Produkty

Ważna informacja

Ekogroszek Carbon 28 MJ 20 kg, kod 517152 jest wyrobem węglowym, którego sprzedaż jest zwolniona od podatku akcyzowego ze względu na przeznaczenie wyrobów węglowych do celów opałowych w przypadkach określonych w art. 31a ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U.2014.752 j.t. z dnia 2014.06.05). W szczególności zwolnieniu z akcyzy podlega sprzedaż wyrobów węglowych przeznaczonych do celów opałowych:
• przez gospodarstwa domowe, organy administracji publicznej, jednostki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, podmioty systemu oświaty, żłobki i kluby dziecięce, jednostki organizacyjne pomocy społecznej oraz organizacje pożytku publicznego;
• w pracach rolniczych, ogrodniczych, w hodowli ryb oraz leśnictwie.
Podana poniżej cena produktu dotyczy nabycia produktu przeznaczonego do celów opałowych w warunkach zwolnienia od akcyzy zgodnie z art. 31a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym.

Sprzedaż produktu bez akcyzy i wystawienie faktury jest możliwe wyłącznie w przypadku sprzedaży do celów opałowych wskazanych w art. 31a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym.

W celu zakupu wyrobu węglowego na warunkach zwolnienia z akcyzy w ilości przekraczającej 200 kg konieczne jest potwierdzenie przez kupującego podpisem nabycia tych towarów na dokumencie dostawy lub fakturze zgodnie z obowiązującymi przepisami. W takim wypadku odpowiedni dokument dostawy lub faktura zostanie wystawiony, a nabywca zobowiązany będzie do jego podpisania przed wydaniem produktu.

Ekogroszek Carbon 28 MJ 20 kg

Kliknij aby powiększyć

Ekogroszek Carbon 28 MJ 20 kg

Kod: 517152

|
 • spełnia parametry dla kotłów 5 klasy
 • wysoka wartość energetyczna
 • niska zawartość siarki i popiołu
Ekogroszek w produkt, który z pewnością przyda Ci się w sytuacji, gdy ogrzewasz swój dom kotłem z palnikiem retortowym lub konwencjonalnym piecem. Produkt jest wysokokaloryczny – dlatego też jego niewielka ilość będzie się palić przez dłuższy czas. Proces spalania elementu nie powoduje tworzenia sadzy – częste czyszczenie kotła nie będzie więc potrzebne.

Zamów i odbierz w sklepie w 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

20 cm

Wysokość opakowania

80 cm

Szerokość opakowania

50 cm

Waga brutto

20 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

kotły z palnikiem retortowym, kuchnie węglowe, piece konwencjonalne

Granulacja

8 - 25 mm

Wilgotność

0.1

Wartość opałowa

28000 kJ/kg

Ciepło spalania

30000 kJ/kg

Siarka całkowita

0,60%

Popiół

7%

Parametry indywidualne

Typ/rodzaj

ekogroszek wysokokaloryczny

Nr referencyjny

5902768222142

Ekogroszek z powodzeniem wykorzystasz, jeśli do ogrzewania Twojego domu wykorzystujesz konwencjonalny piec lub kocioł z palnikiem retortowym. Świetnie sprawdzi się również do opalania tradycyjnych kuchni węglowych. Produkt odznacza się dość wysoką kalorycznością – dzięki temu pali się dłużej i nie wymaga częstego dosypywania opału w celu podtrzymania ognia. Proces spalania ekogroszku nie powoduje powstania duże ilości sadzy i popiołu. Dzięki temu czyszczenie kotła lub paleniska pieca nie będzie tak uciążliwe. Prezentowany tu produkt znajduje się w opakowaniu o wadze 20 kg. W naszym asortymencie możesz również znaleźć ekogroszek w większych lub mniejszych paczkach – możesz zatem z łatwością dobrać go do swoich potrzeb.
Ocena
28 komentarzy
14.03.2019
Mocno się spieka w przypadku pieca z podajnikiem ślimakowym. Granulacja wyższa niż 25 mm. Carbon R duzo latwiejszy w spalaniu lecz bardziej mokry. Kalorycznosc podobna do Carbon R.
07.03.2019
Bardzo mokry. Po wyschnięciu widać że połowa to jakiś brunatny. Dużo spieków i popiołu. Jedynie tyle że ciepło daje. Nie kupię już więcej
28.01.2019
Carbon 28 jest gorszy od carbon r to bagno nie węgiel co chwilę się wiesza jest taki mokry . Typ R-20kg na dobę typ 28-40 kg na dobę i jest droższy
10.01.2019
palę nim od dwóch sezonów i jest ok.spieki minimalne ładnie utrzymuje temperaturę.Polecam
08.01.2019
Super
07.01.2019
W popielniku same spieki skorupa i kawalki cegly itp. W podajniku kawalki opon pocietych. Wzialem na probe i wiem gdzie nie kupie. Smieszny certyfikat daja a taka prawda ze guma sie pali
04.01.2019
Fakt mokry , poza tym super polecam.
06.12.2018
2 miechy temu kupiłem na próbę, spalał się super,omyślałem kupię leprzy, kupiłem tu i tam, drożej i taniej lecz wróciłem po carbon premium i na tym na razie pozostaję. Dopala się, niespieka, nie zasyfia pieca, jak dla mnie kaloryczny i suchawy(okres zimowy).
29.11.2018
Wymieniłam piec w lutym-zaczęłam palenie Carbonem bardzo dobrze,ale drogi!
Próbowałam z innych źródeł beznadzieja nawet masakra!
Wróciłam do Castoramy palę drugą tonę i jestem zadowolona nawet bardzo!
Piszecie że mokry hmm wilgotny-rozcinam worki na kilka dni i odparuje,może trochę granulacja nie taka jak w opisie no ale to tak pół na pół !
Nie da się tak idealnie wszystko! Moim zdaniem jest bardzo ok!
28.11.2018
To cos co sprzedajecie nie nadaje sie napewno do uzytku w piecach. Tworzan sie kokony zapychajace piec. W cenie tego syfu powinna byc jeszcze zawarta darmowa naprawa pieca. Co mi po takim groszku skoro wiecej czasu spedzam w kotlowni na rozpalaniu non stop zapchanego pieca noz w cieplych pomieszczeniach domu. Migdy wiecej nie kupie tego badziewia.
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Efektywne wykorzystanie węgla

 • Instalacja

  Paliwa do kotłów i różnice między nimi

 • Instalacja

  Porównanie cen i efektywności opału - zima 2014/2015

Ocena i komentarz dla:

Ekogroszek Carbon 28 MJ 20 kg