Sufity podwieszane

Sufity podwieszane to modny element aranżacji wnętrz. Z ich pomocą możesz obniżyć strop lub wyciszyć wnętrze.

 

Modne i wytrzymałe sufity podwieszane 

Budowa lub remont domu to szereg prac, czasami nawet nadprogramowych. To także wiele możliwości, bo dużo rzeczy możesz zrobić według własnego uznania. Dzięki temu wnętrze będzie nie tylko w Twoim stylu, ale również funkcjonalne. Do praktycznych rozwiązań należy podwieszany sufit. To nic innego jak konstrukcja składająca się z mniejszych płyt, zawieszonych na specjalnych akcesoriach. 

Sufity podwieszane to modny element aranżacji wnętrz. Z ich pomocą możesz obniżyć strop lub wyciszyć wnętrze. Takie konstrukcje dają ogromne możliwości aranżacyjne. W tej kategorii znajdziesz płyty sufitowe oraz akcesoria, które pozwolą Ci na wykonanie podwieszanego sufitu w salonie, kuchni i każdym innym pomieszczeniu.

Podwieszane sufity to nadal bardzo chętnie stosowane elementy budowlane. Są standardowym wyposażeniem budynków użyteczności publicznej lub lokali usługowych. Pozwalają na stworzenie przestrzeni pod sufitem, która służy do rozprowadzania instalacji. Do wyboru masz dwa rodzaje konstrukcji. Pierwszą jest klasyczny sufit zabudowany w całości i wykonany z lekkich płyt w formacie 60 x 60 cm lub dużych płyt gipsowych.

Kolejnym wariantem jest sufit rastrowy. Do zrealizowania tego projektu potrzebne są kratki sufitowe. Mają mały prześwit, ale w zupełności wystarczą do zapewnienia prawidłowej pracy systemu klimatyzacji lub wentylacji. 

Sufity podwieszane to nie tylko płyty, ale również niezbędne akcesoria. Wszystkie te produkty znajdują się właśnie w tej kategorii. To zbiór wszystkiego, czego potrzebujesz do wykonania solidnego i estetycznego sufitu w domu lub miejscu pracy. 

Dlaczego warto stosować sufity podwieszane? 

Sufity podwieszane wbrew pozorom mają bardzo wiele zalet. To najprostszy sposób na to, by ukryć wszelkie mankamenty starego stropu. Pęknięcia, nierówności lub różnica w poziomie – to tylko kilka problemów, które trudno będzie zasłonić klasycznymi zaprawami tynkowymi lub gipsowymi. Sufit podwieszany krzyżowy rozwiąże Twój problem. Dzięki konstrukcji wykonasz idealną nową warstwę, pod którą schowasz wszystkie wyżej wymienione problemy. 

Podwieszane konstrukcje na suficie dają możliwości wykonania innowacyjnych systemów oświetleniowych. Jeśli zależy Ci na płaskich, wpuszczanych lampkach, to warto rozważyć obniżenie sufitu. Dzięki temu wykonanie otworów będzie mniej inwazyjne i znacznie prostsze. Przestrzeń nad płytami wykorzystywana jest także do rozprowadzenia klimatyzacji i wentylacji. To szczególnie istotne w dużych salach konferencyjnych lub lekcyjnych. To właśnie z takimi miejscami kojarzone są sufity podwieszane z płyt lub kratek. 

Sufit podwieszany wykonywany jest również wtedy, gdy chcesz poprawić akustykę pomieszczenia. Miękkie materiały mają to do siebie, że skutecznie pochłaniają wysokie dźwięki i eliminują zjawisko pogłosu. Dzięki temu mowa jest bardziej wyraźna i komfort przebywania w pomieszczeniu wskakuje na znacznie wyższy poziom. 

Płyty sufitowe to także dodatkowa izolacja termiczna. Dzięki nim zatrzymasz w mieszkaniu więcej ciepła. Jednym problemem może być utrata wysokości pomieszczenia. Sufit podwieszany zabiera od kilku do kilkunastu centymetrów. Jednak w miejscu, gdzie ta wysokość jest zgodna z normami, nie powinno wpływać to na wygodę poruszania się po domu. Jeśli już na etapie projektowania wiesz, że zamocujesz podwieszany sufit, to warto uwzględnić to w kubaturze. 

Jaką płytę sufitową wybrać?

Aby konstrukcja sufitu podwieszanego była wytrzymała, należy wybrać do jej wykonania sprawdzone materiały. Asortyment tej kategorii to płyty przeznaczone specjalnie do zabudowania stropu. Znajdziesz wśród nich płyty gipsowo-kartonowe, płyty z wełny mineralnej oraz płyty z wełny drzewnej. Dzięki temu dopasujesz elementy do warunków wnętrza. 

Do łazienki możesz wybrać płyty wodoodporne, które są niewrażliwe na wilgoć. Panele sufitowe są dostępne w różnych rozmiarach i o odmiennej konstrukcji profili, co pozwala na wybór materiałów do wykonania zabudowy z konstrukcją widoczną, częściowo ukrytą lub monolityczną.

Cechy płyt sufitowych

Przy wyborze płyt na sufit zwróć uwagę na parametry takie jak grubość, waga oraz właściwości akustyczne. Sufity podwieszane, które pochłaniają dźwięk, będą idealnym wyborem do pomieszczeń technicznych, salek do ćwiczeń i innych przestrzeni wymagających wyciszenia. Ważna jest też ochrona przeciwogniowa – niektóre płyty z wełny mineralnej zapewnią dodatkową barierę dla płomieni w razie pożaru.

Cena sufitu podwieszanego

Jak już wspomnieliśmy, najlepszym sposobem na pozbycie się nierówności jest sufit podwieszany. Cena ma tu bardzo duże znaczenie. Za płyty do ułożenia jednego metra kwadratowego zapłacisz od 25 do 50 zł. Ta rozbieżność wynika z poszczególnych właściwości, którymi wyróżniają się płyty. Do tego dochodzą akcesoria, czyli kątowniki, profile i wieszaki. Tutaj koszt będzie uzależniony od ilości potrzebnych produktów. 

Sufity podwieszane – akcesoria

Oprócz płyt do zamontowania sufitu podwieszanego potrzebujesz też trwałych elementów mocujących. W naszym sklepie dostępne są profile przyścienne oraz profile główne, które stworzą stelaż sufitu podwieszanego. Do ich przytwierdzenia możesz użyć wieszaków do sufitów podwieszanych. W naszych sklepach nie brakuje też kątowników, kratek sufitowych i zestawów do montażu płyt sufitowych uznanych producentów.