Produkty

Folia w płynie Primacol 1,5 kg

Kliknij aby powiększyć

Folia w płynie Primacol 1,5 kg

Marka: Primacol

Marka: Primacol

Kod: 917285

|
 • gotowa do użytku
 • elastyczna masa uszczelniająca do hydroizolacji
 • po wyschnięciu masa nie przepuszcza wody
Folia w płynie służy do wykonywania hydroizolacji ścian i podłóg. Można ją również stosować na tarasach i balkonach. Po wyschnięciu tworzy powłokę, która zabezpiecza podłoże przed dostawaniem się do niej wilgoci. Chroni podłoże przed nasiąkaniem i pękaniem pod wpływem wody. Polecana jest w szczególności pod płytki ceramiczne w kuchniach i łazienkach.
Wszystko na raty
RRSO 0%

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Opakowanie: 1,5 kg

Parametry logistyczne

Długość opakowania

13.5 cm

Wysokość opakowania

13 cm

Szerokość opakowania

13.5 cm

Waga brutto

1.54 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

budownictwo

Wydajność

1,1 kg/m2 przy łącznej grubości 2 warstw 1 mm

Liczba warstw

2

Metoda aplikacji

wałek, pędzel

Czas schnięcia

4 h

Właściwości

po nałożeniu tworzy elastyczną oraz mocno przyczepną powłokę do podłoży takich jak płyty gipsowo-kartonowe, płyty wiórowe, tynki cementowo-wapienne, podłoża betonowe oraz pustaki ceramiczne

Parametry indywidualne

Marka

Primacol

Rodzaj

folia w płynie

Informacje dodatkowe

nie stosować na podłożach narażonych na działanie wody pod ciśnieniem (np. baseny)

Nr referencyjny

CGG0028
Folia w płynie to gotowy do użycia produkt, który umożliwi Ci wykonanie hydroizolacji. Ta elastyczna masa uszczelniająca znajdzie zastosowanie w miejscach, gdzie występuje ryzyko przenikania wilgoci do podłoża. Świetnie nadaje się do wszystkich pomieszczeń mokrych, takich jak kuchnia, łazienka, pralnia. Sprawdza się także na tarasach i balkonach. Po nałożeniu i wyschnięciu jest nieprzepuszczalna dla wody, dzięki czemu obniża ryzyko powstawania pęknięć okładzin. Folia może być stosowana pod płytki ceramiczne, tynki oraz wylewki, które kładzione są wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Odpowiednia konsystencja produktu ułatwia jego szybką aplikację. Elastyczna masa zapewnia dobrą przyczepność do większości podłoży budowlanych – płyt gipsowo-kartonowych, wiórowych, tynków, betonu oraz pustaków ceramicznych.
Ocena
7 komentarzy
05.05.2018
Panie Jacku, przedstawiona wyżej folia nie może być stosowana na zewnątrz. Do tego służy inna folia przeznaczona do tarasów.
27.03.2018
Przed trzema laty użyliśmy folii do uszczelnienia tarasu, folia była kładzioną zgodnie z instrukcją i wszystko było w porządku,lecz znowu pojawil sie problem zaczyna przeciekac
08.12.2017
nie mogę dostać foli w płynie w kolorze brąz
06.03.2019
Zastosowałem na balkon 3 warstwy i zostawiłem tak na zimę chcąc zabezpieczyć przed przeciekaniem. Niestety od mrozu porobiły się pęcherze które odpadły i przy mocnych odpadach deszczu płyta balkonowa przeciekła na wylot zostawiając brzydkie ślady na elewacji z od spodu. Być może gdybym zdążył położyć płytki, folia w płynie zachowywała by się inaczej. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć.
31.05.2018
Na początek plusy: niska cena i duża wydajność. Minusy: 1.strasznie rzadka konsystencja. Wklejenie taśmy na narożniki zewnętrzne praktycznie niemożliwe, ile nie dało by się foli pod taśmę zawsze zrobi się poduszka powietrzna. 2. Po 24 godzinach po wysłaniu wody folia ciągle się rozpuszcza i można ją zetrzeć np. gąbka. 3.czas schnięcia to jakieś nieporozumienie. Po 8 godzinach ciągle nie byłem w stanie położyć drugiej warstwy. 4 wytrzymałość . W porównaniu z lastogumem PCI czy Sporo 525 to jakaś kpina. Srebrna taśma przyklejona na zafoliowana i zagruntowana płytę gk odrywa się bez większego problemu z folia i papierem więc wytrzymałość na pęknięcia praktycznie zerowa. Po tygodniu jest na tyle twarda że woda ja nie rozpuszcza i można "już" kleić płytki. Za wyborem tego produktu może przemawiać jedynie cena.
17.04.2018
Polecam w 100% stosuje ją nie pierwszy raz i spelnia swoją rolę
21.10.2017
Gdybym na betonowym tarasie zastosował tylko i wyłącznie folię w płynie, bez kładzenia płytek na niej, po prostu chodził bym bezpośrednio po folii to jak długo by to wytrzymało???
Jeśli to wyżej nie ma racji bytu, to może więcej niż 2 warstwy załatwiły by problem?
Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie.
Pozdrawiam
 • Porady
  i wskazówki

 • Budowa

  Jak zabezpieczyć dom przed wilgocią?

 • Budowa

  Zewnętrzne sposoby na zabezpieczenie domu przed wilgocią

 • Instalacja

  Jak zaprojektować nowoczesny prysznic bez brodzika?

Ocena i komentarz dla:

Folia w płynie Primacol 1,5 kg