Produkty

Olej do blatów Colorit Drewno bezbarwny 0,5 l

Kliknij aby powiększyć

Olej do blatów Colorit Drewno bezbarwny 0,5 l

Marka: Colorit Drewno

Marka: Colorit Drewno

Kod: 714650

|
 • ochrona przed plamami, zabrudzeniami i działaniem wody
 • odżywia i konserwuje
 • nadaje satynową powłokę
Dostępny tu olej to preparat, którym wykończysz i zabezpieczysz powierzchnię blatów kuchenny. Dzięki temu drewno będzie odporne na działanie wilgoci, a także na kontakt a ciepłymi przedmiotami np. garnkami. W rezultacie nie powstaną na nim nieestetyczne plamy. Preparat nadaje drewnu naturalny i elegancki wygląd oraz pięknie podkreśla jego strukturę.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

7.4 cm

Wysokość opakowania

15.2 cm

Szerokość opakowania

7.4 cm

Waga brutto

0.536 kg

Pojemność

0,5 l

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

wewnątrz budynków

Wydajność

do 14 m2/l

Maksymalna wydajność z opakowania

7 m2

Czas schnięcia

24 h

Metoda aplikacji

pędzel, bawełniana ściereczka lub pakuły

Rozcieńczalnik

benzyna lakowa

Ilość warstw

2 - 3

Dopuszczalne wartości maksymalnej zawartości LZO

brak wytycznych w prawie polskim

Zawartość LZO w produkcie

305,54 g/l

Parametry indywidualne

Marka

Colorit Drewno

Informacje dodatkowe

olejowana powierzchnia odporna jest na pielęgnację z użyciem łagodnych środków myjących używanych w gospodarstwie domowym

Nr referencyjny

ITC/OBL/00/500ML

Parametry fizyczne i wizualne

Kolor producenta

bezbarwny
Olej do blatów kuchennych to skuteczny preparat, dzięki któremu powierzchnia robocza w Twojej kuchni zostanie skutecznie zabezpieczona oraz efektownie wykończona. Sprawdzi się znakomicie na wszystkich rodzajach drewna, a zwłaszcza na tych egzotycznych. Możesz go także użyć w celu ochrony i konserwacji blatów łazienkowych. Cechą charakterystyczną produktu jest skuteczność działania. Olej wnika w strukturę drewna i chroni je przed działaniem wilgoci. Ponadto tak zabezpieczona powierzchnia będzie odporna na kontakt np. z ciepłymi garnkami co uchroni przed powstawaniem nieestetycznych plam. Preparat jest bezbarwny, dlatego nadaje drewnu matowy, naturalny i elegancki wygląd, a także pięknie podkreśla jego strukturę.
Ocena
10 komentarzy
06.08.2019
Jedna gwiazdka to i tak za dużo dla tego produktu. Totalna katastrofa ten olej, powinien być wycofany ze sprzedaży. Teraz przez swoją oszczędnośc muszę szlifować jeszcze raz blat i kupić porządy olej taki jak v33, którym juz olejowałem wszcześniej i nie bylo żadnych problemów. Nie wiem co mnie podkusiło żeby kupić to badziewie.
Olej ten nie wchałania się, zostaja ślady jak coś się położy na blacie, w jednym miejscu jest gładki blat a w drugim zrobiła się chropowata skorupa. Najgorszy produkt jaki kupiłem w Castoramie. Nie polecam, wręcz ostrzegam przed tym produktem
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy uprzejmie za przekazanie nam tych informacji. Opisana przez Pana sytuacja bardzo nas zaniepokoiła, dlatego zachęcamy do skonsultowania opisanych kwestii z naszym doradcą fachowym z Działu Dekoracje, który postara się ustalić jej przyczyny i udzieli wskazówek na temat tego, co należy zrobić, by przywrócić oczekiwany wygląd blatu. Z naszym specjalistą można skontaktować się odwiedzając dowolny sklep Castorama lub kontaktując się z nim drogą telefoniczną, dzwoniąc bezpośrednio na dział. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, chcielibyśmy Panu pomóc najszybciej jak to możliwe.

30.07.2019
Po aplikacji, pozostała mi kleista, nierównomierna powłoka. Być może źle zebrałem nadmiar, być może ten olej to bubel. Czym to teraz zetrzeć - mechanicznie, papierem ściernym (jaka gramatura?), czy jest może jakiś inny sposób?
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za podzielenie się z nami tą opinią. Przykro nam, jeśli efekt uzyskany po aplikacji oleju nie spełnił Pana oczekiwań. Prosimy o konsultację z doradcą działu Dekoracje w dowolnym sklepie Castorama, podpowie on jak rozwiązać tę kwestię.

06.05.2018
Olej powinien się wchłaniać. To się kompletnie nie wchłania. Jest za gęsty. Ścieranie nadmiaru czy wcieranie niewiele daje. To paskudztwo. Za kilka groszy więcej można kupić przyzwoity produkt o uczciwych parametrach. Od tego lepszy już będzie jakikolwiek olej spożywczy. Castoramo sprawdzajcie co dla was produkują!
01.03.2018
Olej sprawdza się w 100%, ważne jest aby nie nałożyć go zbyt obficie, bo, jak w zauważono poprzednich komentarzach, na blacie pozostanie warstwa podobna do lakieru.

Kupiliśmy blat z klejonki dębowej do kuchni na wymiar i jest zakonserwowany właśnie tym olejem. Olej zapewnia doskonałą ochronę, woda nie wsiąka do drewna, na powierzchni tworzą się krople przy pochlapaniu.

Ostatnio zapuściłem nim półkę, tylko mniej obficie i wygląda rewelacyjnie - efekt mokrego drewna jak w przypadku osmo z efektem mokrego drewna.

Przy zbyt obfitym nałożeniu blat faktycznie się nieco klei, ale ten efekt zanika po kilku dniach uzytkowania. Podobną sytuację miałem z osmo, gdzie zostały jasne smugi na blacie po zbyt obfitym zaolejowaniu.
22.01.2018
Pięknie podkreśla strukturę drewna i jest wydajny
18.12.2017
Przestrzegam wszystkich przed zakupem tego produktu. Mimo wykonania wszystkiego zgodnie z instrukcją użycia blat wygląda okropnie i nadaje się tylko do ponownego szlifowania. Szkoda czasu i pieniędzy na taki bubel. Pozostawia lakiero-podobną, błyszcząca, lepką i nierównomierną warstwę, która (jakby tego było mało) jest najeżona pęcherzykami powietrza. Coś okropnego... Jeszcze nigdy się tak nie nadziałam.
13.01.2017
Olej świetnie się rozprowadza. Nie ma zbyt intensywnego czy też nieprzyjemnego zapachu. Niestety kompletnie zrujnował blat. Podczas nakładania 3 warstwy zaczęły powstawać bąble i pęcherze, których nie dało się zlikwidować.Blat nadaje się do ponownego szlifowania. Zostawia również warstwę podobną do lakieru z połyskiem.
16.12.2016
Jestem bardzo zadowolony z tego oleju, trzyma poziom
20.11.2016
Olej fatalny, częściowo wygląda jak lakier, ale nie da się nawet przy 4 warstwach uzyskać jednolitej powłoki. Dodatkowo są jakieś kropki. Żeby ratować blaty muszę kupić inny. Pieniądze wyrzucone w błoto!
16.09.2016
Jak ktoś kupuje surowe dechy do kuchni to koniecznie ten olej, daje radę. Blaty, stoły, a nawet deski do krojenia.
 • Porady
  i wskazówki

 • Wykończenie

  Jak dbać o drewniane ogrodzenie?

 • Wykończenie

  Zagrożenia dla drewna ogrodowego i sposoby ich usuwania

 • Wykończenie

  Konserwacja podłóg olejowanych i lakierowanych – czym się różni?

Ocena i komentarz dla:

Olej do blatów Colorit Drewno bezbarwny 0,5 l