Strona główna

Strzałka w prawo

Kuchnia

Strzałka w prawo

Zlewozmywaki

Strzałka w prawo

Dozowniki kuchenne do mydła

Strzałka w prawo

Dozowniki kuchenne do mydła

To praktyczny element montowany na zlewozmywaku. Produkt ten służy do dozowania mydła w płynie lub płynu do mycia naczyń.

Filtry

Dozowniki kuchenne do mydła

To praktyczny element montowany na zlewozmywaku. Produkt ten służy do dozowania mydła w płynie lub płynu do mycia naczyń.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do zlewozmywaków

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Czym jest dozownik płynu do naczyń?

Zagospodarowanie kuchni to ważna i wymagająca praca. Istnieje wiele udogodnień, które sprawiają, że przestrzeń na blacie i wokół zmywaka staje się uporządkowana i bardziej estetyczna. Jednym z nich jest dozownik do płynu do naczyń, który od jakiegoś czasu pojawia się w każdej kuchni. Jest to estetyczne rozwiązanie, które sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej eleganckie. Dozownik na płyn do naczyń z powodzeniem zastąpi jednorazowe butelki plastikowe. 

Dozownik płynu do naczyń dostępny jest w różnych wersjach. To przede wszystkim produkty, które możesz ustawić wokół blatu roboczego, by sięgnąć po środek w trakcie pielęgnacji. Wystarczy, że kupisz płyn w dużym opakowaniu i będziesz uzupełniać pojemnik na płyn do naczyń zaraz po wyczerpaniu. 

W poniższej kategorii prezentujemy akcesoria do zlewozmywaków. To produkty, które zdecydowanie ułatwią Ci utrzymanie porządku w kuchni. Są to dozowniki do płynów – dzięki ich obecności nie będziesz zmuszony do trzymania oryginalnych opakowań po produktach, które mogą zepsuć estetykę Twojej kuchni.

Dozowniki przeznaczone są do przechowywania mydła, balsamu albo płynu do mycia naczyń. Wszystkie modele wyposażone są w poręczną pompkę, która ułatwia wydobycie płynu. Jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne niż korzystanie z płynu prosto z butelek, gdyż wystarczy raz nacisnąć uchwyt dozownika, aby otrzymać wystarczającą ilość środka. Dzięki temu możesz zyskać kontrolę nad zużywaniem detergentów. Dozowniki są wykonane z trwałych materiałów – dzięki temu charakteryzują się szczelnością. Dlatego nie musisz obawiać się ryzyka wyciekania płynu i brudzenia otoczenia zlewozmywaka. 

Kolejną zaletą jest stonowany charakter wykończenia tych akcesoriów. W zestawieniu znajdują się zarówno dozowniki nowoczesne, jak i klasyczne. Ich wygląd dopasujesz do dowolnej aranżacji wnętrza. Sklepy Castorama oferują ciekawy wybór akcesoriów kuchennych, w tym wiele modeli dozowników, więc łatwo znajdziesz produkt spełniający Twoje potrzeby.

Dlaczego warto stosować dozownik na płyn do mycia naczyń?

Dozownik do płynu do naczyń to innowacyjne rozwiązanie. Korzyścią z zastosowania tego typu organizera jest przede wszystkim możliwość rezygnacji z regularnego kupna jednorazowych opakowań z płynem. W sklepach dostępne są duże pojemności, na przykład 5 litrów. Wystarczy, że zrobisz zapas środka do mycia i będziesz uzupełniać pojemnik na płyn do naczyń. Dzięki temu nie musisz już martwić się o ciągłe gromadzenie plastiku w swoich odpadach. 

Pojemnik na płyn do zlewu to również forma dekoracji. Jeśli wybierzesz klasyczny model, na przykład dozownik na płyn do naczyń i gąbkę, zyskasz ciekawe akcesorium, które zawsze możesz mieć pod ręką. Dodatkowe miejsce na czyścik sprawi, że zorganizujesz przestrzeń wokół zlewu. Warto wspomnieć o uniwersalnym rozwiązaniu, którym jest dozownik do płynu do mycia naczyń. Możesz w nim również przechowywać mydło do rąk, jeśli ten rodzaj produktu jest Ci bardziej potrzebny. 

Zaletą tych produktów jest świetna wytrzymałość i jakość wykonania. Najczęściej produkowane są z tworzywa sztucznego, szkła lub ceramiki. Mają estetyczny design i nieraz mogą być dodatkiem dekoracyjnym, jeśli cenisz sobie takie detale. Każdy pojemnik na płyn do naczyń do zlewu jest poręczny, co gwarantuje wygodę użytkowania. 

Dozownik na płyn do mycia naczyń jest dostępny w formie wpuszczanej w zlew. Konstrukcja musi mieć specjalny otwór do umieszczenia dodatkowego zbiornika. Możesz także zastosować taki pomysł w już istniejącym zlewozmywaku. Wystarczy, że specjalista wykona odpowiedni otwór, a również będziesz cieszyć się dobrze zorganizowaną przestrzenią. 

Wybierz dozownik, który będzie designerski, trwały i funkcjonalny 

Jak wybrać odpowiedni pojemnik na płyn do zlewu? Wydawałoby się, że to formalność i nieskomplikowane zadanie. Niemniej warto zastanowić się przed zakupem odpowiedniego modelu. Pojemnik na płyn do zlewu będzie pełnił funkcję użytkową i dekoracją. To, co łączy każdy dostępny wariant, to wygoda użytkowania. Ergonomiczne i długie pompki sprawiają, że dozowanie płynu jest bardzo wydajne i komfortowe. 

Jeśli chcesz ustawić produkt przy zlewie, to proponujemy Ci pojemnik na płyn do naczyń i gąbkę, który staje się również organizerem. To idealne połączenie – zawsze będziesz mieć oba te elementy pod ręką. Od tej chwili gąbka nie musi leżeć bezpośrednio w komorze zlewu lub na jego powierzchni. Pojemnik na płyn i gąbkę to taka sama forma ozdoby jak w przypadku łazienkowego dozownika. 

Wybierz także optymalny materiał, z którego ma być wykonany Twój dozownik na płyn do mycia naczyń. Do popularnych należą modele z ceramiki, które prezentują się bardzo stylowo. Nowoczesnym rozwiązaniem są szklane naczynia. Te wykonane z tworzywa sztucznego najczęściej nadają się montażu bezpośrednio w zlewozmywaku. 

Dozownik na płyn do naczyń – czarny, biały, czy może z eleganckim satynowym wykończeniem? Pojemniki różnią się także designem, który z pewnością powinien być dostosowany do aranżacji pomieszczenia, jeśli ma być ustawiony bezpośrednio przy zlewie. Modele wpuszczane mają zazwyczaj chromowany dozownik, odporny na zanieczyszczenia i rdzę.