Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Kable i prowadzenie kabli

Strzałka w prawo

Opaski kablowe

Strzałka w prawo

Opaski kablowe

Opaski kablowe, czyli opaski zaciskowe, służą do spinania oraz połączeń węży, rurek oraz przewodów w wiązki. Opaski do kabli są prostymi, elastycznymi obejmami, które umożliwiają utrzymanie porządku oraz ułatwiają zamaskowanie kabli np. w listwach przypodłogowych.

Filtry

Opaski kablowe

Opaski kablowe, czyli opaski zaciskowe, służą do spinania oraz połączeń węży, rurek oraz przewodów w wiązki. Opaski do kabli są prostymi, elastycznymi obejmami, które umożliwiają utrzymanie porządku oraz ułatwiają zamaskowanie kabli np. w listwach przypodłogowych.

23 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Mocowania i prowadzenie kabli

Wyświetlanie 23 z 23 produktów

OPASKI KABLOWE JAKO SYSTEM ORGANIZACJI TWOICH PRZEWODÓW INSTALACYJNYCH

Opaski kablowe, czyli opaski zaciskowe, służą do spinania oraz połączeń węży, rurek oraz przewodów w wiązki. Opaski do kabli są prostymi, elastycznymi obejmami, które umożliwiają utrzymanie porządku oraz ułatwiają zamaskowanie kabli np. w listwach przypodłogowych. Opaski kablowe stanowią niezbędny element instalacji elektrycznej. Opaski zaciskowe do kabli wykonane są z wytrzymałego materiału, który jest odporny na czynniki zewnętrzne oraz ogień. Cechuje je trwałość połączeń. Zapewniają estetykę pomieszczeniom.

ZASTOSOWANIE OPASEK ZACISKOWYCH

Opaski kablowe posiadają ząbkowany profil, który po przejściu przez głowicę zostaje trwale zaklinowany, a utworzona pętla nie luzuje się. Opaski na kable nie wymagają zastosowania żadnych dodatkowych narzędzi do ich zaciskania, przez co są ekonomiczne w użyciu. Prawidłowo wykonane opaski zaciskowe są również odporne na niekorzystne działanie takich substancji, jak oleje, tłuszcze, środki piorące, produkty rafineryjne, rozpuszczalniki chlorowe i alkoholowe.

RODZAJE OPASEK KABLOWYCH

Jeżeli opaskę stosujesz w miejscach narażonych na promieniowanie słoneczne, wybierz produkt w kolorze czarnym. Promieniowanie UV wpływa bowiem na tworzywa sztuczne. Do wyboru masz opaski zaciskowe plastikowe, nylonowe, a także posiadające uchwyty przylepne, które umożliwiają przyklejenie wiązek kabli elektrycznych do ściany, podłogi lub sufitu. Eliminuje to ryzyko przypadkowego potknięcia i upadku. Taśma samoprzylepna zapewnia uchwytowi maksymalną wytrzymałość na obciążenia. Ponadto taśma samoprzylepna nie odkleja się i nie odpada.

Opaska zaciskowa nylonowa jest wytrzymała termicznie i odporna na działanie promieni słonecznych. Umożliwia porządkowanie i spinanie przewodów elektrycznych, rurek czy węży instalacyjnych – w błyskawiczny sposób tworzy z nich trwałe i spójne wiązki. Produkt eliminuje plątanie się kabli, wprowadza organizację pracy i zwiększa jej bezpieczeństwo zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynku.

WYBÓR OPASEK KABLOWYCH W SKLEPIE CASTORAMA

Castorama posiada w swojej ofercie szeroki wybór najwyższej jakości opasek zaciskowych uznanych producentów. Oprócz opasek kablowych w naszym sklepie zaopatrzysz się również w dodatkowe wyposażenie, które jest niezbędne do prawidłowego montażu instalacji elektrycznej. Opaska kablowa AKS ZIELONKA z pewnością znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym, ponieważ jest to element cechujący się wysoką funkcjonalnością. Dzięki opasce uporządkujesz kable instalacji elektrycznej, ale również użyjesz ją do szczelnego zamykania opakowań oraz drobnych napraw.

Za pomocą opaski zaciskowej możesz także łączyć ze sobą przedmioty. Szczególnie nada się do tego opaska kablowa AKS ZIELONKA w kolorze białym. Jest to produkt, za pomocą którego efektywnie połączysz kable, rurki z tworzywa i wiele innych podobnych elementów. Dzięki regulowanemu zapięciu opaski możesz pozostawić przewodom odrobinę miejsca lub zacisnąć je tak, żeby przesunięcie pętli było niewykonalne. Poluzowanie raz naciągniętej opaski jest niemożliwe, a daje się ją usunąć tylko przez przecięcie lub zerwanie.

Opaski kablowe AKS ZIELONKA białe są niezbędne do spinania oraz zabezpieczania przewodów elektrycznych i kabli teleinformatycznych. Element mocujący, który ma właściwości zaciskowe, skutecznie zabezpiecza wiązki przewodów przed rozsypaniem. Opaska doskonale sprawdza się również przy mocowaniu niewielkich rozmiarów rurek montażowych. W opakowaniu znajduje się 25 sztuk, które wystarczą do zabezpieczenia kabli w domu czy biurze.

Opaski kablowe AKS ZIELONKA czarne to z kolei uniwersalne produkty, których użyjesz na wiele sposobów. Jest to doskonały sposób na uporządkowanie przestrzeni wokół siebie i połączenie rozmaitych, luźnych przedmiotów. Trytytki łączą w sobie elastyczność, wytrzymałość i trwałość, a dzięki zastosowanemu mechanizmowi zębatkowo-zapadkowego łatwo je zamontujesz. Opaska kablowa należy do produktów, które znajdą wiele zastosowań zarówno w gospodarstwach domowych, jak i zakładach przemysłowych.

Opaski kablowe DIALL mix kolorów zostały wykonane z poliamidu, czyli trwałego tworzywa sztucznego. Ten element posłuży Ci do mocowania, spinania czy wiązania ze sobą rozmaitych materiałów. Opaski kablowe DIALL z powodzeniem zastosujesz w domu, biurze, magazynie. Najczęściej opaski kablowe DIALL są używane do połączenia kabli lub przewodów w większe wiązki. Produkt z powodzeniem odgrywa też rolę dekoracyjną, co w połączeniu z wysoką funkcjonalnością stanowi o jego atrakcyjności.

Podobną funkcję pełnią opaski kablowe AKS ZIELONKA mix kolorów. Dekoracyjnie łączy luźne kable w zwartą, funkcjonalną wiązkę. Cechują się one niezwykłą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Raz założone, będą trzymały stworzone przez Ciebie łączenia tak długo, aż zdecydujesz się je rozciąć. Związane kable będą mocno ściskać wybrane przewody, co pozwoli Ci zaprowadzić porządek w pomieszczeniach i usprawni Twoją pracę.