icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Profile aluminiowe i stalowe

Dostępne w sklepach Castorama profile budowlane i kątowniki zostały wykonane z różnych materiałów. Dzięki temu wybierzesz spośród nich produkty odpowiednie zarówno do ogrodu, salonu, jak i pomieszczeń o podwyższonym poziomie wilgoci – takich jak kuchnia, pralnia czy łazienka.

 

Profil aluminiowy i bogactwo jego zastosowań

Profile aluminiowe to produkty o wszechstronnym zastosowaniu. Wykorzystuje się je w budownictwie podczas wykańczania pomieszczeń i mebli, w transporcie, a nawet w elektronice. W bogatym asortymencie sklepów Castorama znajdziesz szeroki wybór różnorodnych profili oraz akcesoriów uzupełniających i zastępczych.

Listwy aluminiowe wykorzystywane są w głównej mierze w budownictwie i podczas remontów. Stosowane są przy produkcji okien, drzwi, ogrodzeń i balustrad. Zastosowanie dla nich znaleziono także w transporcie, gdzie pełnią znaczącą funkcję w konstrukcji naczep ciężarowych. Profili sufitowych użyjesz wtedy, gdy planujesz wyposażyć pomieszczenie w swoim domu w sufit podwieszany. Aluminiowy profil sprawi, że konstrukcja będzie bardziej wytrzymała i nada jej odpowiedni kształt. Podobnie jest z profilami ściennymi, które są niezastąpione podczas kładzenia płyt wykonanych z regipsu czy innych elementów wymagających zdefiniowanych krawędzi i narożników.

Profile aluminiowe konstrukcyjne i narożniki otwierają przed użytkownikami wiele możliwości aranżacyjnych. Za ich pomocą wykończysz także bardziej skomplikowane konstrukcje, np. samodzielnie zamontowaną kabinę prysznicową o nietypowym kształcie. Listwy aluminiowe z łatwością łączą się ze sobą i dostępne są w różnorodnych kształtach i rozmiarach. Możesz wybierać spośród narożników do łuków, listew zamykających, pełnych profili, jak i pojedynczych kątowników.

Profil aluminiowy nie tylko do sufitu – rodzaje listew oraz akcesoriów do nich

Profile aluminiowe dostępne w naszej ofercie wykorzystasz w niemal każdym miejscu. W zależności od potrzeby masz bowiem do wyboru wiele produktów. Wśród dostępnych profili znajdziesz produkty przeznaczone do montażu na suficie. Ich określona budowa pozwala na montaż sufitu podwieszanego.

Jeśli planujesz wykonanie ścian działowych lub chcesz wygodnie korzystać z płyt gk, na pewno przyda Ci się niejeden profil aluminiowy. Pozwalają one na montaż wielu innych materiałów, w tym płyt wiórowych lub meblowych.

Pamiętaj, że aby korzystać z profili, będziesz potrzebował do nich akcesoriów. To one umożliwiają montaż samego profila do ściany lub sufitu, a następnie zawieszenie na nich płyt konstrukcyjnych.

Innym rodzajem listew aluminiowych są narożniki. Wzmacniają konstrukcję ścian w narożach. Do nich natomiast przydadzą Ci się również taśmy i siatki, które wykorzystasz jako akcesoria montażowe.

Pamiętaj również o innym praktycznym produkcie, którym są profile aluminiowe LED.

Profile sufitowe

Profile sufitowe dostępne w naszej ofercie wykorzystasz podczas tworzenia konstrukcji przeznaczonej do montażu sufitu podwieszanego. Akcesoria te są dostępne w różnych rozmiarach. Mogą się także nieco różnić budową. Dzięki temu wśród nich znajdziesz zarówno profile okalające, jak i wiele innych. Produkty te są łatwe w użyciu. Charakteryzują się także dużą wytrzymałością. Profil aluminiowy konstrukcyjny posłuży do budowy nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcji. Ciekawą alternatywą są także giętkie profile sufitowe, które pozwalają na wykonanie łuków.

Profile ścienne

Planujesz budowę ścianki działowej? A może chcesz wykonać izolację pomiędzy dwiema warstwami płyt gipsowo-kartonowych? W takiej sytuacji na pewno przydatne będą profile ścienne. Wśród nich znajdziesz zarówno modele perforowane, jak i niejeden profil aluminiowy zamknięty. Profile te charakteryzują się dużą wytrzymałością i trwałością. Na uwagę zasługuje również wiele możliwości ich zastosowania. Profile te posłużą Ci do stworzenia konstrukcji dla ściany dzielącej pomieszczenie na dwa osobne. Mogą być również wykorzystane do budowy kabiny prysznicowej czy wielu innych metalowych konstrukcji.

Akcesoria do profili

W asortymencie sklepów Castorama znajdziesz także elementy ułatwiające montaż i korzystanie z profili. Dostępne są różnorodne wieszaki, zarówno płaskie, jak i grzybkowe, łącznik profilu aluminiowego i pręty mocujące. Zaopatrzysz się także w miękkie odpowiedniki profili, czyli taśmy akustyczne, taśmy z włókna szklanego i taśmy narożnikowe, które umożliwią Ci zdefiniowanie krawędzi ścian i narożników w sposób niewymagający używania dodatkowych płyt, które mają za zadanie maskowanie listew aluminiowych.

Narożniki

Naroża ścian są w dużym stopniu narażone na uszkodzenia wszelkiego typu. Dodatkowo są to elementy budowy, na których od razu widać wszelkie nierówności czy brak zachowania pionu bądź poziomu. Oczywiście ich ręczne formowanie byłoby bardzo czasochłonne, o ile w ogóle jest możliwe. Z tego powodu stosuje się narożniki. Są to listwy wygięte pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Montuje się je bezpośrednio na narożach ścian. Tworzą kąt prosty na krawędzi muru i wzmacniają krawędź. Narożniki mogą być dodatkowo wzbogacone siatką. Dzięki niej montaż jest jeszcze łatwiejszy. Siatka zapewnia także lepsze przyleganie narożnika do ściany.

Taśmy i siatki

Taśmy i siatki są nierozerwalnie powiązane z profilami. Wszystkie te elementy pozwalają na wykonywanie konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych, a także uzupełnianie ubytków w ścianach. Dlatego też wśród taśm znajdziesz produkty, które wykorzystasz do spoinowania płyt gk. Dodatkowo dzięki nim jesteś w stanie wzmocnić połączenie i uniknąć powstawania szczelin w tynku w wyniku osadzania się budynku.