Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Drenaż

Strzałka w prawo

Akcesoria do drenażu ogrodu

Strzałka w prawo

Akcesoria do drenażu ogrodu

Akcesoria do drenażu dostępne w sklepie Castorama to kompleksowe rozwiązanie dla Twojego ogrodu lub działki. Dzięki nim możesz zapewnić odpowiedni poziom wilgotności gleby, co jest istotne dla wzrostu roślin i ograniczenia ryzyka zalania terenu w czasie deszczu.

Filtry

Akcesoria do drenażu ogrodu

Akcesoria do drenażu dostępne w sklepie Castorama to kompleksowe rozwiązanie dla Twojego ogrodu lub działki. Dzięki nim możesz zapewnić odpowiedni poziom wilgotności gleby, co jest istotne dla wzrostu roślin i ograniczenia ryzyka zalania terenu w czasie deszczu.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Drenaż

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Funkcjonalne akcesoria do sufitów podwieszanych

Sufity podwieszane to proste i bardzo funkcjonalne konstrukcje. Ich podstawowym elementem są specjalne płyty, ale to akcesoria odpowiadają za wytrzymałość całości. Dzięki nim możesz zamocować wszystkie części bez trudu i z dbałością o najmniejszy szczegół. Akcesoria do sufitów podwieszanych to duża grupa produktów. Różnią się budową i zastosowaniem. Niemniej wszystkie są niezbędne do wykonania prac.

Podwieszane sufity są praktycznym rozwiązaniem, jeśli jesteś na etapie remontu starego domu. Pracujący przez lata budynek ma prawo osiąść, przez co powstają nierówności. Nieestetyczne dziury czy szczeliny to również efekt błędów popełnianych podczas wznoszenia budynków. Załatanie mankamentów za pomocą zaprawy jest czasochłonne i bardzo trudne.

W takiej sytuacji montaż sufitu podwieszanego jest ekonomicznym i najszybszym sposobem na nowe pomieszczenie. Jedynym minusem jest utrata pierwotnej wysokości pomieszczenia. Czasami jest to kilka lub nawet kilkanaście centymetrów. Jeśli jednak wnętrze ma standardowe wymiary, to ta zmiana nie będzie miała znaczącego wpływu na komfort przebywania w domu.

Akcesoria do sufitów podwieszanych znajdą zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej. W takich miejscach stosowanie konstrukcji podwieszanych jest normą, gdyż istnieje potrzeba ukrycia instalacji mocowanych bezpośrednio pod sufitem.

W tej kategorii znajdziesz różnej maści profile poprzeczne, kątowniki i wiele innych produktów. Wszystkie warianty cechują się trwałością i są łatwe w użyciu.

Korzyści z montażu konstrukcji sufitu podwieszanego

Montowanie sufitu podwieszanego niesie wiele zalet. Pierwszym jest przede wszystkim szybki sposób na odświeżenie aranżacji pomieszczenia. Jeśli masz stare kasetony z drewna, to jest duża szansa, że pod nimi znajduje się po prostu surowy strop. Obrobienie takiej powierzchni za pomocą zapraw tynkowych i gipsowych pochłonie dużo czasu i pieniędzy. Akcesoria do sufitów podwieszanych i same płyty nie będą kosztowały wiele więcej.

Do dyspozycji masz kątowniki, profile i wieszaki. Taki zestaw wystarczy do funkcjonalnego rozmieszczenia całej konstrukcji. Dzięki temu solidnie przytwierdzisz nawet duże płyty gipsowe. Akcesoria wykonywane są ze stali galwanizowanej. To materiał o szczególnych właściwościach. Jest trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Akcesoria nadają się także do stosowania w lokalach i pomieszczeniach usługowych. Możesz na nich zawiesić również popularne kratki wentylacyjne, które stworzą praktyczny sufit rastrowy. To konstrukcja, która maskuje system wentylacyjny i klimatyzacyjny, ale pozwala na swobodny przepływ powietrza.

Zastosowanie akcesoriów i płyt sufitowych umożliwi montaż nietypowego oświetlenia. Wykonany system podwieszany może być ozdobą pomieszczenia i sprawi, że aranżacja będzie wyglądała bardzo przestrzennie. Co najważniejsze – płyty sufitowe zamocowane na akcesoriach w żaden sposób nie ograniczają dostępu do przestrzeni międzysufitowej. W każdej chwili możesz dostać się do zamocowanej tam instalacji.

Dobierz właściwe akcesoria do sufitów podwieszanych

Zdecydowałeś się na montaż sufitu podwieszanego i szukasz praktycznych akcesoriów? W tej kategorii znajdziesz wszystko, co niezbędne do wykonania pracy. Sprawdź, jak obliczyć, ile materiału potrzebujesz!

Przyjmuje się, że przy lekkich konstrukcjach wystarczy rozplanowanie profili poprzecznych co 120 cm. Odległość między elementami nośnymi nie powinna być większa niż 40–50 cm. Ten niewielki odstęp warto zachować również wtedy, gdy będą na nich montowane ciężkie płyty gipsowe lub montaż odbędzie się wzdłuż profili nośnych.

Na tego typu produktach nie warto oszczędzać, ponieważ odpowiadają za utrzymanie całego sufitu podwieszanego. Pamiętaj o tym szczególnie wtedy, gdy jest on wykonywany na stropie, który jest jednocześnie podłogą na piętrze. Wtedy cała powierzchnia pracuje, więc musi być wytrzymała.

Profil poprzeczny to produkt dostępny w wielu różnych rozmiarach. W sklepie Castorama znajdziesz różne warianty produktów. Dzięki temu dopasujesz je do rodzaju płyty oraz powierzchni stropu.

Oprócz tego przydadzą Ci się kątowniki przyścienne, które rozmieszcza się styku ściany i sufitu. Są one łatwe w montażu i ewentualnym demontażu. Dzięki nim w trwały i stabilny sposób połączysz profile.

Na tym jednak nie koniec. Równie istotnym elementem jest wieszak. Najlepiej sprawdzą się uniwersalne akcesoria, które pasują do różnych systemów. Wieszaki wykonywane są ze stali, więc bez problemu zniosą ciężar i utrzymają płyty w odpowiedniej pozycji. Ich rozstaw również uzależniony jest od tego, czy wieszasz klasyczne kwadratowe płyty 60 x 60 cm, czy duże cięższe płyty gipsowe.

Nowoczesne wieszaki mają możliwość regulacji. To nieoceniona funkcja, która pozwala rozwiązać wszelkie problemy związane z różnicą poziomów. Nawet jeśli po jednej stronie sufit jest bardziej obniżony, to masz możliwość wykonania takiej konstrukcji, która skrzętnie ukryje ten defekt. Do dyspozycji masz wieszaki z regulacją od 10 do 30 cm oraz od 30 do 60 cm.