Produkty

Farba do metalu Hammerite Prosto Na Rdzę młotkowy czarny 0,7 l

Kliknij aby powiększyć

Farba do metalu Hammerite Prosto Na Rdzę młotkowy czarny 0,7 l

Marka: Hammerite

Marka: Hammerite

Kod: 700220

|
Produkt przeznaczony jest do dekoracyjnego i ochronnego malowania metali żelaznych, a także do metali nieżelaznych po zastosowaniu właściwego podkładu. Może być stosowana także na powierzchniach już pokrytych rdzą – zabezpiecza przed dalszą korozją i odnawia elementy. Farba jest sucha w dotyku już po 2 godzinach od nałożenia.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Pojemność

0,7 l

Długość opakowania

10 cm

Wysokość opakowania

11.9 cm

Szerokość opakowania

10 cm

Waga brutto

0.777 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Zawartość LZO w produkcie

499 g/l

Dopuszczalne wartości maksymalnej zawartości LZO

500 g/l

Maksymalna wydajność z opakowania

7 m2

Odporność termiczna

do 80°C

Temperatura malowania

10 - 25°C

Sposób rozcieńczania

bez rozcieńczania

Czas ochrony

do 8 lat

Obszary zastosowania

zabezpieczenie i dekoracja powierzchni metalowych

Czas schnięcia

dotykowy: ok. 2 h; kolejna warstwa: po 6 h

Metoda aplikacji

pędzel lub wałek

Stosować z podkładem

nie

Wydajność

8 - 10 m2/l

Ilość warstw

2

Parametry indywidualne

Rodzaj farby

alkidowa

Marka

Hammerite

Seria

Prosto Na Rdzę

Informacje dodatkowe

efekt młotkowy

Nr referencyjny

5093279

Parametry fizyczne i wizualne

Kolor producenta

czarny młotkowy

Stopień połysku

satyna
Antykorozyjna farba przeznaczona do ochronnego i dekoracyjnego malowania metali żelaznych. Malowanie metali nieżelaznych możliwe po zastosowaniu właściwego podkładu. Może być stosowana zarówno na powierzchnie nowe i czyste, jak i skorodowane. Przed malowaniem powierzchni skorodowanych należy usunąć z nich luźne elementy rdzy i starych powłok malarskich. Zalecane nakładanie dwu grubych warstw farby w odstępie minimum 6 godzin. Sucha w dotyku po 2 godzinach. Nominalna wydajność z puszki przy jednej warstwie 4.9 m2 (7m2/l). Pełny wybór kolorów dostępny w objętościach 0.25 l, 0.7 l i 2.5 l; w wykończeniach połysk, półmat i młotkowy. Wybrane kolory dostępne w wykończeniu matowym. Do mycia narzędzi malarskich i odtłuszczania malowanych powierzchni polecany jest Rozpuszczalnik Hammerite.
Ocena
16 komentarzy
26.04.2018
Nie ma lepszych jakościowo farb, niż te z tej serii!
22.09.2019
Po wyschnięciu farba ładnie wygląda ale to za mało. Posiadam jeszcze dwa stare Hammerite, czarny 2013 roku i zwykły brąz z 2014 i jakościowo są to zupełnie inne produkty od tych wyprodukowanych w 2018 roku. Rok temu zabezpieczałem metalowy kołnierz wokół balkonu wcześniej usuwając stare dwudziestoletnie powłoki czego bardzo żałuję. Rant pomalowałem 5x młotkowym brązowym. Nowa farba posiada tendencję do podciągania wody, wyrzuca bąble wypełnione deszczówką, punktowo wkrada się korozja, a przy użyciu narzędzia można rozwarstwiać poszczegołne powłoki. Zawiodłem się, farba jest droga, a moja praca też kosztowała mnie dużo wysiłku. Nigdy więcej tej produktów tej marki nie kupię.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za podzielenie się z nami opinią odnośnie tej farby. Przykro nam, jeśli spotkała Pana taka sytuacja i farba nie spełniła oczekiwań. Przypominamy o możliwości złożenia reklamacji w dowolnym sklepie Castorama na ternie całej Polski. Jednocześnie zachęcamy do konsultacji z pracownikiem w sklepie, który chętnie pomoże dobrać farbę spełniającą oczekiwania.

25.07.2019
Po roku malowania plotu stalowego wychodzi rdza. Nie polecam
Odpowiedź pracownika Castorama Polska


Dzień dobry, dziękujemy za tę informację. Zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych doradców z działu Dekoracje, który postara się odnaleźć prawdopodobną przyczynę takiego zachowania farby oraz pomoże w ustaleniu rozwiązania tej kwestii. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia sklepu lub rozmowy telefonicznej z doradcą wspomnianego działu.
29.05.2019
Bardzo dobra farba. Konsystencja idealna, maluje się szybko zarówno pędzlem jak i wałkiem. Bardzo wydajna, na barierkę 2m kw. balkonu kupiłam dwie puszki 07,l i niestety druga mi została pomimo dwukrotnego malowania.
30.04.2019
Gęsta, ciężko się nakłada, długo schnie, niedostatecznie twarda po zaschnięciu, słaba przyczepność. Pomalowałem nią wahacz (po wcześniejszym dokładnym oczyszczeniu, odrdzewieniu i usunięciu starej powłoki) i bez problemu mogłem ją niezbyt ostrym nożykiem zdrapać po 36 godzinach schnięcia. Oryginalna, 20 letnia powłoka była znacznie mocniejsza. Półmat jak połysk. Więcej nie kupię.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za podzielenie się Pana doświadczeniem z użytkowania farby. Przykro nam, że produkt nie spełnił Pana oczekiwań. Zachęcamy do konsultacji z naszym pracownikiem w dowolnym sklepie Castorama, który pomoże ustalić, w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć wahacze.

03.04.2019
Rdza na felgach wyszła po 3 miesiącach. 8 lat ochrony??? Bzdura!!!!
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za tę opinię. Przykro nam, jeżeli produkt nie spełnił oczekiwań. Zachęcamy do konsultacji z naszym doradcą fachowym, który chętnie udzieli wskazówek dotyczących skutecznego zabezpieczenia powierzchni.

27.01.2019
Felgi malowane we wrześniu i już ogniska rdzy. Szkoda kasy
04.09.2018
Dziwne opinie widzę. Płowieje? Słabo kryje? Ciemnozieloną młotkową pomalowałem balkon i po 5 latach nadal wygląda bardzo dobrze. Nie płowieje, nie pęka, nie łuszczy się. Balkon jest co prawda po stronie wschodniej, ale nie zasłania go żaden daszek ani drzewo. Efekt elegancki.
22.08.2018
Po pomalowaniu wygląda ok. Ale kolor szybko blednie (czarny w moim przypadku). Ogrodzenie pomalowane bez wcześniejszego podkładu wymagało powtórnego pomalowania w kolejnym roku.
27.07.2018
po przygotowaniu nawierzchni do malowania przetarłem się w paru miejscach do podkładu. minimum 3 warstwy było potrzebne do zamalowania, ponieważ kolor podkładu przebijał się przez tą farbę. wydajność jest tragiczna jak i efekt "matu". farba ma połysk. Nakładałem różnymi sposobami. Wałek chyba najlepszy, ale też szału nie ma. Zdecydowanie nie polecam.
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 • Porady
  i wskazówki

 • Wykończenie

  Jakie farby wybrać do metalu?

 • Wykończenie

  Emalie do drewna i metalu – jakie mają właściwości i zastosowanie?

 • Wykończenie

  Malowanie ogrodzenia krok po kroku

Ocena i komentarz dla:

Farba do metalu Hammerite Prosto Na Rdzę młotkowy czarny 0,7 l