Produkty

Olej do drewna Altax palisander 2,5 l

Kliknij aby powiększyć

Olej do drewna Altax palisander 2,5 l

Marka: Altax

Marka: Altax

Kod: 715931

|
Olej Altaxin jest produktem, za którego pomocą wykończysz swoje meble drewniane i taras. Dzięki niemu drewno będzie odporne na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, słońce czy mróz. Olej wnika głęboko w strukturę drewna, zapewniając mu konserwację, przedłużając tym samym okres jego użytkowania i ułatwiając pielęgnację.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

20.5 cm

Wysokość opakowania

13.5 cm

Szerokość opakowania

20.5 cm

Waga brutto

2.54 kg

Pojemność

2,5 l

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

na zewnątrz budynków

Wydajność

do 30 m2/l

Maksymalna wydajność z opakowania

75 m2

Czas schnięcia

24 h

Metoda aplikacji

pędzel, szmatka lub tampon malarski

Ilość warstw

1 - 2

Dopuszczalne wartości maksymalnej zawartości LZO

750 g/l

Zawartość LZO w produkcie

618,2 g/l

Parametry indywidualne

Marka

Altax

Informacje dodatkowe

zawiera najtrwalszy olej naturalny - olej tungowy; podkreśla rysunek drewna i wydobywa jego naturalne piękno; łatwy w nanoszeniu, odnawianiu i pielęgnacji

Nr referencyjny

50040-08-000250

Parametry fizyczne i wizualne

Kolor producenta

palisander
Olej Altaxin pomoże Ci odpowiednio zadbać o wygląd i jakość drewnianych tarasów, balkonów i altan oraz elementów wyposażenia ogrodów. Możesz także go użyć do konserwacji mebli łazienkowych lub kuchennych, które są bardziej narażone na kontakt z wodą i zabrudzenia. Pokrycie drewna olejem zapewni mu odporność na warunki atmosferyczne, które mogłyby przyczynić się do jego niszczenia. Działanie produktu sprawi, że drewniane elementy nie będą gnić, blaknąć lub ciemnieć oraz pękać. Olej pomoże zachować pierwotny wygląd drewnianych tarasów i mebli na długo, dzięki czemu unikniesz konieczności ich wymiany czy też renowacji. W jego składzie znajduje się olej tungowy, który jest najtrwalszym z olejów naturalnych, dlatego produkt efektywnie ochroni Twoje drewno przed szybkim starzeniem się.
Ocena
14 komentarzy
28.04.2018
Pierwsza aplikacja 2 razy, a teraz raz na sezon robię nim taras obowiązkowo. Ładnie się spisuje i kolory bardzo wyraziste. Ja nakładam tylko szerokim, wąskim pędzlem inaczej to byłaby udręka. Bardzo wydajny po drugiej aplikacji. Pozdrawiam
09.09.2019
Firma Altax i Castorama jako sprzedawca wprowadzają ludzi w błąd, gdyż kolor oleju na opakowaniu nie odpowiada kolorowi w rzeczywistości, który jest ciemniejszy. Nie było też próbek kolorów na drewnie obok puszek tego producenta - to skandal.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy uprzejmie za tę opinię. Zakupiony przez Pana olej do drewna jest bezbarwny, co zostało opisane bezpośrednio na puszce. Kolor występujący na opakowaniu jest tylko kolorem poglądowym. To, w jaki sposób produkt podkreśla naturalny kolor drewna zależy od jego gatunku. W związku z tym, niektóre gatunki drewna po zastosowaniu oleju będą ciemniejsze, a niektóre jaśniejsze. Wynika to bezpośrednio z twardości, jak i chłonności samego drewna. Gdyby miał Pan dodatkowe pytania lub wątpliwości, zachęcamy do skonsultowania ich z naszymi doradcami z Działu Drewno, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.


 

08.08.2019
Strasznie śmierdzi, po 3 dniach przy otwartych oknach nadal czuć intensywny zapach. Nie polecam olejowa nic w mieszkaniu, raczej tylko do użytku zewnetrznego.
Oszczędność nie opłacalna, lepiej dopłacić do lepszego oleju niż wahać ten smród. Używałem różnych olei ale ten śmierdzi strasznie.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy uprzejmie za ten komentarz. Przykro nam, jeśli produkt ujawnił tego rodzaju właściwości podczas jego użytkowania. Opisana przez Pana kwestia zostanie przekazana osobom odpowiedzialnym za jakość oferowanych w sklepie produktów, w celu jej sprawdzenia. Jednocześnie przypominamy, że w przypadku artykułów wadliwych, niespełniających swojej roli, Klient ma prawo do złożenia reklamacji. Można tego dokonać w dowolnym sklepie Castorama. Zachęcamy również do skonsultowania opisanej kwestii z naszym doradcą fachowym z Działu Drewno, który doradzi, co należy zrobić, by pozbyć się wspomnianego zapachu. Można tego dokonać odwiedzając sklep osobiście lub kontaktując się z doradcą drogą telefoniczną.

10.02.2018
Produkt oki, szkoda że nikt nie piszę o zapachu, do drewna w pomieszczeniu nie polecam.
23.10.2017
Jak się ma drewniane podłogi w domu, to obowiązkowo trzeba kupić, nie ma co żyłować. Raz wyda się stówkę (niecałą zresztą), a przez lata cieszy się podłogą ciągle jak nową.
11.07.2017
Porażka, konsystencja wody, źle chroni przed wodą.
27.04.2017
Jeden z lepszych produktów do renowacji! Olej wysokiej klasy
22.04.2017
Wydajność puszek tego producenta jest nie do porównania z innymi!
21.04.2017
Nawet taki olej w cenie 40 zł pomoże zabezpieczyć drewno! Lepiej już to zrobić niż wyrzucać meble
20.12.2016
nakładanie ściereczką to niestety nie jest najwygodniejsza metoda aplikacji, jedno krzesło tak mi się udało zrobić, a potem poszłam po pędzel. Produkt natomiast bardzo dobry
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 • Porady
  i wskazówki

 • Wykończenie

  Zabezpieczenie altany przed niepogodą

 • Wykończenie

  Impregnacja drewna w ogrodzie – najczęstsze błędy, cz. 1

 • Wykończenie

  Konserwacja drewna na tarasie – olejowanie w 5 krokach

Ocena i komentarz dla:

Olej do drewna Altax palisander 2,5 l