Produkty

Emulsja Atlas Uni-Grunt 1 kg

Kliknij aby powiększyć

Emulsja Atlas Uni-Grunt 1 kg

Marka: Atlas

Marka: Atlas

Kod: 736016

|
 • najczęściej wybierany grunt w Polsce
 • czas schnięcia 15 min
 • pod płytki, farby, gładzie, tapety i hydroizolacje
Podczas remontów, wykańczania wnętrz czy odświeżania ścian sprawdzi się emulsja gruntująca. Praktyczny produkt wykorzystasz zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku – jest odporny na zmiany pogodowe. Wyrób świetnie przygotowuje powierzchnie do pokrycia farbą, a także poprawia warunki wiązania zapraw. Nałożysz go wałkiem lub pędzlem.
Wszystko na raty
RRSO 0%

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Opakowanie: 1 kg

Parametry logistyczne

Długość opakowania

4 cm

Wysokość opakowania

23 cm

Szerokość opakowania

4 cm

Waga brutto

1.05 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

budownictwo

Wydajność

0,05 - 0,2 kg/m2

Maksymalna wydajność z opakowania

5 m2

Temperatura pracy

5 - 25°C

Metoda aplikacji

pędzel lub wałek

Czas schnięcia

ok. 2 h

Parametry indywidualne

Marka

Atlas

Okres przechowywania

okres przydatności do użycia emulsji wynosi 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu

Informacje dodatkowe

podłoża gipsowe przed malowaniem należy zagruntować, stosując się do zaleceń producenta farby

Nr referencyjny

UG-01
Użycie emulsji gruntujących gwarantuje równomierne pokrycie powierzchni farbą, a także korzystnie wpływa na warunki wiązania zapraw. W szczególności poleca się użycie preparatu do podłoży nasiąkliwych, osłabionych i wyjątkowo chłonnych. Pokryjesz nim beton, płyty gipsowo-kartonowe, tynki gipsowe i cementowe, a także nieotynkowane ściany wykonane z cegieł, bloczków i pustaków oraz wylewki betonowe i anhydrytowe. Sprawdzi się także w przypadku podłoża drewnopochodnego. Preparat nadaje się do pracy wewnątrz i na zewnątrz – warunkiem jest temperatura w granicach od 5 do 25 stopni Celsjusza. Ten szybkoschnący produkt wyróżnia się prostym sposobem aplikacji – wystarczy, że zaopatrzysz się w dobry pędzel lub wałek. W naszej ofercie znajdziesz także emulsje gruntujące w 5-cio kilogramowych workach.
Ocena
13 komentarzy
09.10.2019
Wydajny grunt, sprawdza się.
01.10.2019
Malowałem całe mieszkanie ciotki. Gruntować koniecznie musiałem bo porowate i nierówne powierzchnie były. Ten wziąłem i dobra decyzja. Sprawdził się, cena też w porządku, do 30 stopni jak jest można nakładać. I na ściany i na posadzki, dużo łatwiej się potem nakłada czy to farbę czy klej. I mniej tego idzie.
06.09.2019
Najlepszy grunt jakiego używałem, wyrównuje chłonność podłoża, łatwo się rozprowadza. Wydajny, wałkiem też można nakładać. Schnie błyskawicznie, szybka kawka i można malować farbą.
05.09.2019
Pierwszy raz użyłam tego gruntu przed malowaniem. Co tu dużo mówić, działa jak należy. Dużo łatwiej farbą się po nim malowało a w porównaniu z wcześniejszym razem poszło jej mniej. Schnie szybciutko.
31.07.2019
U mnie się najlepiej sprawdza w robocie, z tych co są na rynku. Schnie szybko i wałkiem można nałożyć bez problemu. Ujednolica podłoże, polecam bo zmniejsza ryzyko smug i zacieków, farba się wtedy równomiernie wchłania. Ale ja gruntuje zawsze i wszystko, niewielkie pieniądze dokłada się a i praca inaczej idzie i efekty dużo lepsze. to opakowanie ekonomicznie wychodzi.
14.11.2018
uni-grunt jeden z silniejszych i jeden z najstarszych gruntów na rynku. Od lat go stosujemy w mojej firmie. Pod gładzie i farby faktycznie jest za silny, dlatego należy go rozcieńczyć nawet 1:1 z wodą, kto tego nie zrobi będzie miał problem z przegruntowaniem ściany. Czyli z 5-ki robię 10-ychę. Ale pod wylewki samopoziomujące i kafle jest mocny, stosuję bez rozcieńczenia jako koncentrat, inne go nie kupię.
uwaga nie polecam gruntowania bez rękawiczek....... :-)
05.05.2018
Grunt to zdrowie
27.09.2016
Używamy tego gruntu w naszej ekipie i wszystko jest git jak się go odpowiednio stosuje, a że zatrudniam profesjonalistów to działa jak należy.
08.09.2016
Uni-Grunt jest zbyt bogaty w składniki, aby stosować go pod farbę w formie nierozcieńczonej. Zarówno na etykiecie, jak i w Karcie technicznej produktu znajduje się informacja o potrzebie rozcieńczenia z wodą w stosunku 1:3 do stosowania pod farbę. Nierozcieńczony Uni-Grunt może spowodować powstanie zbyt szczelnej powłoki dla farb wewnętrznych, które z kolei mają stosunkowo niską zawartość polimeru. Zastosowanie Uni-Gruntu jest bardzo szerokie, a tylko jednym z nich jest gruntowanie pod farbę. Jeżeli nie można domyć rąk to znaczy, ze Uni-Grunt z taką siłą wzmacnia podłoże. Wszystkie informacje o stosowaniu i zachowaniu BHP umieszczone są na etykiecie i Karcie technicznej, która znajduje się w plikach do pobrania.
13.08.2016
Nie polecam po drugi przemalowaniu farbą po tym gruncie odłazi płatami. Jeśli chce ktoś pomalować ścianę i żeby wszystko zeszło jak tapeta to można kupić
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 • Porady
  i wskazówki

 • Wykończenie

  Instrukcja wideo - gruntowanie ścian

 • Budowa

  Co wybrać – grunt czy farbę podkładową?

 • Wykończenie

  Jak pozbyć się jaskrawych kolorów ze ścian?

Ocena i komentarz dla:

Emulsja Atlas Uni-Grunt 1 kg