Produkty

Ekogroszek Carbon R 26 MJ/kg 20 kg

Kliknij aby powiększyć

Ekogroszek Carbon R 26 MJ/kg 20 kg

Kod: 514823

|
 • parametry odpowiednie dla kotłów 5 klasy
 • wysoka wartość energetyczna
 • niska zawartość siarki i popiołu
Ekogroszek Carbon R jest opałem przeznaczonym specjalnie do kotłów z palnikiem retortowym wyposażonym w podajnik. Jego zapas wystarczy do długiej i skutecznej pracy urządzenia grzewczego, co minimalizuje konieczność częstego odwiedzania kotłowni. Ekogroszek charakteryzuje bardzo mała zawartość siarki i popiołu, a także wysoka wartość opałowa.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

20 cm

Wysokość opakowania

80 cm

Szerokość opakowania

50 cm

Waga brutto

20 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

kotły z podajnikiem wyposażone w palnik retortowy

Granulacja

8 - 25 mm

Wilgotność

1,2%

Wartość opałowa

26 MJ/kg

Ciepło spalania

29 MJ/kg

Siarka całkowita

0,6%

Popiół

8%

Parametry indywidualne

Gwarancja

obowiązuje rękojmia

Typ/rodzaj

ekogroszek
Ekogroszek Carbon R charakteryzuje bardzo wysoka wartość opałowa, a także zminimalizowana zawartość popiołu i siarki. Węgiel użyty do jego wytworzenia jest efektywnym typem opału, a niewielka granulacja sprawia, że nadaje się do łatwego wypełnienia podajnika – zawartość pojedynczego opakowania starczy na długi czas, przez co konieczne wizyty w kotłowni odbywać będziesz sporadycznie. Zastosowanie ekogroszku Carbon R przedłuża żywotność kotła z podajnikiem wyposażonego w palnik retortowy, ponieważ opał ma niską wilgotność i zminimalizowaną ilość zanieczyszczeń – w czasie spalania nie wytwarzają się substancje działające niszcząco na urządzenie grzewcze i stan przewodów kominowych. Zapas opakowań ekogroszku Carbon R wystarczy na cały sezon grzewczy.
Ocena
92 komentarze
08.02.2020
Aż poszedłem sprawdzić co ja mam za ekogroszek. Okazuje się,że Carbon R. Bo te opinie mnie zaskoczyły.
Kupiłem na próbę 4ry worki. Nie czytałem opinii a skusiła mnie cena 820pln/tone.
Piec mam z podajnikiem szufladowym.
Fakt, produkt mokry.
Ale spalanie dobre, popiołu mało, spieki niewielkie, zima łagodna to i zużycie niewielkie.
Cena mnie skusiła i jak za tę kasę jestem zadowolony.

05.02.2020
Nie polecam szkoda pieniędzy, bardzo mała wydajność
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za tę opinię. Przykro nam, jeśli zakupiony węgiel nie spełnił Pana oczekiwań w zakresie jego wydajności. Przypominamy, że w tego w rodzaju sytuacjach naszym Klientom przysługuje prawo do złożenia reklamacji. W tym celu zachęcamy do odwiedzenia dowolnego, wybranego przez siebie sklepu. Zapraszamy serdecznie.

28.01.2020
Katastrofa!!! Od początku zimy tym palę. Najpierw był rewelacyjny i bardzo mało popiołu. Praktycznie nie było spieków i żużlu-tylko pył. Ostatnia partia to jakiś gniot. Kocioł kompletnie sie zapchał, spiek wielkości piłki do ręcznej. Gwarancja jakości to mit.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za ten komentarz. Przykro nam, jeśli spotkała Pana taka sytuacja, a zakupiony węgiel przestał spełniać Pana oczekiwania w zakresie jego jakości. Przypominamy, że naszym Klientom przysługuje prawo do złożenia reklamacji. Można tego dokonać w wybranym przez siebie sklepie Castorama na terenie całej Polski. Zachęcamy serdecznie do skorzystania z tej możliwości. Zapewniamy również, że Pana spostrzeżenia zostaną przekazane osobom odpowiedzialnym za jakość oferowanych w sklepie produktów w celu zweryfikowania.

08.01.2020
Katastrofa!!!! Piec mi w nocy zgasł a po za tym kamienie i spieki w popiole.
Kupiłem ten groszek na próbę i nie polecam. Posiadam piec 14 kw i wegiel z niedźwiedziem kupiony również w castoramie moim zdaniem jest lepszy. Wracam do niedźwiedzia.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za ten komentarz. Uprzejmie informujemy, że Klientom Castoramy przysługuje prawo do złożenia reklamacji produktu działającego niezgodnie z deklaracją. W celu jej złożenia wystarczy udać się do dowolnego sklepu Castorama.

19.12.2019
Węgiel fatalny. Kupiłem w Sosnowcu testowo 15 worków. Tak kiepskiego jeszcze nie miałem. Mimo tygodniowego suszenia z otwartymi workami skleja się w zasobniku i nie spada na śrubę - tworzy się pusty lej i piec wygasa. Wydajność nawet w porównaniu z Niedźwiedziem z Castoramy dużo gorsza. Do tego ogromne ilości spieków. Nikomu nie polecam. Osobie odpowiadającej w imieniu Castoramy - nie nie planuje składać reklamacji, ponieważ na szczęście to tylko 15 worków, które już udało się przepalić. Tego węgla nawet w sytuacji awaryjnej nigdy już nie kupię.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za podzielenie się z nami tą informacją. Jest nam bardzo przykro, jeśli miała miejsce opisana sytuacja. Rzeczywiście, w świetle zużycia produktu złożenie jego reklamacji nie doszłoby do skutku. Przekażemy wspomniane kwestie, dotyczące spalania się ekogroszku, osobom odpowiedzialnym za produkty z tego działu, aby bliżej przyjrzały się jego parametrom i podjęły ewentualne, stosowne kroki.

15.12.2019
Kupiłam tonę tego ekogroszku. Jest bardzo mokry, a poza tym, co bardzo kłopotliwe,trafiają się kamienie przez które zdarzyły mi się już dwie awarie pieca. Jeśli dalej węgiel będzie w tak złym stanie,zrezygnuję z waszej usługi.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za tę opinię. Przykro nam, jeśli spotkała Panią taka sytuacja. Opisana kwestia dotycząca jakości produktu zostanie przekazana osobom odpowiedzialnym za jakość asortymentu w celu jej zweryfikowania. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w takich przypadkach naszym Klientom przysługuje prawo do złożenia reklamacji. Można tego dokonać w dowolnym sklepie Castorama na terenie całego kraju. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

09.12.2019
Paliłem tym groszkiem 2 sezony.Był dobry z kiepską wilgotnością.W tym miesiącu kupiłem paletę i dramat.Po otwarciu worka węgiel wygląda jak by ktoś wlał wiadro wiody.Totalna masakra.Jak można coś takiego sprzedawać ? To nie jeden worek ale wszystkie 50.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za komentarz. Przykro nam, jeśli spotkała Pana taka sytuacja, a zakupiony groszek okazał się mokry. Przypominamy, że nasi Klienci mają prawo do zwrotu produktu nieużywanego lub złożenia reklamacji produktu wadliwego w dowolnym sklepie Castorama na terenie Polski.

23.11.2019
Dziwią mnie opinie o spiekaniu i dużej ilości popiołu czy problemów z podajnikiem. Używałem wielu groszków i w moim piecu sprawdza się idealnie. Brak spieków, mało popiołu i dobra wydajność. Prawdopodobnie problemy pojawiają się w słabej jakości kotłach.
03.11.2019
Pauliny nim kolejny rok, zdarzają się kamienie, że śrubę zrywa,ale w sumie za pieniądze ok. Już się przyzwyczaiłam,że o tej porze roku naprzód trzeba kilka worków otworzyć, aby wyschły.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy uprzejmie za Pani komentarz. Kwestię wspomnianych przez Panią kamieni oraz wilgotności węgla przekażemy do osób odpowiedzialnych za ten produkt.

06.10.2019
Od kilku lat testuję ekogroszek i ten jako jedyny z castoramy jest ok.
Chciałem kupić zapas na zimę ale po przeczytaniu opinii mam zmieszane myśli .
Możliwe że z innych partii dostaw w innych sklepach jest inny.
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. ...
 8. 10
 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Czy i jaki opał warto kupować latem?

 • Instalacja

  Efektywne wykorzystanie węgla

 • Instalacja

  Ekogroszek – wady i zalety

Ocena i komentarz dla:

Ekogroszek Carbon R 26 MJ/kg 20 kg