Produkty

Ważna informacja

Ekogroszek Carbon R 26 MJ/kg 20 kg, kod 514823 jest wyrobem węglowym, którego sprzedaż jest zwolniona od podatku akcyzowego ze względu na przeznaczenie wyrobów węglowych do celów opałowych w przypadkach określonych w art. 31a ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U.2014.752 j.t. z dnia 2014.06.05). W szczególności zwolnieniu z akcyzy podlega sprzedaż wyrobów węglowych przeznaczonych do celów opałowych:
• przez gospodarstwa domowe, organy administracji publicznej, jednostki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, podmioty systemu oświaty, żłobki i kluby dziecięce, jednostki organizacyjne pomocy społecznej oraz organizacje pożytku publicznego;
• w pracach rolniczych, ogrodniczych, w hodowli ryb oraz leśnictwie.
Podana poniżej cena produktu dotyczy nabycia produktu przeznaczonego do celów opałowych w warunkach zwolnienia od akcyzy zgodnie z art. 31a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym.

Sprzedaż produktu bez akcyzy i wystawienie faktury jest możliwe wyłącznie w przypadku sprzedaży do celów opałowych wskazanych w art. 31a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym.

W celu zakupu wyrobu węglowego na warunkach zwolnienia z akcyzy w ilości przekraczającej 200 kg konieczne jest potwierdzenie przez kupującego podpisem nabycia tych towarów na dokumencie dostawy lub fakturze zgodnie z obowiązującymi przepisami. W takim wypadku odpowiedni dokument dostawy lub faktura zostanie wystawiony, a nabywca zobowiązany będzie do jego podpisania przed wydaniem produktu.

Ekogroszek Carbon R 26 MJ/kg 20 kg

Kliknij aby powiększyć

Ekogroszek Carbon R 26 MJ/kg 20 kg

Kod: 514823

|
 • parametry odpowiednie dla kotłów 5 klasy
 • wysoka wartość energetyczna
 • niska zawartość siarki i popiołu
Ekogroszek Carbon R jest opałem przeznaczonym specjalnie do kotłów z palnikiem retortowym wyposażonym w podajnik. Jego zapas wystarczy do długiej i skutecznej pracy urządzenia grzewczego, co minimalizuje konieczność częstego odwiedzania kotłowni. Ekogroszek charakteryzuje bardzo mała zawartość siarki i popiołu, a także wysoka wartość opałowa.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

20 cm

Wysokość opakowania

80 cm

Szerokość opakowania

50 cm

Waga brutto

20 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

kotły z podajnikiem wyposażone w palnik retortowy

Granulacja

8 - 25 mm

Wilgotność

1,2%

Wartość opałowa

26 MJ/kg

Ciepło spalania

29 MJ/kg

Siarka całkowita

0,6%

Popiół

8%

Parametry indywidualne

Gwarancja

obowiązuje rękojmia

Typ/rodzaj

ekogroszek
Ekogroszek Carbon R charakteryzuje bardzo wysoka wartość opałowa, a także zminimalizowana zawartość popiołu i siarki. Węgiel użyty do jego wytworzenia jest efektywnym typem opału, a niewielka granulacja sprawia, że nadaje się do łatwego wypełnienia podajnika – zawartość pojedynczego opakowania starczy na długi czas, przez co konieczne wizyty w kotłowni odbywać będziesz sporadycznie. Zastosowanie ekogroszku Carbon R przedłuża żywotność kotła z podajnikiem wyposażonego w palnik retortowy, ponieważ opał ma niską wilgotność i zminimalizowaną ilość zanieczyszczeń – w czasie spalania nie wytwarzają się substancje działające niszcząco na urządzenie grzewcze i stan przewodów kominowych. Zapas opakowań ekogroszku Carbon R wystarczy na cały sezon grzewczy.
Ocena
82 komentarze
15.09.2019
Najgorszy ekogroszek jaki miałem. Wysoka kaloryczność jest tylko w reklamie i na opakowaniu
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za podzielenie się tą opinią. Przykro nam, jeśli ekogroszek nie spełnił Pana oczekiwań. Przyjrzymy się bliżej kwestii kaloryczności produktu, przypominamy również, że jeśli ma Pan zastrzeżenia co do zgodności tego parametru ze specyfikacji ze stanem faktycznym, przysługuje Panu prawo do złożenia reklamacji w dowolnym sklepie Castorama.

13.09.2019
Testowałem wszystkie eko z gamy Castoramy , film umieszczony na youtube. Niestety RPM 26 MJ nie wypadł najlepiej . Dużo popiołu , sporo spieku i najgorsze - kamienie . Oceniam że węgiel nie jest wart swojej ceny .
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za podzielenie się z nami tym komentarzem. Przykro nam, jeśli Ekogroszek nie spełnił Pana oczekiwań. Opisana kwestia zostanie przekazana osobom odpowiedzialnym za kontrolę jakości produktu. Zachęcamy również do konsultacji wyboru odpowiedniego produktu z jednym z naszych doradców fachowych bezpośrednio w sklepie.

08.09.2019
Nie polecam nikomu. Produkt bardzo złej jakości. Niestety totalnie nie spełnia moich oczekiwań.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za komentarz. Jest nam niezmiernie przykro, jeśli zakupiony produkt nie spełnił Pana oczekiwań. Przypominamy jednak, że naszym Klientom przysługuje prawo do reklamacji towaru lub zwrotu produktów będących w nienaruszonym stanie. Można tego dokonać w dowolnym sklepie Castorama. Jako że opisana przez Pana kwestia dotycząca jakości Ekogroszku bardzo nas zaniepokoiła, zachęcamy do przekazania nam wszelkich szczegółów na temat Pana doświadczeń za pomocą formularza dostępnego na stronie: www.castorama.pl/kontakt Chętnie przeanalizujemy Pana spostrzeżenia. Będziemy wdzięczni za Pana odpowiedź.

08.09.2019
kupuję kolejny rok .jak zawsze suchy i dobry .
31.08.2019
Nie 26 a 24 - to chyba największy problem. Niestety jest to jawne oszustwo nas jako klientów.
Poza tym wady jak w przypadku większości groszków. Natomiast nie potrafię zrozumieć jak można przekłamywać informację na opakowaniu i to sprzedawać w takiej sieci jak Castorama.

Tu nie chodzi a Carbon, ale o Castoramę - niestety jako sklep straciliście moje zaufanie. Widziałem już takie opinie wcześniej i mam poczucie, że nikt tego nie sprawdził. Jako sklep oszukujecie nas klientów.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za opinię. Przykro nam, jeśli produkt nie spełnił Pana oczekiwań. Wszystkie produkty, które dostępne są w naszej ofercie posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, a więc w przypadku stwierdzenia niezgodności towaru z opisem ma Pan możliwość skorzystać z przysługującego Panu prawa do złożenia reklamacji. W tym celu wystarczy udać się wraz z produktem oraz dowodem zakupu do dowolnego sklepu Castorama.

27.08.2019
Naprawdę błoto w worku , wegiel wymieszany z miałem . Za takie pieniądze powinien być lepszej jakości .
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za opinię. Przykro nam, jeśli opał nie spełnił Pani oczekiwań. Przypominamy, że naszym Klientom przysługuje prawo do złożenia reklamacji produktu niezgodnego z opisem, w tym celu wystarczy udać się do dowolnego sklepu Castorama. Zachęcamy również do konsultacji z jednym z naszych doradców fachowych, który pomoże Pani dobrać produkt odpowiedni do oczekiwań.

12.08.2019
Nie, nie i jeszcze raz nie. Całość się spieka, w worku zdarzają się kamienie, a sadza zostaje na ściankach pieca. Szczerze nie polecam i odradzam
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za podzielenie się z nami tą opinią. Przykro nam, jeśli produkt nie spełnił Pana oczekiwań. Zachęcamy do skorzystania z porad jednego z naszych doradców fachowych, który postara się pomóc dobrać produkt odpowiedni do Pana potrzeb.

25.05.2019
Węgiel ze wschodu. Smród w kotłowni niesamowity, bardzo duża ilość sadzy która zbiera się na ściankach pieca. Totalna pomyłka.Niestety jaka cena taka jakość.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za podzielenie się tą opinią. Przykro nam, jeśli spotkała Pana opisana sytuacja. Jakość oferowanych produktów jest dla nas bardzo ważna, dlatego chcielibyśmy przyjrzeć się tej kwestii. Bylibyśmy wdzięczni za przekazanie szczegółów dotyczących miejsca i daty zakupów za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: www.castorama.pl/kontakt.

14.04.2019
Fatalny opał. Spieka się, mnóstwo podziarna oraz miału, akurat trafiła mi się sucha partia.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za ten komentarz. Przykro nam, jeśli produkt nie spełnił Pana oczekiwań. Chcielibyśmy zweryfikować opisaną sytuację, dlatego bylibyśmy wdzięczni, gdyby zechciał nam Pan przekazać więcej szczegółów dotyczących zakupu. Zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: www.castorama.pl/kontakt

12.04.2019
Najgorsze czym przyszło mi palić, całą zimę brak problemów do czasu zakupów w castoramie, na każdy worek przypada jedna zerwana zawleczka, jedno rozpalenie, jedna podpałka i zapałka, trochę drewna oraz oczywiście dużo czasu do montażu nowej zawleczki, rozpalania. Jednym słowem syf jakich mało.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za ten komentarz. Przykro nam, jeżeli spotkała Pana tego rodzaju sytuacja. Zależy nam na jakości oferowanych produktów, dlatego bylibyśmy wdzięczni za przekazanie szczegółów dotyczących Pana zakupów. Jest to możliwe przy pomocy formularza dostępnego na stronie www.castorama.pl/kontakt

 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. ...
 8. 9
 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Nafta opałowa – właściwości

 • Instalacja

  Ogrzewanie domu po 2020 - co jeśli nie węgiel?

 • Instalacja

  Paliwa do kotłów i różnice między nimi

Ocena i komentarz dla:

Ekogroszek Carbon R 26 MJ/kg 20 kg