Strona główna

Strzałka w prawo

Kuchnia

Strzałka w prawo

Zlewozmywaki

Strzałka w prawo

Młynki

Strzałka w prawo

Młynki

Młynki do zlewu to sprzęt, który trzeba zamontować pod zlewem, w syfonie. Urządzenie składa się z wirujących elementów rozdrabniających. To one odpowiadają za siekanie odpadków, które później trafiają wraz z wodą do specjalnego pojemnika, a stamtąd – do rury kanalizacyjnej.

Filtry

Młynki

Młynki do zlewu to sprzęt, który trzeba zamontować pod zlewem, w syfonie. Urządzenie składa się z wirujących elementów rozdrabniających. To one odpowiadają za siekanie odpadków, które później trafiają wraz z wodą do specjalnego pojemnika, a stamtąd – do rury kanalizacyjnej.

2 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do zlewozmywaków

Wyświetlanie 2 z 2 produktów

Młynki do zlewu – dlaczego warto je mieć?

Zapychanie się zlewu to problem, który występuje w wielu domach. Najczęściej winne są resztki z talerzy czy kubków, czyli naczyń, które po zebraniu ze stołu od razu wstawiasz do zlewu. Fusy po kawie, skorupki jaj czy kawałki warzyw – to one sprawiają, że odpływ staje się niedrożny. Doprowadza to między innymi do problemów z nieładnym zapachem, a poza tym uniemożliwia korzystanie ze zlewozmywaka. Rozwiązaniem tego problemu jest młynek do zlewu, inaczej rozdrabniacz. To produkt, który jest niemal niezbędnym elementem instalacji w amerykańskich domach. Coraz częściej pojawia się również w Polsce.

Młynki do zlewu to sprzęt, który trzeba zamontować pod zlewem, w syfonie. Urządzenie składa się z wirujących elementów rozdrabniających. To one odpowiadają za siekanie odpadków, które później trafiają wraz z wodą do specjalnego pojemnika, a stamtąd – do rury kanalizacyjnej. Tego rodzaju sprzęty to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie porządek w kuchni. Jeśli zależy Ci na tym, aby praca w tym pomieszczeniu była komfortowa, a powierzchnia robocza pozostawała czysta, młynki to propozycja warta rozważenia.

Urządzenie służy do mielenia wszystkich resztek żywności, dzięki czemu nie trzeba ich wyrzucać do kosza na śmieci. Resztki mielone są na drobno, po czym trafiają od razu do kanalizacji. Tym sposobem ryzyko powstawania przykrych zapachów, będących następstwem procesów gnilnych, jest zminimalizowane.

W naszym asortymencie znajdziesz niejeden młynek do odpadów, który charakteryzuje się solidnym wykonaniem. Oferujemy modele z elementami tnącymi wykonanymi ze stali nierdzewnej. Są one odporne na działanie wilgoci. Wyróżniają się długą żywotnością. Dzięki temu będą doskonale spełniać swoje funkcje przez dłuższy czas. Zaletą dostępnych w naszej ofercie modeli jest również cena. Już za kilkaset złotych możesz zyskać urządzenie, które rozdrobni odpady i pozbędzie się ich błyskawicznie.

Młynki do zlewu – poznaj zastosowanie

Młynek do zlewu nie jest skomplikowanym urządzeniem. Wystarczy, że wrzucisz odpady do wylotu urządzenia i odkręcisz wodę. Strumień sprawi, że resztki jedzenia czy obierki po warzywach zostaną wepchnięte do miejsca, w którym znajdują się części rozdrabniające. Dzięki nim odpady są rozdrabniane na niewielkie drobinki – mogą mieć około 2 mm. Tak małe resztki sprawnie przepłyną przez rurę kanalizacyjną.

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo domowników. Młynek jest bezpieczny w użytkowaniu, ponieważ zamontowane w nim elementy rozdrabniające nie są nożami. Nie musisz bać się zranień.

Młynki do zlewu ułatwią Ci dbanie o czystość w kuchni. Dzięki nim sprawnie pozbędziesz się odpadów organicznych. Możesz zapomnieć o konieczności wyciągania resztek jedzenia ze zlewu, co przecież nie jest przyjemne. Stosowanie młynka pozwoli Ci pozbyć się także problemu przeciekających worków na śmieci. Odpady organiczne szybko zaczynają nieładnie pachnieć. Wyrzucanie znacznie mniejszej ich ilości sprawi, że problem z nieprzyjemną wonią z kosza stanie się znacznie mniej dokuczliwy.

Do młynka do odpadów mogą trafić resztki potraw, które pozostają na talerzach. Często są to kawałki surówki czy ziemniaków. Sprzęt znajdujący się pod zlewem poradzi sobie również z obierkami warzyw i owoców, kawałkami mięsa i ryb, a także chrząstkami. Młynek do odpadów rozdrobni fusy z kawy i herbaty – dzięki temu nie będą zbite. Nie musisz martwić się o zatkanie zlewu i konieczność jego naprawy, ponieważ cząsteczki bardzo łatwo przechodzą przez rury kanalizacyjne.

Młynki do zlewu nie przyjmują jednak wszystkiego. Zdecydowanie nie jest to miejsce na kawałki szkła czy plastikowe torebki. Nie można też wrzucać do niego na przykład przeterminowanych leków czy kości!

Pamiętaj, że młynek pod zlew może się uszkodzić wskutek kontaktu z gorącym tłuszczem. Nigdy nie wylewaj go z patelni natychmiast po zdjęciu jej z płyty grzewczej. Kiedy używasz młynka do odpadów, musisz pamiętać o tym, żeby przed jego uruchomieniem puścić strumień zimnej wody. Gorąca może doprowadzić do przegrzania się urządzenia. Zimna natomiast będzie na bieżąco chłodziła sprzęt i tym samym chroniła go przed uszkodzeniem. Uważaj również podczas stosowania środków chemicznych przeznaczonych do udrażniania rur. Mogą one uszkodzić mechanizm.

Młynek do odpadów – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Młynek do zlewozmywaka musi mieć odpowiednią moc. Im większa, tym sprawniej będzie radzić sobie z odpadkami. W naszym asortymencie znajdziesz modele, których moc to 0,55 KM, co gwarantuje skuteczne działanie.

Ważne też, jak głośny jest młynek do odpadów. Sprzęt nie działa cały czas, jednak zbyt hałaśliwy może przeszkadzać. Zwróć uwagę na głośność, szczególnie jeśli masz kuchnię połączoną z salonem. Nawet działający kilka minut młynek do zlewu może być uciążliwy dla osób przebywających w pobliżu, na przykład na kanapie.

Kiedy wybierasz młynek do zlewozmywaka, zwróć szczególną uwagę na pojemność komory. Najczęściej ma ona około 1000 ml. Im większa jest komora, tym więcej odpadków zmielisz jednocześnie w krótkim czasie. Dobierz ją do potrzeb domowników. W domu singla młynek pod zlew nie musi być tak pojemny. Lepiej sprawdzi się mniejszy model, który będzie pobierał małą ilość energii. Młynki do zlewu mogą mieć dodatkowe udogodnienia. Zwróć uwagę na możliwość podłączenia sprzętu do zmywarki.

Montaż urządzenia nie jest skomplikowany. Możesz zdecydować się na ten przydatny sprzęt niezależnie od tego, z jakiego materiału jest zrobiony Twój zlewozmywak. To rozwiązanie, które nadaje się do modelu granitowego czy stalowego, podwieszanego i montowanego na równi z blatem.

Przed zakupem elementu musisz sprawdzić kilka wymiarów. Zwróć uwagę na szerokość i wysokość młynka. Kołnierz urządzenia trzeba umieścić na otworze zlewu. Pamiętaj też o montażu uszczelek. Koniecznie sprawdź, czy instalacja jest szczelna. Jeśli przecieka, popraw położenie elementów, zanim przejdziesz dalej!

Zalety młynka – podsumowanie

Młynek jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz ograniczyć ilość odpadów organicznych w koszu. Urządzenie pozwoli Ci zapomnieć o ulatniającej się ze śmietnika nieprzyjemnej woni obierków czy resztek obiadu.

Nie musisz obawiać się szybkiej awarii urządzenia. W naszej ofercie znajdziesz solidne modele, które odznaczają się odpornością na wilgoć oraz przegrzanie. Wystarczy, że będziesz ich prawidłowo używać. Jeśli do młynka wpadnie coś, co nie powinno, możesz wyłączyć urządzenie i oczyścić mechanizm. Dzięki temu ochronisz sprzęt, na przykład przed przegrzaniem. Młynek nie zużywa wiele wody, dlatego nie musisz obawiać się o wydatki czy środowisko. Preparaty do udrażniania rur raczej nie będą Ci już potrzebne.

Jak używać młynka? Wyjmij korek z otworu w zlewie, a następnie odkręć zimną wodę. Kolejny krok to włączenie rozdrabniacza – użyjesz do tego włącznika ściennego lub pneumatycznego. Po wrzuceniu odpadów do rozdrabniacza warto przysłonić wlot korkiem – dzięki temu zmniejszysz ryzyko wydostania się odpadów. Gdy urządzenie zakończy pracę, trzeba jeszcze na chwilę pozostawić wodę włączoną.

Zaletą młynka jest to, że nie widać go na co dzień. Najważniejszy element instalacji znajduje się pod zlewem, w zamykanej szafce. Nie ma więc obaw, że młynek negatywnie wpłynie na kuchenną aranżację.

Co ważne, młynek nie wymaga skomplikowanego czyszczenia czy konserwacji. Nie musisz poświęcać czasu na dbanie o ten praktyczny element wyposażenia kuchni. Wystarczy, że po spłukaniu resztek pozostawisz jeszcze na trochę odkręconą wodę. Do młynka możesz też podłączyć zmywarkę. Urządzenie po każdym cyklu wypłucze komorę sprzętu znajdującego się pod zlewem. Dzięki temu resztki jedzenia na pewno nie będą zalegały w młynku, a poza tym zmniejsza się ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych zapachów.

Jedyną istotną wadą młynka może być to, że zajmie on miejsce w szafce pod zlewem. To jednak niewiele w porównaniu do mnogości zalet. Jeśli kosz na śmieci ze względu na młynek nie zmieści się pod zlewem, na pewno łatwo znajdziesz na niego inne miejsce.

Młynek zapewni Ci wygodę podczas gotowania. Sprawi też, że sprzątanie zlewu stanie się o wiele prostsze. Nie musisz już obawiać się resztek jedzenia, które zapychają odpływ. Młynek doskonale sobie z nimi poradzi.