Produkty

Olej do drewna Altax bezbarwny 2,5 l

Kliknij aby powiększyć

Olej do drewna Altax bezbarwny 2,5 l

Marka: Altax

Marka: Altax

Kod: 726624

|
 • zawiera najtrwalszy olej naturalny - olej tungowy
 • podkreśla rysunek drewna i wydobywa jego naturalne piękno
 • łatwy w nanoszeniu, odnawianiu i pielęgnacji
Olej trwale zabezpiecza drewno. Dzięki formule która pozwala mu na głębokie wnikanie w powierzchnię, olej ochrania je przed działaniem wody, nadmiernym pękaniem i wysuszaniem. Za pomocą środka zabezpieczysz przed uszkodzeniami drewniane elementy tarasu, podłogi, elewacje, ozdoby ogrodowe, meble, blaty, drzwi i każdą inną drewnianą powierzchnię.
Wszystko na raty
RRSO 0%

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

20.5 cm

Wysokość opakowania

13.5 cm

Szerokość opakowania

20.5 cm

Waga brutto

2.54 kg

Pojemność

2,5 l

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

na zewnątrz budynków

Wydajność

do 30 m2/l

Maksymalna wydajność z opakowania

75 m2

Czas schnięcia

24 h

Metoda aplikacji

pędzel, szmatka lub tampon malarski

Ilość warstw

1 - 2

Dopuszczalne wartości maksymalnej zawartości LZO

750 g/l

Zawartość LZO w produkcie

618,2 g/l

Parametry indywidualne

Marka

Altax

Nr referencyjny

50041-01-000250

Parametry fizyczne i wizualne

Kolor producenta

bezbarwny
Olej do drewna zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem wody i słońca. Jest bezbarwny, a jeżeli rozprowadzisz go zgodnie z liniami słojów, podkreśli strukturę drewna, pozostawiając jego powierzchnię gładką i matową. Zawiera olej tungowy – najtwardszy olej naturalny, który w przemyśle szkutniczym jest wykorzystywany do zabezpieczania łodzi przed działaniem wody morskiej, wiatru i słońca. Olej łatwo nanieść na powierzchnie, które chcesz ochronić. Do aplikacji wystarczy Ci pędzel, zaś do prawidłowego rozprowadzenia – tampon lub szmatka. Poza ochroną drewna przed czynnikami zewnętrznymi, środek zapobiega rozsychaniu drewna, umożliwia mu oddychanie i chroni je przed nadmiernym pękaniem. Zastosowanie znajdzie zarówno w przypadku konserwacji mebli ogrodowych i drewnianych elewacji, jak i blatów lub parkietów wewnątrz domu.
Ocena
26 komentarzy
27.06.2020
Bardzo dobry olej stosowałem na podłogę i parapety , mega wydajny . Co do zapachu może co niektórym przeszkadzać ale w żadnym razie nie jest on drażniący , taki lekko orzechowy. Ważna sprawa - powierzchnię drewna przecierać szmatką aby nie zastało go zbyt dużo
26.06.2020
Olej potwornie śmierdzi rozpuszczalnikiem. Zniszczyłem nim zakupiony też w Castoramie blat 240 cm który miał być biurkiem. Pracuję w domu. W tym momencie moje biurko jest bezużyteczne !!! Wszystko zastosowałem zgodnie z instrukcją ...
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za przekazanie tych informacji. Bardzo nam przykro, jeśli spotkała Pana taka sytuacja. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że zakupiony olej przeznaczony jest do zabezpieczania przed uszkodzeniami drewnianych elementów znajdujących się na zewnątrz budynków. Chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się opisanym kwestiom, dlatego zachęcamy do kontaktu z jednym z naszych doradców z działu Dekoracje, który dotrze do przyczyn wspomnianego stanu rzeczy i podpowie, co należy zrobić w zaistniałej sytuacji. Z naszym specjalistą można skontaktować się drogą telefoniczną, dzwoniąc bezpośrednio na dział. Numery kontaktowe można znaleźć na stronie: www.castorama.pl/sklep

17.04.2020
Zwracam się do wszystkich, którzy zamierzają używać tego oleju Altax bezbarwnego do wewnątrz. Pomalowałem nim podłogę drewnianą i szafkę na poddaszu w grudniu. Do tej pory a minęło już kilka miesięcy nieustannego wietrzenia. Nie da się użytkować poddasza, ponieważ unosi się intensywny duszący nieprzyjemny zapach. Skontaktowałem się z producentem ( oni nie widzą żadnego problemu). Sprawę kieruję do Sądu, do Sanepidu i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jestem zmuszony podłogę zrywać a szafkę wyrzucić STRATA na ponad 10 tyś. TEN OLEJ NIE NADAJE SIĘ DO WEWNĄTRZ POMIESZCZEŃ
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za tak obszerną opinię oraz przekazanie tych informacji. Bardzo nam przykro, jeśli spotkały Pana takie sytuacje. Nie ukrywamy, że opisane kwestie w sposób szczególny zwróciły naszą uwagę i bardzo nas zaniepokoiły, dlatego chcielibyśmy pomóc w ich rozwiązaniu. Prosimy uprzejmie o kontakt z numerem tel. (+48 22) 575 31 00 w celu złożenia reklamacji. Można się z nami połączyć od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 17.00 Dołożymy wszelkich starań, by pomóc Panu w dotarciu do przyczyn zaistniałej sytuacji oraz w jej rozwiązaniu. Zachęcamy serdecznie do kontaktu.

04.03.2020
Co zrobić z tym zapachem? Półka stoi już tydzień na balkonie i się wietrzy nadal niestety śmierdzi. Nie mogę założyć jej w małym pomieszczeniu wc. Co mam z tym Teraz zrobić?
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za komentarz. Aby uzyskać jak najlepszą poradę w zakresie pozbycia się zapachu oleju, zachęcamy do kontaktu, osobistego lub telefonicznego, z jednym z doradców fachowych z działu Dekoracje. Specjalista podpowie co należy zrobić, aby umożliwić korzystanie z półki w mieszkaniu. Numery kontaktowe znajdują się na stronie: www.castorama.pl/sklepy po wskazaniu konkretnego sklepu.

25.01.2020
Olej do drewna Altax bezbarwny. UWAGA nie nadaje się do wewnątrz potwornie śmierdzi wietrzyłem 2 tyg bez rezultatów. Nie polecam olejowa nic w pomieszczeniach, raczej tylko do użytku zewnetrznego.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za ten komentarz. Przykro nam niezmiernie, jeśli spotkała Pana opisana sytuacja. Uprzejmie informujemy, że olej przeznaczony jest również do zastosowania na elementach drewnianych wewnątrz pomieszczeń. Czy możemy prosić o informację, czy zastosował się Pan do wszelkich zaleceń producenta dotyczących sposobu aplikacji preparatu? Chcielibyśmy Panu pomóc w rozwiązaniu tej sytuacji, dlatego zachęcamy serdecznie do kontaktu z jednym z naszych doradców fachowych z działu Dekoracje, który chętnie dotrze do przyczyn tego stanu rzeczy oraz doradzi, co zrobić, by uzyskany efekt końcowy był zadowalający. Z naszym specjalistą można skontaktować się na dwa sposoby: odwiedzając wybrany przez siebie sklep lub kontaktując się z nim drogą telefoniczną, dzwoniąc bezpośrednio na dział. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

09.09.2019
Firma Altax i Castorama jako sprzedawca wprowadzają ludzi w błąd, gdyż kolor oleju na opakowaniu nie odpowiada kolorowi w rzeczywistości, który jest ciemniejszy. Nie było też próbek kolorów na drewnie obok puszek tego producenta - to skandal.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy uprzejmie za tę opinię. Zakupiony przez Pana olej do drewna jest bezbarwny, co zostało opisane bezpośrednio na puszce. Kolor występujący na opakowaniu jest tylko kolorem poglądowym. To, w jaki sposób produkt podkreśla naturalny kolor drewna zależy od jego gatunku. W związku z tym, niektóre gatunki drewna po zastosowaniu oleju będą ciemniejsze, a niektóre jaśniejsze. Wynika to bezpośrednio z twardości, jak i chłonności samego drewna. Gdyby miał Pan dodatkowe pytania lub wątpliwości, zachęcamy do skonsultowania ich z naszymi doradcami z Działu Drewno, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.


 

08.08.2019
Strasznie śmierdzi, po 3 dniach przy otwartych oknach nadal czuć intensywny zapach. Nie polecam olejowa nic w mieszkaniu, raczej tylko do użytku zewnetrznego.
Oszczędność nie opłacalna, lepiej dopłacić do lepszego oleju niż wahać ten smród. Używałem różnych olei ale ten śmierdzi strasznie.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy uprzejmie za ten komentarz. Przykro nam, jeśli produkt ujawnił tego rodzaju właściwości podczas jego użytkowania. Opisana przez Pana kwestia zostanie przekazana osobom odpowiedzialnym za jakość oferowanych w sklepie produktów, w celu jej sprawdzenia. Jednocześnie przypominamy, że w przypadku artykułów wadliwych, niespełniających swojej roli, Klient ma prawo do złożenia reklamacji. Można tego dokonać w dowolnym sklepie Castorama. Zachęcamy również do skonsultowania opisanej kwestii z naszym doradcą fachowym z Działu Drewno, który doradzi, co należy zrobić, by pozbyć się wspomnianego zapachu. Można tego dokonać odwiedzając sklep osobiście lub kontaktując się z doradcą drogą telefoniczną.

23.10.2017
Jak się ma drewniane podłogi w domu, to obowiązkowo trzeba kupić, nie ma co żyłować. Raz wyda się stówkę (niecałą zresztą), a przez lata cieszy się podłogą ciągle jak nową.
11.07.2017
Porażka, konsystencja wody, źle chroni przed wodą.
19.11.2015
Dobry olej, odżywia drewno, co od razu widać. Malowałem tym przed zimą meble ogrodowe. Drogi, ale wydajny, więc się opłaca.
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 • Porady
  i wskazówki

 • Wykończenie

  Jak odnowić ogrodowy plac zabaw?

 • Wykończenie

  Środki do renowacji drewna – wybór i zastosowanie

 • Wykończenie

  Renowacja drewnianego płotu – czym konserwować drewno na zewnątrz?

Ocena i komentarz dla:

Olej do drewna Altax bezbarwny 2,5 l