Produkty

Ważna informacja

Ekogroszek Carbon 28 MJ/kg 20 kg, kod 517152 jest wyrobem węglowym, którego sprzedaż jest zwolniona od podatku akcyzowego ze względu na przeznaczenie wyrobów węglowych do celów opałowych w przypadkach określonych w art. 31a ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U.2014.752 j.t. z dnia 2014.06.05). W szczególności zwolnieniu z akcyzy podlega sprzedaż wyrobów węglowych przeznaczonych do celów opałowych:
• przez gospodarstwa domowe, organy administracji publicznej, jednostki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, podmioty systemu oświaty, żłobki i kluby dziecięce, jednostki organizacyjne pomocy społecznej oraz organizacje pożytku publicznego;
• w pracach rolniczych, ogrodniczych, w hodowli ryb oraz leśnictwie.
Podana poniżej cena produktu dotyczy nabycia produktu przeznaczonego do celów opałowych w warunkach zwolnienia od akcyzy zgodnie z art. 31a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym.

Sprzedaż produktu bez akcyzy i wystawienie faktury jest możliwe wyłącznie w przypadku sprzedaży do celów opałowych wskazanych w art. 31a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym.

W celu zakupu wyrobu węglowego na warunkach zwolnienia z akcyzy w ilości przekraczającej 200 kg konieczne jest potwierdzenie przez kupującego podpisem nabycia tych towarów na dokumencie dostawy lub fakturze zgodnie z obowiązującymi przepisami. W takim wypadku odpowiedni dokument dostawy lub faktura zostanie wystawiony, a nabywca zobowiązany będzie do jego podpisania przed wydaniem produktu.

Ekogroszek Carbon 28 MJ/kg 20 kg

Kliknij aby powiększyć

Ekogroszek Carbon 28 MJ/kg 20 kg

Kod: 517152

|
 • spełnia parametry dla kotłów 5 klasy
 • wysoka wartość energetyczna
 • niska zawartość siarki i popiołu
Ekogroszek w produkt, który z pewnością przyda Ci się w sytuacji, gdy ogrzewasz swój dom kotłem z palnikiem retortowym lub konwencjonalnym piecem. Produkt jest wysokokaloryczny – dlatego też jego niewielka ilość będzie się palić przez dłuższy czas. Proces spalania elementu nie powoduje tworzenia sadzy – częste czyszczenie kotła nie będzie więc potrzebne.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

20 cm

Wysokość opakowania

80 cm

Szerokość opakowania

50 cm

Waga brutto

20 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

kotły z palnikiem retortowym, kuchnie węglowe, piece konwencjonalne

Granulacja

8 - 25 mm

Wilgotność

10%

Wartość opałowa

28 MJ/kg

Ciepło spalania

30 MJ/kg

Siarka całkowita

0,60%

Popiół

7%

Parametry indywidualne

Typ/rodzaj

ekogroszek wysokokaloryczny

Nr referencyjny

5902768222142
Ekogroszek z powodzeniem wykorzystasz, jeśli do ogrzewania Twojego domu wykorzystujesz konwencjonalny piec lub kocioł z palnikiem retortowym. Świetnie sprawdzi się również do opalania tradycyjnych kuchni węglowych. Produkt odznacza się dość wysoką kalorycznością – dzięki temu pali się dłużej i nie wymaga częstego dosypywania opału w celu podtrzymania ognia. Proces spalania ekogroszku nie powoduje powstania duże ilości sadzy i popiołu. Dzięki temu czyszczenie kotła lub paleniska pieca nie będzie tak uciążliwe. Prezentowany tu produkt znajduje się w opakowaniu o wadze 20 kg. W naszym asortymencie możesz również znaleźć ekogroszek w większych lub mniejszych paczkach – możesz zatem z łatwością dobrać go do swoich potrzeb.
Ocena
34 komentarze
07.10.2019
Kupiłem kilka worków na próbę, węgiel bardzo mokry!!!! Błoto! Odradzam wszystkim.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za informację. Przykro nam, jeśli spotkała Pana taka sytuacja. Przypominamy, że w naszych sklepach istnieje możliwość zwrotu produktu, który nie został użyty. Prosimy o kontakt ze sklepem.

08.09.2019
Kupuje co roku pół na pół z Carbon R i polecam
04.09.2019
Kolejny kupiony do testów i kolejny zdecydowanie na nie. Woda się leje strumieniami. Całość mokra. Nie polecam, chyba że chcecie spędzić miesiąc susząc ekogoroszek, na który wydaliście niemało pieniędzy.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za komentarz. Przykro nam, jeśli groszek nie spełnił Pana oczekiwań. Przypominamy, że Klientom Castorama przysługuje prawo do złożenia reklamacji produktu w jednym z naszych sklepów.

19.08.2019
Kupiłem 20 worków na próbę, towar Suchy gruby bez spiekow, narazie mogę śmiało polecić
15.08.2019
Niestety na najbliższy sezon go nie kupię odradzam wszystkim. Byłem pewien ze po skargach z tamtego roku wycofacie go ze sprzedaży. Niestety to woda a nie ekogroszek!
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za ten komentarz. Przykro nam, jeśli ten produkt nie spełnił Pana oczekiwań. Przypominamy, że w takich przypadkach przysługuje Panu prawo do złożenia reklamacji, czego można dokonać w dowolnym sklepie Castorama. Jako że opisana przez Pana kwestia bardzo nas zaniepokoiła, czy możemy prosić o przekazanie większej ilości szczegółów na temat użytkowania tego produktu? Jaka dokładnie sytuacja Pana spotkała? Wszelkie informacje na ten temat można nam przesłać w dogodny sposób, korzystając z formularza dostępnego na stronie: www.castorama.pl/kontakt Chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się tej sprawie, a Pana odpowiedź będzie dla nas niezwykle cennym źródłem wiedzy. Zachęcamy serdecznie do kontaktu.

11.08.2019
To jest chyba jakaś kpina
Kaloryczność jest przekłamana, jeden wielki spiek, kamienie w workach.
Więcej nie kupię nic w waszym sklepie.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za ten komentarz. Przykro nam, jeśli groszek nie spełnił Pana oczekiwań w zakresie kaloryczności. Przypominamy, że w takich sytuacjach naszym Klientom przysługuje prawo do złożenia reklamacji. Dokonać jej można w dowolnym sklepie Castorama. Jednocześnie chcielibyśmy zapytać, czy byłby Pan tak uprzejmy i zechciał przekazać nam więcej informacji na temat wspomnianej kaloryczności tego produktu? Chcielibyśmy poznać Pana opinię w pełni. Zachęcamy serdecznie do kontaktu.

14.03.2019
Mocno się spieka w przypadku pieca z podajnikiem ślimakowym. Granulacja wyższa niż 25 mm. Carbon R duzo latwiejszy w spalaniu lecz bardziej mokry. Kalorycznosc podobna do Carbon R.
07.03.2019
Bardzo mokry. Po wyschnięciu widać że połowa to jakiś brunatny. Dużo spieków i popiołu. Jedynie tyle że ciepło daje. Nie kupię już więcej
28.01.2019
Carbon 28 jest gorszy od carbon r to bagno nie węgiel co chwilę się wiesza jest taki mokry . Typ R-20kg na dobę typ 28-40 kg na dobę i jest droższy
10.01.2019
palę nim od dwóch sezonów i jest ok.spieki minimalne ładnie utrzymuje temperaturę.Polecam
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Paliwa do kotłów i różnice między nimi

 • Instalacja

  Efektywne wykorzystanie węgla

 • Instalacja

  Porównanie cen i efektywności opału - zima 2014/2015

Ocena i komentarz dla:

Ekogroszek Carbon 28 MJ/kg 20 kg