Produkty

Jakie meble kuchenne wybrać – gotowy zestaw czy na wymiar?

Jakie meble kuchenne wybrać – gotowy zestaw czy na wymiar?

Stojąc przed wyzwaniem urządzenia kuchni, musimy dobrać meble, które będą dla nas najbardziej funkcjonalne, a jednocześnie będą współgrały z naszą wizją wykończenia wnętrza. Oferowane na rynku meble gotowe ciągle konkurują z meblami na wymiar – stworzonymi według konkretnego projektu i idealnie dopasowanymi do potrzeb i rozkładu kuchni. Jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań? Sprawdźmy je!

Meble na wymiar – zalety

Meble kuchenne na wymiar doskonale sprawdzają się przede wszystkim w małych kuchniach oraz pomieszczeniach o nietypowym rozkładzie. W niewielkich wnętrzach mamy możliwość zagospodarowania najmniejszego skrawka przestrzeni w dogodny sposób – nie ważne, czy będziemy potrzebowali bardzo wąskiej szafki, czy też idealnie skrojonego mebla do narożnika. Dzięki zaprojektowaniu zestawu pod wybrane pomieszczenie możemy zapewnić sobie idealne warunki do codziennego gotowania. W tym przypadku mamy wpływ także na materiały, z jakich zostaną wykonane poszczególne elementy szafek, a także na design mebli. To najlepszy wybór dla tych, którzy mają wykreowaną wizję swojej idealnej kuchni –umeblowanie kuchni pozwala zadecydować nie tylko o rozmiarach, ale też wzorach, kolorach czy nawet wyglądzie okuć do szafek.

Meble na wymiar – wady

Największą wadą mebli na wymiar jest ich wysoka, w porównaniu do gotowych zestawów, cena. To główny czynnik, który odwodzi potencjalnych klientów od wykończenia kuchni idealnie dopasowanymi meblami. Dochodzi do tego długi czas oczekiwania na zamówienie, a także problemy, które mogą zaistnieć przez złą komunikację z wykonawcą.

Uwaga!

Jeśli zdecydujemy się na meble na wymiar, koniecznie podpiszmy umowę z wykonawcą. Powinna ona uwzględniać wszystko, za co płacimy, dlatego zwróćmy uwagę na szczegóły i nie bójmy się zgłaszać wątpliwości. Sprawdźmy dokładnie projekt, wycenę zamówienia, termin wykonania i płatności, warunki gwarancji, a nawet spis akcesoriów. Im więcej informacji, tym większą mamy pewność, że współpraca przebiegnie po naszej myśli.

urządzanie kuchniGotowe meble – zalety

Przy większych pomieszczeniach kuchennych z powodzeniem możemy pozwolić sobie na zakup mebli gotowych – skorzystać z całych zestawów lub samodzielnie skompletować poszczególne moduły. Ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni nie będzie miało tutaj aż takiego znaczenia. Oferta gotowych szafek jest na tyle szeroka, że nie jest trudno wybrać meble najlepiej odpowiadające naszym potrzebom. Ponadto od razu po wizycie w sklepie wiemy, jaki będzie kupiony przez nas produkt – eliminujemy tutaj ryzyko związane z niezadowoleniem, jakim może skutkować zakup mebli na wymiar. Kolejną zaletą jest szybszy czas realizacji zamówienia oraz możliwość samodzielnego montażu mebli, co pomaga obniżyć koszty wyposażenia kuchni. Takie szafki będziemy mogli też zdemontować w przypadku przeprowadzki. Mnogość wzorów i kolorów pozwoli nam na zaaranżowanie przestrzeni w spójny i odpowiadający naszemu gustowi sposób. A wszystko to w przystępnej cenie.

Gotowe meble – wady

Największą wadą gotowych mebli jest ich ograniczony wybór – może się okazać, że zestaw, który spełnia nasze wymagania wizualnie, nie odpowiada nam do końca pod względem funkcjonalności. Odnalezienie idealnych mebli nastręcza wiele trudności i zajmuje sporo czasu. Dopasowanie gotowych szafek do małych pomieszczeń lub kuchni na poddaszu może się okazać niemożliwe, a przeróbka poszczególnych modułów jest niewskazana i często nieopłacalna.

Data publikacji: 28.11.2017
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Mikrokuchnia w aneksie - metamorfoza w małym mieszkaniu

Mikrokuchnia w aneksie - metamorfoza w małym mieszkaniu
Nie zawsze kuchnia w mieszkaniu jest spełnieniem Twoich marzeń. Bywa, że dopiero musisz ją dopasować do swojej wizji. Jak to jednak zrobić, jeśli masz...
Czytaj więcej

Meble do kuchni w mieszkaniu studenckim

Meble do kuchni w mieszkaniu studenckim
Mieszkania studenckie często wynajmowane są na krótki czas. W ciągu kilku lat możemy mieć paru różnych lokatorów. Nierzadko się t...
Czytaj więcej

Urządzamy kuchnię – gotowe a modułowe zestawy mebli

Urządzamy kuchnię – gotowe a modułowe zestawy mebli
Stając przed koniecznością wyboru mebli do kuchni, mamy pokaźną paletę możliwości. Między innymi możemy zdecydować się na zestawy – gotowe bądź ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jakie meble kuchenne wybrać – gotowy zestaw czy na wymiar?