Produkty

Ekogroszek Carbon 28 MJ/kg 20 kg

Kliknij aby powiększyć

Ekogroszek Carbon 28 MJ/kg 20 kg

Kod: 517152

|
 • spełnia parametry dla kotłów 5 klasy
 • wysoka wartość energetyczna
 • niska zawartość siarki i popiołu
Ekogroszek w produkt, który z pewnością przyda Ci się w sytuacji, gdy ogrzewasz swój dom kotłem z palnikiem retortowym lub konwencjonalnym piecem. Produkt jest wysokokaloryczny – dlatego też jego niewielka ilość będzie się palić przez dłuższy czas. Proces spalania elementu nie powoduje tworzenia sadzy – częste czyszczenie kotła nie będzie więc potrzebne.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

20 cm

Wysokość opakowania

80 cm

Szerokość opakowania

50 cm

Waga brutto

20 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

kotły z palnikiem retortowym, kuchnie węglowe, piece konwencjonalne

Granulacja

8 - 25 mm

Wilgotność

10%

Wartość opałowa

28 MJ/kg

Ciepło spalania

30 MJ/kg

Siarka całkowita

0,60%

Popiół

7%

Parametry indywidualne

Typ/rodzaj

ekogroszek wysokokaloryczny

Nr referencyjny

5902768222142
Ekogroszek z powodzeniem wykorzystasz, jeśli do ogrzewania Twojego domu wykorzystujesz konwencjonalny piec lub kocioł z palnikiem retortowym. Świetnie sprawdzi się również do opalania tradycyjnych kuchni węglowych. Produkt odznacza się dość wysoką kalorycznością – dzięki temu pali się dłużej i nie wymaga częstego dosypywania opału w celu podtrzymania ognia. Proces spalania ekogroszku nie powoduje powstania duże ilości sadzy i popiołu. Dzięki temu czyszczenie kotła lub paleniska pieca nie będzie tak uciążliwe. Prezentowany tu produkt znajduje się w opakowaniu o wadze 20 kg. W naszym asortymencie możesz również znaleźć ekogroszek w większych lub mniejszych paczkach – możesz zatem z łatwością dobrać go do swoich potrzeb.
Ocena
37 komentarzy
04.02.2020
Ja miałam 8 worków Premium był suchy i nawet czysty jednak przy otwarciu trzeciego worka mąż zauważył że jest spora domieszka kamienia więc odrazu pojechaliśmy oddać pozostałe. Wątpię że jeszcze kiedyś tam kupimy. Nie polecam trzeba by było wszystkie otwierać przed zakupem.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za komentarz oraz przekazanie tych informacji. Bardzo nam przykro, jeśli spotkała Państwa taka sytuacja, a zakupiony węgiel nie spełnił oczekiwań co do jego jakości. Opisane przez Panią kwestie zostały przekazane osobom odpowiedzialnym za jakość oferowanych w sklepie produktów w celu zweryfikowania. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by tego rodzaju niedogodności nie powtórzyły się w przyszłości.

31.12.2019
Niestety kupiłem na próbę i nie polecam. Jeden z gorszych groszków jakimi miałem okazje opalać. Bardzo drobne uziarnienie do tego dość mokry- z worka wyciekała woda. Po wysuszeniu przyszedł czas na palenie. Piec szybko załapał temperaturę. Ale co z tego skoro pomimo ustawieniu nadmuchu na max w piecu jest dużo lepkiej sadzy. Dużo popiołu, Znacznie więcej niż w innych ekogroszkach o dekolarowanych takich samych parametrach. W trakcie spalania regularne strzelanie w piecu. W worku sporo kamienia a na dnie miał-szkoda że nie można dodać tutaj zdjęć bo posiadam. Myslałem że za cenę 1000zł/tona dostaje się produkt dobrej jakości.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za tę opinię i przekazanie tych informacji. Jest nam niezmiernie przykro, jeśli zakupiony ekogroszek nie sprawdził się podczas użytkowania i nie spełnił Pana oczekiwań. Przypominamy, że w takich przypadkach naszym Klientom przysługuje prawo do złożenia reklamacji, czego można dokonać w dowolnym sklepie Castorama na terenie całej Polski. Zapewniamy jednocześnie, że przekażemy Pana spostrzeżenia osobom odpowiedzialnym za jakość oferowanych w sklepie produktów w celu zweryfikowania opisanych kwestii.

27.12.2019
A ja powiem tak, kupuje co jakiś czas po jakieś 500kg premiuma, za każdym razem w partii mam co innego, tzn. wilgotnosc jest inna raz suchy jak pieprz raz wilgotny, innym razem leje się woda, gradacja i kalorycznosc raczej zawsze taka sama. I teraz tak, pali sie zawsze tak samo, bardzo dobrze, malo popiołu i spieków, piec szybko łapie temperaturę. Jednak w tym wszystkim najważniejsza jest jedna rzecz, ma on być zawsze przez wsypaniem do podajnika WYSUSZONY, i dlatego po przywiezieniu ustawiam worki i wszystkie rozcinam od gory, i dodatkowo robie w workach male dziury aby dokładnie dosechł. Jeśli wsypiemy najlepszy na swiecie ekogroszek a bedzie on mokry... to z tąd będą sie brały opinie niezadowolonych klientów. Pozdrawiam i zachęcam do kupna ekogroszku latem na cały sezon, wtedy bedzie suchu jak pieprz i bedziemy zadowoleni z jego spalania.;-)
07.10.2019
Kupiłem kilka worków na próbę, węgiel bardzo mokry!!!! Błoto! Odradzam wszystkim.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za informację. Przykro nam, jeśli spotkała Pana taka sytuacja. Przypominamy, że w naszych sklepach istnieje możliwość zwrotu produktu, który nie został użyty. Prosimy o kontakt ze sklepem.

08.09.2019
Kupuje co roku pół na pół z Carbon R i polecam
04.09.2019
Kolejny kupiony do testów i kolejny zdecydowanie na nie. Woda się leje strumieniami. Całość mokra. Nie polecam, chyba że chcecie spędzić miesiąc susząc ekogoroszek, na który wydaliście niemało pieniędzy.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za komentarz. Przykro nam, jeśli groszek nie spełnił Pana oczekiwań. Przypominamy, że Klientom Castorama przysługuje prawo do złożenia reklamacji produktu w jednym z naszych sklepów.

19.08.2019
Kupiłem 20 worków na próbę, towar Suchy gruby bez spiekow, narazie mogę śmiało polecić
15.08.2019
Niestety na najbliższy sezon go nie kupię odradzam wszystkim. Byłem pewien ze po skargach z tamtego roku wycofacie go ze sprzedaży. Niestety to woda a nie ekogroszek!
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za ten komentarz. Przykro nam, jeśli ten produkt nie spełnił Pana oczekiwań. Przypominamy, że w takich przypadkach przysługuje Panu prawo do złożenia reklamacji, czego można dokonać w dowolnym sklepie Castorama. Jako że opisana przez Pana kwestia bardzo nas zaniepokoiła, czy możemy prosić o przekazanie większej ilości szczegółów na temat użytkowania tego produktu? Jaka dokładnie sytuacja Pana spotkała? Wszelkie informacje na ten temat można nam przesłać w dogodny sposób, korzystając z formularza dostępnego na stronie: www.castorama.pl/kontakt Chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się tej sprawie, a Pana odpowiedź będzie dla nas niezwykle cennym źródłem wiedzy. Zachęcamy serdecznie do kontaktu.

11.08.2019
To jest chyba jakaś kpina
Kaloryczność jest przekłamana, jeden wielki spiek, kamienie w workach.
Więcej nie kupię nic w waszym sklepie.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za ten komentarz. Przykro nam, jeśli groszek nie spełnił Pana oczekiwań w zakresie kaloryczności. Przypominamy, że w takich sytuacjach naszym Klientom przysługuje prawo do złożenia reklamacji. Dokonać jej można w dowolnym sklepie Castorama. Jednocześnie chcielibyśmy zapytać, czy byłby Pan tak uprzejmy i zechciał przekazać nam więcej informacji na temat wspomnianej kaloryczności tego produktu? Chcielibyśmy poznać Pana opinię w pełni. Zachęcamy serdecznie do kontaktu.

14.03.2019
Mocno się spieka w przypadku pieca z podajnikiem ślimakowym. Granulacja wyższa niż 25 mm. Carbon R duzo latwiejszy w spalaniu lecz bardziej mokry. Kalorycznosc podobna do Carbon R.
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Kiedy warto stosować tańsze zamienniki paliwa do kotła?

 • Instalacja

  Od czego zależy zawartość węgla w węglu?

 • Instalacja

  Wybieramy opał do kotła centralnego ogrzewania

Ocena i komentarz dla:

Ekogroszek Carbon 28 MJ/kg 20 kg