Produkty

Olej do drewna Altax dąb 2,5 l

Kliknij aby powiększyć

Olej do drewna Altax dąb 2,5 l

Marka: Altax

Marka: Altax

Kod: 715928

|
Olej Altaxin może być użyty do wszelkich drewnianych mebli i elementów, które stanowią wystrój Twojego domu lub ogrodu. Jego zastosowanie zapewni drewnu odporność na wilgoć i promienie słoneczne, dzięki czemu zachowa ono swój naturalny wygląd, a także nie będzie gniło i pękało. Olej pokryje Twój taras i meble na kolor dębowy, dodając im eleganckiego charakteru.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

20.5 cm

Wysokość opakowania

13.5 cm

Szerokość opakowania

20.5 cm

Waga brutto

2.54 kg

Pojemność

2,5 l

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

na zewnątrz budynków

Wydajność

do 30 m2/l

Maksymalna wydajność z opakowania

75 m2

Czas schnięcia

24 h

Metoda aplikacji

pędzel, szmatka lub tampon malarski

Ilość warstw

1 - 2

Dopuszczalne wartości maksymalnej zawartości LZO

750 g/l

Zawartość LZO w produkcie

618,2 g/l

Parametry indywidualne

Marka

Altax

Informacje dodatkowe

zawiera najtrwalszy olej naturalny - olej tungowy; podkreśla rysunek drewna i wydobywa jego naturalne piękno; łatwy w nanoszeniu, odnawianiu i pielęgnacji

Nr referencyjny

50040-13-000250

Parametry fizyczne i wizualne

Kolor producenta

dąb
Olej Altaxin jest dekoracyjnym impregnatem do drewnianych elementów wystroju Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Będzie stanowił ochronną powłokę mebli i tarasu, powodując, że uodpornią się one na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych i na długo zachowają swój naturalny wygląd. Olej nie przepuści wody do struktury drewna, równocześnie zapewniając mu prawidłowe oddychanie. Umożliwi on łatwiejszą pielęgnację i czyszczenie powierzchni z kurzu i zabrudzeń, ponieważ spowoduje, że nie wnikną one głęboko w ich strukturę. Produkt jest mieszanką naturalnych olejów, zawierającą również bardzo trwały olej tungowy, dlatego drewno nim pokryte zachowa na długo swoje właściwości. Dzięki niemu pokryjesz swoje meble i taras na kolor dębowy, który podniesie ich wartość estetyczną.
Ocena
14 komentarzy
09.09.2019
Firma Altax i Castorama jako sprzedawca wprowadzają ludzi w błąd, gdyż kolor oleju na opakowaniu nie odpowiada kolorowi w rzeczywistości, który jest ciemniejszy. Nie było też próbek kolorów na drewnie obok puszek tego producenta - to skandal.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy uprzejmie za tę opinię. Zakupiony przez Pana olej do drewna jest bezbarwny, co zostało opisane bezpośrednio na puszce. Kolor występujący na opakowaniu jest tylko kolorem poglądowym. To, w jaki sposób produkt podkreśla naturalny kolor drewna zależy od jego gatunku. W związku z tym, niektóre gatunki drewna po zastosowaniu oleju będą ciemniejsze, a niektóre jaśniejsze. Wynika to bezpośrednio z twardości, jak i chłonności samego drewna. Gdyby miał Pan dodatkowe pytania lub wątpliwości, zachęcamy do skonsultowania ich z naszymi doradcami z Działu Drewno, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.


 

08.08.2019
Strasznie śmierdzi, po 3 dniach przy otwartych oknach nadal czuć intensywny zapach. Nie polecam olejowa nic w mieszkaniu, raczej tylko do użytku zewnetrznego.
Oszczędność nie opłacalna, lepiej dopłacić do lepszego oleju niż wahać ten smród. Używałem różnych olei ale ten śmierdzi strasznie.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy uprzejmie za ten komentarz. Przykro nam, jeśli produkt ujawnił tego rodzaju właściwości podczas jego użytkowania. Opisana przez Pana kwestia zostanie przekazana osobom odpowiedzialnym za jakość oferowanych w sklepie produktów, w celu jej sprawdzenia. Jednocześnie przypominamy, że w przypadku artykułów wadliwych, niespełniających swojej roli, Klient ma prawo do złożenia reklamacji. Można tego dokonać w dowolnym sklepie Castorama. Zachęcamy również do skonsultowania opisanej kwestii z naszym doradcą fachowym z Działu Drewno, który doradzi, co należy zrobić, by pozbyć się wspomnianego zapachu. Można tego dokonać odwiedzając sklep osobiście lub kontaktując się z doradcą drogą telefoniczną.

28.04.2018
Pierwsza aplikacja 2 razy, a teraz raz na sezon robię nim taras obowiązkowo. Ładnie się spisuje i kolory bardzo wyraziste. Ja nakładam tylko szerokim, wąskim pędzlem inaczej to byłaby udręka. Bardzo wydajny po drugiej aplikacji. Pozdrawiam
10.02.2018
Produkt oki, szkoda że nikt nie piszę o zapachu, do drewna w pomieszczeniu nie polecam.
23.10.2017
Jak się ma drewniane podłogi w domu, to obowiązkowo trzeba kupić, nie ma co żyłować. Raz wyda się stówkę (niecałą zresztą), a przez lata cieszy się podłogą ciągle jak nową.
11.07.2017
Porażka, konsystencja wody, źle chroni przed wodą.
27.04.2017
Jeden z lepszych produktów do renowacji! Olej wysokiej klasy
22.04.2017
Wydajność puszek tego producenta jest nie do porównania z innymi!
21.04.2017
Nawet taki olej w cenie 40 zł pomoże zabezpieczyć drewno! Lepiej już to zrobić niż wyrzucać meble
20.12.2016
nakładanie ściereczką to niestety nie jest najwygodniejsza metoda aplikacji, jedno krzesło tak mi się udało zrobić, a potem poszłam po pędzel. Produkt natomiast bardzo dobry
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 • Porady
  i wskazówki

 • Wykończenie

  Renowacja starych mebli

 • Wykończenie

  Zagrożenia dla drewna ogrodowego i sposoby ich usuwania

 • Wykończenie

  Kilka ciekawych inspiracji na domowy recykling

Ocena i komentarz dla:

Olej do drewna Altax dąb 2,5 l