Produkty

Fronty mebli kuchennych w dwóch kolorach – modny trend

Fronty mebli kuchennych w dwóch kolorach – modny trend

Wybór mebli kuchennych to duże wyzwanie. Większość szafek do kuchni to nowoczesne i funkcjonalne moduły, spełniające potrzeby wszystkich użytkowników – nie musimy się więc martwić, że okażą się niepraktyczne. Tym, na co kierujemy swoją uwagę, jest więc stylistyka mebli – nie tylko ich forma, ale i kolor. Jeśli kolorystyczna monotonia nas nie zadowala, zdecydujmy się na szafki w dwóch kolorach.

fronty mebliSzafki kuchenne nie muszą być nudne

Monochromatyczne meble kuchenne wciąż są w modzie, ale coraz częściej znajdziemy aranżacje kuchni, w których szafki utrzymane są w różnych kolorach. Dzięki temu pomieszczenie nabiera nowego charakteru – staje się dynamiczne i oryginalne. Aby osiągnąć takie efekt, wcale nie musimy decydować się na uderzający w oczy kontrast. Doskonale sprawdzają się także zestawienie stonowane, które ładnie się przenikają i współgrają ze sobą.

Udane duety kolorystyczne

Aby dwukolorowa zabudowa kuchenna prezentowała się dobrze, konieczne będzie umiejętne dopasowanie do siebie poszczególnych odcieni. Jeśli zdecydujemy się na nowoczesny kontrast, do białych, czarnych, szarych lub kremowych segmentów dobierzmy moduły turkusowe, fioletowe, czerwone, żółte lub zielone. Zamiast tego możemy zastosować kolory bardziej neutralne – podstawą będzie także biel lub szarość, którą połączymy np. z brązem lub beżem. Dobry efekt da zestawienie białych frontów z frontami brązowymi, imitującymi dodatkowo rysunek drewna. Biel doskonale współgra z każdym kolorem oraz dowolnym wzorem, dlatego do takich szafek łatwo dopasujemy moduły o innym wyglądzie. Świetnym, ponadczasowym zestawieniem będzie także biel i czerń.

 Więcej zdjęć  Zestaw mebli kuchennych Fino 2,2 mDobierając kolory frontów meblowych, możemy kierować się np. barwą posadzki, ścian w kuchni lub blatu – w aranżacji dobrze jest zachować umiar i zrezygnować z kilku diametralnie różnych odcieni na rzecz dwóch, trzech idealnie do siebie pasujących. Nie ma też reguły, jeśli chodzi o usytuowanie poszczególnych szafek względem siebie – choć zazwyczaj fronty ciemniejsze zdobią szafki stojące, to możemy też zastosować odwrotny układ.

Pamiętajmy również, że nie musimy od razu decydować się na zastosowanie szafek stojących i wiszących w różnych kolorach – czasem wystarczy wybór frontów ozdobionych np. ciemniejszym lub jaśniejszym pasem, co również przyniesie oczekiwany efekt i pozwoli ożywić aranżację kuchni.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Biel w duecie z drewnem – ponadczasowa aranżacja kuchni

Biel w duecie z drewnem – ponadczasowa aranżacja kuchni
W katalogach, czasopismach i na stronach internetowych znajdziemy setki pomysłów na aranżację kuchni. Którymi jednak warto się zainspiro...
Czytaj więcej

Sprytne sposoby na przechowywanie w małej kuchni

Sprytne sposoby na przechowywanie w małej kuchni
Małe kuchnie stanowią szczególne wyzwanie, gdy przychodzi nam je urządzać. Niewielka przestrzeń powoduje, że musi być właściwie umeblowana i zaaranżow...
Czytaj więcej

Minianeks kuchenny – o czym należy pamiętać?

Minianeks kuchenny – o czym należy pamiętać?
Wąska, otwarta na salon lub zlokalizowana w niewielkiej wnęce – mała kuchnia może być sporym problemem. Aby wykonywanie codziennych czynności było w n...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Fronty mebli kuchennych w dwóch kolorach – modny trend