icon
Najbliższa niedziela 11.06 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 11.06 jest niedzielą niehandlową

Urządzenia do czyszczenia

Urządzenia do czyszczenia to nieodłączne narzędzia każdego miłośnika czystości i dbania o ład i porządek. W tej kategorii znajdziesz różnorodne narzędzia, które umożliwią Ci dokładne i skuteczne czyszczenie we wszystkich trudno dostępnych miejscach.

Urządzenia do czyszczenia ułatwią utrzymanie czystości na posesji

Jeśli posiadasz dom z ogrodem albo firmę, doskonale wiesz, że o porządek musisz dbać nie tylko wewnątrz budynku, ale i na zewnątrz – wygląd posesji dużo mówi o właścicielu. To zadanie ułatwią Ci urządzenia do czyszczenia. Sprawdź ich szeroki wybór w sklepach Castorama!

Odkurzacze domowe a warsztatowe

Jeśli potrzebujesz odkurzacza do posprzątania mieszkania, zwróć uwagę na standardowe modele. Jeśli jednak poszukujesz urządzenia wielofunkcyjnego, którym wysprzątasz warsztat, garaż lub samochód, odkurzacz warsztatowy sprawdzi się idealne. Do czyszczenia elewacji budynku lub mycia mebli ogrodowych należy wybrać odpowiednie myjki. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę podczas zakupu odkurzacza warsztatowego? Moc wpływa na siłę ssącą odkurzacza – u nas znajdziesz modele o mocy od 1000 do 1400 W. Zwróć uwagę na urządzenia z regulacją siły ssania oraz dodatkowymi funkcjami. Większość modeli przemysłowych posiada tryb odsysania wody. Dzięki niemu usuniesz także wilgotne zanieczyszczenia. Do prac w ogrodzie warto wybrać odkurzacz z opcją wydmuchu powietrza, ułatwiającą sprzątanie liści.

Myjki do sprzątania ogrodu i samochodu

Czyszczenie na mokro chodników czy elewacji domu ułatwi myjka. Czym kierować się, wybierając to urządzenie? Moc to jeden z ważniejszych parametrów, ponieważ wpływa na poziom ciśnienia roboczego. W podstawowych modelach wynosi około 1200-1600 W, może jednak dochodzić do 2,5-3 kW przy sprzęcie profesjonalnym. Zdecyduj, który wariant jest dla Ciebie lepszy. Kolejnym kryterium jest ciśnienie robocze i maksymalne, które w urządzeniach amatorskich lub półprofesjonalnych wynosi od 65 do 170 bar. Do wielofunkcyjnego urządzenia do czyszczenia warto dobrać dodatkowe akcesoria, jak odpowiednie szczotki i końcówki, które ułatwią Ci czyszczenie trudno dostępnych miejsc i powierzchni, na przykład dysza kątowa sprawdzi się idealnie przy czyszczeniu rynien. Zobacz wszystkie urządzenia do czyszczenia zebrane w tym dziale!