icon
Najbliższa niedziela 10.12 jest niedzielą handlową. Zapraszamy do sklepów i na castorama.pl
icon
Najbliższa niedziela 10.12 jest niedzielą handlową. Zapraszamy do sklepów i na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Kominki

Strzałka w prawo

Wkłady i piece kominkowe

Strzałka w prawo

Kominki elektryczne

Strzałka w prawo

Kominki elektryczne

Kominki elektryczne to popularna alternatywa dla tradycyjnych kominków na drewno, które wymagają codziennego czyszczenia i zarządzania paliwem. W kominkach elektrycznych, ogień jest symulowany za pomocą świateł LED i dekoracyjnych drewnianych kawałków, co pozwala na stworzenie przytulnego nastrój bez nadmiernych kosztów i pracy.

Filtry

Kominki elektryczne

Kominki elektryczne to popularna alternatywa dla tradycyjnych kominków na drewno, które wymagają codziennego czyszczenia i zarządzania paliwem. W kominkach elektrycznych, ogień jest symulowany za pomocą świateł LED i dekoracyjnych drewnianych kawałków, co pozwala na stworzenie przytulnego nastrój bez nadmiernych kosztów i pracy.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Wkłady i piece kominkowe

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

Kominek elektryczny – tradycja i nowoczesność

Prawdziwy kominek ogrzewa wnętrze oraz sprawia, że prezentuje się ono wyjątkowo elegancko i przytulnie. To na tyle duży element wnętrza, że najczęściej jest centralnym punktem aranżacji salonu (chociaż możesz go umieścić także w wielu innych pomieszczeniach). Wokół niego ustawia się fotele czy sofy i odpoczywa z bliskimi. Chciałbyś mieć kominek, ale mieszkasz w bloku? Nic straconego! Rozwiązaniem dla Ciebie będzie imitacja kominka - urządzenie, które możesz zamontować w dowolnym pomieszczeniu.

Kominki elektryczne nawiązują co prawda do wyglądu tradycyjnych kominków drzewnych, ale różnią się od nich sposobem działania. Zamiast rozpalać w nich co wieczór ogień, wystarczy, że podłączysz je do prądu. Kominki elektryczne opierają się na zasadzie rozbicia wiązek światła lub rozbicia pary wodnej, na której wyświetlane są płomienie. Dzięki takiej technologii masz szansę otrzymać obraz płomienia trójwymiarowego, którym nie można się poparzyć. W tym przypadku nie ma mowy o spalaniu jakiegokolwiek paliwa.

W ofercie sklepów Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór produktów tego typu. W naszym asortymencie znajdziesz wiele modeli kominków elektrycznych, imitacje kominków oraz modele elektryczno-naścienne. Kominek elektryczny grzewczy nie tylko ładnie wygląda. To element, który okazuje się pomocny zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy na zewnątrz panuje niska temperatura.

Bogata oferta została przygotowana z myślą o tym, byś mógł cieszyć się przyjemnym ciepłem kominka w swoim domu. Bez względu na warunki. Sprawdź dostępne modele oraz znajdź produkt w stu procentach dopasowany do Twoich potrzeb.

Imitacja kominka - co musisz o niej wiedzieć?

Brak odpowiednich przewodów wentylacyjnych czy systemu kominowego to główne przyczyny, dla których tradycyjne palenisko na drewno nie może pojawić się w Twoim mieszkaniu. Dziś nie jest to także kluczowy element systemu grzewczego. Imitacja kominka do salonu to najlepsze rozwiązanie, jeśli myślisz o nim w postaci dekoracji wnętrza. Z łatwością utrzymasz takie urządzenie w czystości i będzie ono niemal bezobsługowe.

Elektryczna imitacja kominka na ścianę do prawidłowego działania wymaga jedynie podpięcia do źródła prądu. Nie musisz więc donosić do niego drewna i pilnować, aby nie zgasł ogień, ani usuwać zalegającego popiołu. Za to mając takie urządzenie, klimat, za który tak cenimy tradycyjne modele, bez trudu stworzysz w każdym wnętrzu. Imitacja kominka sprawia, że pomieszczenie zyskuje na przytulności. W zależności od zakupionego modelu możesz m.in. sterować kolorem czy intensywnością sztucznego płomienia, co pozwoli Ci łatwo stworzyć oczekiwany nastrój w salonie.

Kominek imitacja ma też specjalne funkcje, których nie mają tradycyjne modele na drewno. Możesz nimi sterować za pomocą pilota, określając wysokość, jasność i szybkość płomienia. W niektórych przypadkach imitacja kominka wzbogacona jest o dodatkową funkcję grzania, która działa niezależnie od efektu świetlnego. Moc grzewcza podlega regulacji. Co ważne, z kominków elektrycznych możesz korzystać o każdej porze roku. W naszym sklepie znajdziesz kominki elektryczne naścienne z możliwością regulacji temperatury za pomocą termostatu oraz dołączonego pilota.

Co zyskasz dzięki instalacji elektrycznego kominka w Twoim domu?

Imitacja kominka to funkcjonalny element wystroju wnętrza. Będzie doskonałym wyborem, jeśli chcesz stworzyć w zaciszu swojego domu klasyczny i stylowo wyglądający, przytulny salon. Piec elektryczny nie tylko prezentuje się efektownie, ale jest także bardzo praktyczny. Część modeli możesz ustawić bezpośrednio przy ścianie. Inne kominki przeznaczone są do zawieszenia na niej.

W zestawie z piecem najczęściej znajduje się termostat, termowentylator oraz przełącznik mocy grzewczej. Dzięki temu kompleksowo będziesz mógł zająć się montażem i obsługą pieca bezpośrednio po jego instalacji. Dla jeszcze łatwiejszej obsługi w komplecie znajduje się również pilot zdalnego sterowania.

Kominki elektryczne do zabudowy to bardzo popularne modele, na które składa się wkład kominka elektrycznego. Jest to produkt przeznaczony do montażu w systemie zabudowy. Pozwala stworzyć w Twoim domu nowoczesny oraz przytulny wystrój wnętrz. W ofercie sklepów Castorama znajdziesz między innymi wkład wyposażony w palenisko z płonącymi polanami. Kominek imitacja często znajduje się też w ozdobnej obudowie. Części modeli ma tradycyjny, a część nowoczesny design.

Kominek elektryczny cechuje się niezwykle łatwą obsługą. Umożliwia to dołączony do zestawu pilot, który pozwala na sterowanie obrazem. Dzięki temu z łatwością obsłużysz kominek bez konieczności podchodzenia do niego. Wkład ma kabel zasilający z wtyczką, co sprawia, że możesz go w każdej chwili odłączyć od prądu. Urządzenie dodatkowo wyposażone jest w termowentylator, który zabezpiecza je przed uszkodzeniem w wyniku zbyt dużej temperatury.

Jaki kominek najlepiej dopasuje się do Twojego wnętrza?

Imitacja kominka do salonu stanowi namiastkę tradycyjnego rozwiązania. Będzie świetną alternatywą, jeśli nie możesz zamontować w swoim domu tradycyjnego paleniska. Zazwyczaj jest to niemożliwe w budynkach wielorodzinnych, które określane są w przepisach jako niskie. Kominki tradycyjne nie mogą być także montowane w blokach oraz innych budynkach wielopiętrowych.

Portal kominkowy z reguły nie pełni konkretnej funkcji, ale jest typowo ozdobnym elementem aranżacji wnętrza. Imitacja kominka jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na dekoracyjnym aspekcie. Obudowę możesz pomalować według swojego pomysłu, a wewnątrz umieścić świece oraz tealighty. Ich płomienie świetnie zastąpią prawdziwe.

Imitacja kominka na ścianę to element, który z łatwością dopasujesz do aranżacji swojego mieszkania. Element prezentuje się niezwykle efektownie, dzięki czemu świetnie sprawdza się we wnętrzach urządzonych w industrialnym, nowoczesnym stylu. Urządzenie szybko się nagrzewa i sprawia, że wnętrze w zaledwie kilka chwil wypełnia się przyjemnym ciepłem. Kominek imitacja tworzy w każdym pomieszczeniu klimatyczną oraz nastrojową atmosferę. Umieść go w salonie, sypialni lub łazience. Urządzeniem możesz sterować w bardzo wygodny sposób za pomocą pilota. Zamontujesz go samodzielnie przy użyciu dołączonych do kominka elementów mocujących.

W sklepach Castorama przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki asortyment produktów, które znajdziesz w dziale „instalacje kominkowe”. Wśród dostępnym produktów oprócz kominków i pieców elektrycznych czekają na Ciebie także niezbędne akcesoria. Kominek do zabudowy sprawdzi się, jeśli cenisz sobie eleganckie i stylowe wnętrza. Kominek ścienny będzie doskonałym rozwiązaniem w nowoczesnych aranżacjach urządzonych w minimalistycznym stylu. Imitacja kominka to obiecująca opcja, jeśli w Twoim domu nie ma warunków na instalację pieca elektrycznego.

Montaż każdego z wyżej wymienionych produktów jest bardzo prosty i z pewnością wykonasz go samodzielnie. Sprawdź, która z powyższych opcji sprawdzi się najlepiej w zaciszu Twojego domu. Jak widzisz, możliwości jest wiele! Z pewnością dopasujesz produkt do swoich potrzeb.

Sprawdź, co jeszcze możesz znaleźć w tej kategorii, aby sprostać swoim potrzebom.