LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia ręczne

Strzałka w prawo

Wkrętaki

Strzałka w prawo

Zestawy wkrętaków

Strzałka w prawo

Zestawy wkrętaków

Zestawy wkrętaków to niezbędny element wyposażenia każdej domowej i zawodowej skrzynki narzędziowej. Wkrętaki te umożliwiają łatwe i precyzyjne zakręcanie i odkręcanie wkrętów, nieważne czy są one małe, duże, płaskie czy krzyżowe.

Filtry

Zestawy wkrętaków

Zestawy wkrętaków to niezbędny element wyposażenia każdej domowej i zawodowej skrzynki narzędziowej. Wkrętaki te umożliwiają łatwe i precyzyjne zakręcanie i odkręcanie wkrętów, nieważne czy są one małe, duże, płaskie czy krzyżowe.

34 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Wkrętaki

Wyświetlanie 23 z 34 produktów

Załaduj więcej

Zestawy wkrętaków – wygodne i praktyczne

Podczas prac remontowo-budowlanych najczęściej przydają się rozmaite zestawy wkrętaków. Używasz ich podczas montowania mebli, unieruchomiania poszczególnych elementów, np. płyt kartonowo-gipsowych. Są przydatne nawet przy naprawie dziecięcych zabawek czy sprzętów domowych! Z tego powodu zawsze warto mieć je pod ręką. Zwłaszcza że zazwyczaj jeden śrubokręt zwyczajnie nie wystarcza.

Komplet śrubokrętów zazwyczaj występuje w formie zestawu, w którym znajdziesz śrubokręty różnych rozmiarów, o rozmaitej średnicy końcówki roboczej, a rzadziej – w różnym kształcie. Mogą to być zarówno modele przystosowane do rozmaitych prac, jak i specjalnie do instalacji czy sprzętów elektrycznych, a także drobnych napraw, w których wymagana jest precyzja działania.

Nowoczesne zestawy wkrętów w walizce albo z elementami do zamontowania na półce w warsztacie mogą obejmować również produkty z wymiennymi końcówkami, tak zwanymi bitami. To, ile jest ich w zestawie, zależy od tego, jaki produkt wybierzesz. Są one albo wygodne w przenoszeniu, albo przechowywaniu, zależnie od wersji. Solidne wykonanie przekłada się na możliwość wieloletniego użytkowania bez uszkodzeń.

Zestaw śrubokrętów – dlaczego warto go mieć?

Zazwyczaj do prac wykończeniowych czy budowlanych jeden śrubokręt nie wystarcza. Komplet śrubokrętów to zupełnie inna historia, zwłaszcza gdy jest zróżnicowany pod kątem końcówek albo ich rozmiarów. Dzięki temu nie musisz dokupować kolejnych, pojedynczych produktów, bo w komplecie masz wszystko, czego możesz potrzebować. W efekcie każdą pracę wykonasz praktycznie od ręki, bez konieczności wychodzenia z domu po odpowiednie narzędzia.

Zestawy wkrętakóww walizce to niezwykle wygodna opcja dla osób, którym zależy na wygodzie przenoszenia takiego kompletu. Praktyczna walizka jest zwykle niewielkich rozmiarów i łatwo mieści się do samochodu. Wygodny uchwyt pozwala ją przenieść z jednego miejsca na drugie bez wysiłku. Co więcej, w środku na wszystko jest miejsce, a takie uporządkowanie sprawia, że nie musisz przeszukiwać całego warsztatu czy skrzynki w poszukiwaniu odpowiedniego bitu albo wkrętaka.

W każdym domu powinien znajdować się zestaw wkrętaków krzyżakowych – są one najpowszechniej stosowane przy pracach wykończeniowych i budowlanych. Dzięki nim możesz wkręcić śruby, zarówno te kupione w sklepach, jak i dołączone do zestawów mebli czy innych elementów zabudowy. Zestaw śrubokrętów płaskich również się przydaje do wielu prac. Co więcej, płaska końcówka umożliwia np. podważanie elementów, co jest przydatne przy różnego rodzaju zadaniach.

Jeśli nie masz zbyt dużo siły albo nie chcesz jej wkładać w prace w domu czy wokół niego, wybierz zestaw śrubokrętów z grzechotką. To rozwiązanie sprawia, że śrubokrętu nie trzeba przekręcać w dłoni – wystarczy go trzymać wygodnie jednym chwytem. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu, ale i włożysz o wiele mniej wysiłku we wszelkie prace. Zazwyczaj takie zestawy wkrętaków mają wymienne bity.

Dlaczego warto zainwestować w zestawy wkrętaków z bitami zamiast w osobne śrubokręty? Zazwyczaj jedne i drugie sprawdzają się nieźle, ale pierwsze rozwiązanie jest preferowane wtedy, kiedy nie masz zbyt wiele miejsca do przechowywania narzędzi. Komplet śrubokrętów z bitami to jedna rączka, do której mocuje się poszczególne bity, zwykle za pomocą nakładki magnetycznej. W ten sposób nie musisz do każdej końcówki mieć osobnej rączki – wystarczy jedna!

Wszystkie zestawy wkrętaków zawierają narzędzia, które są wygodne w użytkowaniu. Co to oznacza? Odpowiednia długość rękojeści w połączeniu z jej profilowaniem sprawiają, że śrubokręt komfortowo leży w dłoni. Nie musisz obawiać się, że w trakcie pracy Ci się wyślizgnie z ręki, powodując kontuzję albo uszkadzając materiał. Co więcej, w niektórych modelach materiał ten gwarantuje izolację, co sprawdza się np. przy pracach w instalacjach elektrycznych czy takich urządzeniach.

Oszczędność miejsca? Wybierz te zestawy wkrętaków!

Wiele osób chce zaoszczędzić miejsce do przechowywania i dlatego decyduje się na jeden czy dwa śrubokręty. To jednak nigdy nie jest rozwiązanie, które wystarcza na długo! Zestawy wkrętaków, które sprawdzają się w takich sytuacjach, to te z wymiennymi bitami. Przede wszystkim bity są o wiele mniejsze od wkrętaków, dlatego z zasady zajmują mniej przestrzeni. Można je też wymieniać niezależnie od rączki, co stanowi zaletę dla osób, które będą z nich często korzystać.

Co więcej, zazwyczaj zestaw śrubokrętów tego rodzaju jest uporządkowany w konkretny sposób. Jednym z rozwiązań jest walizka, która dodatkowo ułatwia przenoszenie elementów i zapobiega ich zgubieniu. Druga opcja to wybór zestawu, w którym bity umieszczone są na przykład na specjalnych ekspozytorach. Można je dodatkowo zawiesić np. na ścianie warsztatu albo umieścić w bezpiecznym miejscu na półce. W ten sposób zaoszczędzisz dodatkową przestrzeń, a jednocześnie będziesz mieć łatwy dostęp do narzędzi.

Zestaw śrubokrętów do prac precyzyjnych

Jeżeli często pracujesz na niewielkich przedmiotach, np. elementach instalacji w zabawkach czy zegarach, przydadzą Ci się narzędzia precyzyjne. Taki zestaw wkrętaków krzyżowych często ma niewielkie rozmiary – do tego stopnia, że schowany jest w niedużym etui, akurat do włożenia do szuflady albo do torby. Bardzo małe średnice końcówek, które nie sprawdzą się przy pracach wykończeniowych, w tej sytuacji będą jak znalazł!

Zestaw śrubokrętów izolowanych – bezpieczeństwo przede wszystkim

Prace przy instalacjach elektrycznych wymagają odpowiedniego przygotowania. Chodzi nie tylko o wiedzę, ale też odpowiednie narzędzia. Zestaw śrubokrętów powinien mieć konkretne właściwości. Mowa na przykład o izolowanej rączce, co zapobiega porażeniu prądem w razie jego przypadkowego przepływu przez instalację. Co więcej, niektóre zestawy wkrętaków mają również specjalną diodę, która umieszczona jest na samym końcu rączki narzędzia. Informuje ona o tym, czy w instalacji wyczuwalne jest napięcie, a co za tym idzie – czy prace na niej są bezpieczne, a prąd na pewno został odłączony na czas ich trwania.