał. Spieka się, mnóstwo podziarna oraz miału, akurat trafiła mi się sucha partia.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za ten komentarz. Przykro nam, jeśli produkt nie spełnił Pana oczekiwań. Chcielibyśmy zweryfikować opisaną sytuację, dlatego bylibyśmy wdzięczni, gdyby zechciał nam Pan przekazać więcej szczegółów dotyczących zakupu. Zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: www.castorama.pl/kontakt

12.04.2019
Najgorsze czym przyszło mi palić, całą zimę brak problemów do czasu zakupów w castoramie, na każdy worek przypada jedna zerwana zawleczka, jedno rozpalenie, jedna podpałka i zapałka, trochę drewna oraz oczywiście dużo czasu do montażu nowej zawleczki, rozpalania. Jednym słowem syf jakich mało.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za ten komentarz. Przykro nam, jeżeli spotkała Pana tego rodzaju sytuacja. Zależy nam na jakości oferowanych produktów, dlatego bylibyśmy wdzięczni za przekazanie szczegółów dotyczących Pana zakupów. Jest to możliwe przy pomocy formularza dostępnego na stronie www.castorama.pl/kontakt

10.03.2019
Wszystko zależy od partii ( worka ) - węgiel przy sklepie trzymany na dworze - przez to jest w workach pełno wody - po odstawieniu do wyschnięcia - około 6 dni - sytuacja się poprawia.

Pali się nie najgorzej, niestety jest z niego tyle popiołu, że 1 worek spalony daje prawie pół wiadra popiołu.
25.02.2019
mokry, kamienie, mokry, kamienie itd w nieskończoność - jest bardzo prawdopodobne, że mieszają z tanim węglem ze wschodu lub robią takie całe partie firmując tylko swoim workiem - w workach można spotkać ciała obce z tych tanich kopalni odkrywkowych jak naloty z drzew, kamienie itd - spala się dokładnie jak w filmikach pokazowych instruktażowych tego węgla odkrywkowego
niektóre partie są dobre, zrobione z węgla prawidłowego/krajowego ale trzeba suszyć - współczuję tym co kupili partię z kopalni odkrywkowej i sobie też
19.02.2019
Już wiem czemu była promocja ostatnio na niego. Dobrze ze wziolem tylko 6 worków na próbę. Woda ociekala po przebiciu worka, groszek mokry, świecący od wody , breja w workach. Nie polecam!
14.02.2019
Produkt bardzo słaby!!! Nie polecam go nikomu
14.02.2019
kazdy worek 19.80 kg woda'woda 'woda ktos za to odpowiada
11.02.2019
Za te pieniążki to ok. Trochę mokry ale taka pora roku
20.01.2019
Produkt wydobywany chyba na dnie morza, ilość wody w worku kompletnie nie do zaakceptowania, jako poprzednik napisał - zakleja zasobnik i podajnik. Rozumiem, że producent szuka dodatkowego zysku, ale w tym przypadku jest to nie tylko oszustwo, ale dodatkowo umyślne narażenie sprzętu na awarie.
18.01.2019
POLECAM palilem już wszystkim czym się da w piecu na ekogroszek ten jest ok! mało popiołu tylko zdarzają się zalane worki ale to tylko wina pracowników i przechowywania na otwartej przestrzeni na hali trzymają tylko najdroższy i najtańszy tyle w temacie
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. ...
 8. 8
 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Paliwa do kotłów i różnice między nimi

 • Instalacja

  Ogrzewanie domu po 2020 - co jeśli nie węgiel?

 • Instalacja

  Nafta opałowa – właściwości

Ocena i komentarz dla:

Eko groszek Carbon R 26 MJ/kg 20 kg