Strona główna

Strzałka w prawo

Oświetlenie

Strzałka w prawo

Oprawy oświetleniowe

Strzałka w prawo

Oprawy rastrowe

Strzałka w prawo

Oprawy rastrowe

Oprawy rastrowe to kategoria produktów związanych z oświetleniem, która znajduje zastosowanie zarówno w przestrzeniach komercyjnych, jak i w domowych wnętrzach. Charakteryzują się one łatwym montażem i demontażem, a także wysoką sprawnością świetlną i efektywnością energetyczną.

Filtry

Oprawy rastrowe

Oprawy rastrowe to kategoria produktów związanych z oświetleniem, która znajduje zastosowanie zarówno w przestrzeniach komercyjnych, jak i w domowych wnętrzach. Charakteryzują się one łatwym montażem i demontażem, a także wysoką sprawnością świetlną i efektywnością energetyczną.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Oprawy oświetleniowe

Wyświetlanie 3 z 3 produktówOprawy rastrowe – wygodne oświetlenie Twojego biura

Odpowiednie oświetlenie jest warunkiem komfortu i efektywności. Możliwość taką dają różnorodne oprawy rastrowe, które, ze względu na liczne zalety, znajdują zastosowanie przede wszystkim w różnych miejscach pracy. Oprawa rastrowa służy do ogólnego oświetlania pomieszczeń takich jak biura, hale, sale konferencyjne, urzędy oraz miejsca publiczne. Pozwala na optymalnie wykorzystanie światła dzięki konstrukcji odbłyśników oraz rastrów, czyli poprzeczek odbijających światło.

W sklepach Castorama znajdziesz pełną ofertę oświetlenia technicznego, które pozwoli Ci wybrać odpowiednie oprawy do pomieszczeń o różnym przeznaczeniu, metrażu oraz ilości światła dziennego.

Oświetlenie rastrowe – w jakich pomieszczeniach będzie najbardziej odpowiednie?

Jeżeli chcesz oświetlić pomieszczenie z dużą liczbą stanowisk komputerowych, oświetlenie rastrowe będzie świetnym rozwiązaniem. Zapewnia ono wystarczająco dużą ilość światła niezbędnego w codziennej biurowej pracy. W przeciwieństwie do tradycyjnych lamp sufitowych i biurkowych nie prowokuje jednak nieprzyjemnego zjawiska lśnienia i odbłysków.

Lampa rastrowa sprzyja zatem wygodnej pracy na komputerze. Twoje oczy się nie męczą, a Ty jesteś bardziej produktywny. Tego typu lampy sprawdzają się również w oświetlaniu ciągów komunikacyjnych – korytarzy czy klatek schodowych. Światło jest rozproszone równomiernie, dzięki czemu cała szerokość drogi jest dobrze widoczna.

Lampa rastrowa – jak wybrać?

Oprawy rastrowe powinny być dostosowane do potrzeb użytkowników, wysokości pomieszczenia oraz odległości źródła światła od powierzchni, którą mają oświetlać. Dzięki swojej dużej uniwersalności mają szerokie zastosowanie, istnieje zatem wiele ich modeli. Do wyboru masz wersje kwadratowe bądź podłużne, z łatwością dopasujesz zatem kształt opraw do pomieszczenia. Oprawy liniowe są na przykład najbardziej optymalne na dużych powierzchniach.

Do wyboru masz również rodzaj źródła światła. Największą popularnością cieszy się oprawa rastrowa LED. Decyduje o tym przede wszystkim jej energooszczędność. Jest to niezmiernie ważne w przypadku dużych połaci przestrzeni do oświetlenia, bowiem znaczna liczba niezbędnych tam lamp jest w stanie wygenerować wysokie koszty. Z diodami LED nie masz tego problemu. Co więcej, cechują się one długą żywotnością, dzięki czemu nie musisz się przejmować ich wymianą częściej niż raz na nawet kilkanaście lat.

Możesz wybrać też oprawy rastrowe na świetlówki. Zazwyczaj w jednej oprawie mieści się 1, 2 lub 4 takie źródła światła różnego typu. Przy takim rozwiązaniu niezbędne są także stateczniki i zapłonniki do lamp. Możesz spotkać się ze statecznikami starszego typu – elektromagnetycznymi, ale zostały one już niemal wyparte przez bardziej nowoczesne i niezawodne stateczniki elektroniczne.

Podczas wyboru idealnej oprawy zwróć uwagę na szereg parametrów. Jednym z ważniejszych jest współczynnik odbicia. To on informuje Cię, jak duża ilość światła zostaje odbita od użytych materiałów, a zatem ile trafia na powierzchnię użytkowania. Określ też, jakiego rodzaju oświetlenia potrzebujesz. Istnieją oprawy mocniej i słabiej rozpraszające światło. Szczelność produktu jest sprawą drugorzędną – powierzchnie biurowe nie należą do pomieszczeń o szczególnych wymaganiach, wystarczy więc, jeśli zastosujesz model o klasie IP20.

Oprawa rastrowa – do sufitów podwieszanych, natynkowa

Dopasuj sposób montażu do typu pomieszczenia. W nowoczesnych biurach i nie tylko znakomicie sprawdzą się oprawy rastrowe do sufitów podwieszanych. Ich instalację najlepiej przeprowadzać w trakcie remontu, ponieważ są one montowane wewnątrz sufitu. Cała konstrukcja jest więc ukryta, a widoczne są tylko nośne profile.

Oprawa rastrowa natynkowa jest szybsza w montażu i możesz ją przeprowadzić już na gotowym suficie. Posiada specjalne uchwyty, dzięki czemu bez problemu zamontujesz ją na zawiesiach. Możesz mieć wpływ na długość linek, na których wisi oprawa. Dzięki temu regulujesz odległość źródła światła od powierzchni, którą ma oświetlać.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym spektrum produktów związanych z tą kategorią.