Najlepsze myjki ciśnieniowe – ranking

Nie ma drugich tak uniwersalnych narzędzi czyszczących jak myjki ciśnieniowe. Ranking ułatwi Ci wybranie najlepszego modelu spośród dziesiątek dostępnych urządzeń. Sprawdź, na które z nich warto zwrócić uwagę.

Myjki ciśnieniowe – najlepsze urządzenia do czyszczenia

Myjki ciśnieniowe to urządzenia, które przydadzą się w wielu miejscach. Ich wysoką funkcjonalność docenili zwłaszcza właściciele samochodów oraz mieszkańcy domków jednorodzinnych. Największą zaletą tych urządzeń jest bez wątpienia szybkość, z jaką można umyć niemal każdą powierzchnię. Dzięki myjce usuniesz zabrudzenia z samochodu, bramy, ogrodzenia, elewacji, kostki brukowej i wielu innych obiektów o większej powierzchni.

Wygoda to niejedyny powód, dla którego najlepsze myjki ciśnieniowe zyskują coraz szersze grono wielbicieli. Urządzenia te pozwalają na oszczędzenie pieniędzy. Jej zakup to inwestycja, która szybko Ci się zwróci. Nie musisz korzystać z myjni – wystarczy dobra myjka ciśnieniowa. Ranking ułatwi Ci wybór najlepszego modelu, odpowiedniego do zaplanowanych prac.

myjki-cisnieniowe-rankingmyjki-cisnieniowe-rankingmyjki-cisnieniowe-rankingmyjki-cisnieniowe-ranking

Na czym polega działanie myjek ciśnieniowych? Mają one za zadanie wytworzyć natrysk wody pod wysokim ciśnieniem. Zazwyczaj mieści się ono w przedziale między 100 a 150 bar. Dzięki temu czysta woda jest w stanie skutecznie usunąć nawet bardzo uporczywy brud. Dobrze radzi sobie także z porowatymi powierzchniami, m.in. kostką brukową i elewacją budynku.

Urządzenia te wymagają podpięcia do źródła bieżącej wody. Ich zasilanie opiera się albo na bezpośrednim podpięciu do źródła zasilania, albo na akumulatorze. Znajdziesz także modele zasilane silnikiem spalinowym.

Wnętrze urządzenia skrywa pompę o wysokiej wydajności. To ona generuje duże ciśnienie strumienia wody, które jest przeprowadzane wysokociśnieniowymi przewodami do pistoletu natryskowego. Końcówki tego pistoletu mogą być bardzo różne – znajdziesz zarówno zwykłe szczotki, jak i szczotki obrotowe. Dostępne są także lance natryskowe, a nawet gąbki.

Jakie źródło wody wybrać dla myjki? Najlepiej jeśli jest nim sieć wodociągowa. Jednak często możesz posilić się innym typem zbiornika, np. stawem lub basenem. Czasem sprawdzi się też beczka z wodą. Najlepiej jednak, by była to woda czysta – piasek mógłby zapchać przewody i uszkodzić pompę.

Więcej na temat myjek ciśnieniowych, ich zastosowań i akcesoriów, możesz przeczytać w tym artykule.

Najlepsze myjki ciśnieniowe – ranking

Wiesz już, że przyda Ci się skuteczne urządzenie do czyszczenia pod ciśnieniem. W takim razie pora zadać sobie pytanie: jaka myjka ciśnieniowa? Najlepsza! Zanim jednak wybierzesz odpowiedni model, powinieneś zastanowić się, do jakich prac jej potrzebujesz oraz sprawdzić niektóre parametry. Tylko w taki sposób zyskasz sprzęt, który w 100% odpowie na wszystkie Twoje potrzeby.

Najogólniej możesz przyjąć, że myjka o maksymalnym ciśnieniu do 130 bar świetnie sprawdzi się do codziennego zastosowania, w tym także do mycia samochodu. Z kolei urządzenie o cieśnieniu powyżej 130 bar przeznaczone jest do czyszczenia bardziej wytrzymałych i wymagających powierzchni.

To jednak tylko jedna z wielu kwestii, które należy wziąć pod uwagę. Ranking myjek ciśnieniowych nie ogranicza się do konkretnego produktu, a do modeli, które sprawdzą się w czasie czyszczenia poszczególnych powierzchni. Regulacja ciśnienia częściowo rozwiązuje ten problem, jednak wybierając myjkę, należy pamiętać o odpowiednich kryteriach.

Myjka ciśnieniowa do samochodu

Czyszczenie samochodu myjką może być wygodne i tanie – nie musisz przepłacać na myjni samochodowej. Jednak zbyt duża moc urządzenia mogłaby doprowadzić do uszkodzenia lakieru. Dlatego w pełni wystarczająca będzie myjka, której ciśnienie oscyluje między 120 a 130 bar.

Najlepsze myjki ciśnieniowe do samochodów to te, które umożliwiają również regulację ciśnienia. Dzięki temu, korzystając z mniejszego ciśnienia wody, będziesz mógł usunąć zabrudzenia z szyb okiennych bez ryzyka ich uszkodzenia.

ranking-myjek-cisnieniowychranking-myjek-cisnieniowychranking-myjek-cisnieniowychranking-myjek-cisnieniowych

W przypadku myjek do samochodów ważne są także końcówki dołączone do urządzenia. Aby nie uszkodzić lakieru, warto użyć miękkiej szczotki. W asortymencie sklepów Castorama znajdziesz myjki przeznaczone do czyszczenia samochodów.

Myjka wysokociśnieniowa MacAllister 1800 W świetnie sprawdzi się do tego zadania – posiada regulację ciśnienia od 60 do 100 bar, a do tego umożliwia mycie pojazdów w temperaturze do 50 °C. Dzięki temu czyszczenie jest bardziej skuteczne, a wszystko to bez konieczności zwiększania ciśnienia. Dodatkowy pojemnik na detergent znacznie ułatwia pracę.

Myjka ciśnieniowa do kostki brukowej

Jaka myjka ciśnieniowa najlepsza będzie do czyszczenia tak wymagającej powierzchni, jak kostka brukowa? Chodniki i ścieżki z kostki są notorycznie przysypywane piachem, błotem i innymi zabrudzeniami. Na dodatek, w przestrzeni pomiędzy kostkami brukowymi, po jakimś czasie wyrastają chwasty. Porowata struktura tego materiału utrudnia skuteczne wyczyszczenie ścieżek. Możesz jednak zrobić to szybko i dobrze – dzięki myjkom ciśnieniowym.

W przypadku tych powierzchni zasada jest bardzo prosta – im wyższe ciśnienie, tym lepiej. Dlatego dobrym wyborem będzie np. Myjka wysokociśnieniowa spalinowa MacAllister 4 KM 180 A. Działa niezależnie od stałego źródła zasilania, zapewni Ci zatem mobilność także w przypadku ścieżek o dużej powierzchni. Do tego ciśnienie modelu oscyluje pomiędzy 130 a 180 bar.

Możesz także wybrać model o niższym ciśnieniu w granicach 140 bar i zasilany z sieci. Taki parametr zapewni Ci Myjka wysokociśnieniowa MacAllister 2100 W w zestawie razem ze szczotką obrotową, która zwiększa skuteczność czyszczenia.

Dobrym wyborem będzie również Myjka wysokociśnieniowa Stanley 2200 W 150 barDzięki lancy dołączonej do urządzenia kostkę wyczyścisz szybko i skutecznie. Z łatwością też pozbędziesz się chwastów w szczelinach między kostką brukową.

Myjka do mycia elewacji

Mycie elewacji to kolejne wyzwanie dla każdego, kto jest miłośnikiem domowych porządków. Najlepsze myjki ciśnieniowe do elewacji to takie, które są wyposażone w płynną regulację ciśnienia. To ważne zwłaszcza dlatego, że elewacja jest bardzo charakterystyczną i zróżnicowaną powierzchnią. Jej ściany możesz myć wykorzystując maksymalne ciśnienie, natomiast w okolicy okien i innych elementów podatnych na uszkodzenia zmniejsz ciśnienie, a unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek.

Bardzo dobrym wyborem będzie Myjka Karcher Pro HD400. Płynna regulacja ciśnienia między 130 a 170 bar możliwa jest dzięki wykorzystaniu jednego przycisku – to bardzo wygodne rozwiązanie. W zestawie znajdziesz także lancę o wymiarze 850 mm, która ułatwi Ci wyczyszczenie wysokich fragmentów elewacji.

Myjka ciśnieniowa – jaką wybrać do swojego domu?

Ranking myjek ciśnieniowych obejmuje urządzenia, które podzielone są ze względu na zakres przeprowadzanych prac. Jeśli szukasz sprzętu, który sprawdzi się w Twoim domu, weź pod uwagę kilka najważniejszych parametrów. Znaczenie ma nie tylko maksymalne i minimalne ciśnienie, ale również długość węża dołączonego do myjki oraz maksymalna temperatura dopływu.

Im wyższą temperaturą charakteryzuje się sprzęt, tym jest skuteczniejsze czyszczenie. Przydatnym elementem jest również pojemnik na detergent, który podnosi jakość pracy i ułatwia usuwanie najtrudniejszych zabrudzeń.

Musisz wyczyścić dużą powierzchnię? Dlatego zdecyduj się na urządzenia o niewielkiej wadze, które nie będzie dodatkowym obciążeniem w czasie sprzątania. Funkcjonalnym dodatkiem, który również ułatwi Ci pracę, są zwrotne kółka, które pomagają w przenoszeniu myjki.

W czasie czyszczenia różnego rodzaju powierzchni przydadzą Ci się pewne udogodnienia. Dlatego wybieraj myjki, które są wyposażone w kilka wymiennych końcówek lub modele do których możesz je z łatwością dopasować i dokupić. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprzątanie stanie się znacznie łatwiejsze – szczotka obrotowa świetnie sprawdzi się w czasie czyszczenia kostki, długa lanca do elewacji, a miękka szczotka do mycia samochodu.

myjka-cisnieniowa-rankingmyjka-cisnieniowa-rankingmyjka-cisnieniowa-rankingmyjka-cisnieniowa-ranking

To właśnie końcówki najczęściej decydują o uniwersalności urządzenia. Oprócz tego na funkcjonalność myjki wpływa również regulacja ciśnienia – szeroki zakres regulacji maksymalnego ciśnienia pozwala na czyszczenie wielu elementów i powierzchni. Takie rozwiązanie sprawia, że znacznie obniża się ryzyko uszkodzenia delikatnych elementów, np. szyb w samochodzie.

Sprawdź dostępne w ofercie Castoramy myjki ciśnieniowe. Ranking, który Ci przedstawiliśmy, to tylko kilka propozycji z naszego asortymentu – więcej modeli znajdziesz w sklepie Castorama. Poznaj ich parametry techniczne i wybierz urządzenie, które odpowie na wszystkie Twoje potrzeby.

Data publikacji: 12.07.2019