Produkty

Instrukcja wideo - jak wymienić kolumnę prysznicową

Instrukcja wideo - jak wymienić kolumnę prysznicową

Niezależnie od tego, czy nasz prysznic jest już nie pierwszej młodości, czy właśnie się zepsuł, bądź po prostu chcemy wymienić go na nowy – całą pracę od zera możemy wykonać sami. Chociaż może nam się wydawać, że jest to trudne, skomplikowane i wymaga fachowej wiedzy, z pomocą poniższej instrukcji wideo dowiemy się, jak wymienić kolumnę prysznicową samodzielnie. Do dzieła!

Prysznic – coś tu nie działa

Mało o nim myślimy, dopóki nie nadejdzie awaria, ale jak już się to zdarzy – biada nam! Często jakaś część prysznica zepsuje się w taki sposób, że pomoże już tylko zamknięcie dopływu wody… Musimy wtedy szybko działać, jeśli nie chcemy codziennie korzystać z deszczownicy sąsiadów.

Czy wymiana prysznica jest konieczna?

Przed zakupem nowej kolumny prysznicowej, możemy upewnić się, czy stary panel na pewno nie może być naprawiony? Jakie są najczęstsze przyczyny awarii prysznica? To może być cieknący lub urwany wąż, zatkana (kamieniem) deszczownica, zardzewiałe zawory czy zepsuty przełącznik funkcji. Być może musimy jedynie wymienić jakąś część – w takim wypadku nie musimy koniecznie od razu wymieniać całej kolumny.

Kiedy prysznic szpeci

Stara kolumna prysznicowa może nadawać się do wymiany, gdy jej części są już pordzewiałe lub zasnute kamieniem. Takie nieestetyczne elementy sprawiają również, że prysznic może być zupełnie nieefektywny. Zaleca się w takich wypadkach wymienić kolumnę prysznicową, a jeśli zależy nam na jej długiej gwarancji wybierzmy koniecznie produkt renomowanej marki lub wysokiej, sprawdzonej jakości. To samo tyczy się poszczególnych części prysznica – im lepsze, trwalsze i odporniejsze na wodę, tym większą będziemy mieli pewność ich prawidłowe działania.

Wymieniamy kolumnę prysznicową

Jeśli już zdecydujemy się na całkowitą wymianę prysznica, koniecznie zaopatrzmy się w odpowiednie narzędzia oraz kolumnę prysznicową, która spełnia wszystkie nasze wymogi. Na poniższym filmie instruktażowym dowiesz się, co krok po kroku wykonać, aby wymiana prysznica poszła jak z płatka! Zobacz sam, że nie potrzebujesz żadnej pomocy.
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Najciekawsze funkcje paneli prysznicowych

Najciekawsze funkcje paneli prysznicowych
Panel prysznicowy zastępuje zestaw słuchawkowy i stanowi nowoczesne wyposażenie każdej kabiny prysznicowej. Jego prostą, elegancką powierzchnię zdobi ...
Czytaj więcej

Wnęka prysznicowa – jak ją wykończyć?

Wnęka prysznicowa – jak ją wykończyć?
Niegdyś wnęka łazienkowa utrudniała klasyczną aranżację łazienki. Współcześnie postrzega się ją jako atrakcyjny element i alternatywę dla tradycyjnej ...
Czytaj więcej

Jak urządzić małą łazienkę

Jak urządzić małą łazienkę
Mała ilość metrów kwadratowych, jaką charakteryzują się popularne na rynku mieszkaniowym lokale, wymusza takie ich urządzenie, aby możliwie nie ograni...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Instrukcja wideo - jak wymienić kolumnę prysznicową