Produkty

Płyta OSB 3 Kronobuild 2500 x 1250 x 12 mm 3,125 m2

Kliknij aby powiększyć

Płyta OSB 3 Kronobuild 2500 x 1250 x 12 mm 3,125 m2

Marka: Kronobuild

Marka: Kronobuild

Kod: 360146

|
Płyta OSB 3 z serii Kronobuild to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się na każdej budowie oraz podczas wszelkich remontów. Stanowi solidny materiał do konstrukcji stropów, schodów bądź ścian, wykonanych w technologii szkieletowej. Dzięki unikalnym właściwościom płyta ta gwarantuje stabilność wykonanych elementów oraz ich wysoką trwałość przez cały okres użytkowania.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Grubość płyty: 12 mm

Parametry logistyczne

Długość opakowania

1.2 cm

Wysokość opakowania

250 cm

Szerokość opakowania

125 cm

Waga brutto

24 kg

Wymiary produktu

1250 x 2500 mm

Grubość płyty

12 mm

Powierzchnia w m2

3,125 m2

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

budownictwo

Impregnacja

nie dotyczy

Parametry indywidualne

Marka

Kronobuild

Rodzaj płyty

OSB

Nr referencyjny

OSB12-2500X1250

Parametry fizyczne i wizualne

Materiał wykonania

wióry drewniane

Wykończenie krawędzi

proste
Oferowany produkt to uniwersalna płyta OSB, znajdująca szeroki zakres zastosowań w budownictwie i pracach remontowych. Sprawdzi się zarówno jako stały element konstrukcji, np. poszyć dachowych, jak i tymczasowe ogrodzenie placu budowy czy deskowanie okien w modernizowanych budynkach. Wykonana z drewnopochodnego materiału zapewnia odpowiednie parametry techniczne w zakresie wytrzymałości, gwarantujące sztywność i trwałość konstrukcji budynku. Dzięki wysokiej odporności na działanie wilgoci zawartej w powietrzu, niskiej nasiąkliwości i pęcznieniu szczególnie nadaje się do budowy budynków w technologii szkieletowej. Ten produkt dzięki swojemu wszechstronnemu zastosowaniu, stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań z desek czy płyt wiórowych.
Ocena
28 komentarzy
15.08.2018
Ostatnio kupiłem w Castoramie przy ul.Pilotow 3 płyty OSB -3 12 km. Po przywiezieniu na budowę okazało się, że jakość ich wykonania jest fatalna:
- płyty nie mają żadnych nadruków firmowych (producent "non name"),
- są sklejone słabym olejem i niektóre włókna (wióry) odstają od płyty,
- krawędzie płyty są postrzępione tak, jakby w fabryce cięto je tępą piłą, a przy dostawieniu do siebie dwóch plyt powstaje postrzępiona szczelina,
- po ustawieniu płyty na krawędzi płyta rozwarstwia się i pojawia się mnóstwo drzazg.
Tragedia. To albo nie są płyty Kronobuilda, albo Kronobuilda poszedł na calosc: podniósł ceny i obniżył jakość. Ale gdzie była kontrola Castoramy przy odbiorze towaru?
16.04.2018
Na stronie kronospan podane, ze płyta ma klasę emisji
E1 (EN 120) "No added Formaldehyde". Czyli jak rozumiem, jest odpowiednia do wnętrz.
12.02.2018
Jaka jest zawartość formaldehydu w tej płycie?
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Płyta ta produkowana jest w klasie emisji E1, co oznacza, że jest zgodna z obowiązującymi normami (szczegółowe informacje znajdują się w Deklaracji Właściwości Użytkowych). W płycie znajduje się niewielka ilość formaldehydu, ze względu na fakt, że w drewnie litym on występuje i z tego też powodu nie ma możliwości wyprodukowania płyty OSB całkowicie bez formaldehydu.

09.02.2018
Dzień dobry,

Czy jest możliwość jej pocięcia w sklepie Castorama na mniejsze kawałki?
13.11.2017
Mam pytanie czy dobra jest ta płyta na puzzle

24.08.2017
Polecam
10.10.2019
Płyta słaba technicznie, słabo sprasowana w środku, gwoździe słabo trzymają, podobnie jak wkręty, zero impregnacji i ochrony przed grzybem, płyta wchłania wilgoć z otoczenia jak gąbka i natychmiast pęcznieje a gdy trwa to dłużej, pokrywa się pleśnią. Płyty przetrzymywane w suchym, nieogrzewanym garażu tak się zachowały. Przed użyciem np. jako podłogę radzę płytę pomalować środkiem grzybobójczym a potem pomalować farbą olejną do drewna.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy uprzejmie za komentarz. Przykro nam, jeśli spotkała Pana taka sytuacja. Przypominamy o możliwości złożenia reklamacji w dowolnej Castoramie, gdzie zostanie rozpatrzona.

30.12.2018
Płyta bardzo równa bez wystających kawałków drewna, użyłem ją do wyrównania podłogi przed położeniem paneli i spisała się idealnie.
16.12.2018
Płyta jak najbardziej pęcznieje, nie jest odporna na warunki atmosferyczne, klasa 3 o tym mówi a jej gęstość czyli ilość materiału w materiale tej marki nie zadowala, jak dla mnie jest pozaklasowa a cena jak na coś zrobionego z odrobiny odpadów jest masakrycznie duża, nie polecam
21.08.2018
Faktycznie nikt Waszych cen nie przebije. Takiego towaru nie powinno się dopuszczać do obrotu. Strata pieniędzy. Wióry sprasowane bez kleju.
Uczymy się na błędach. Nigdy więcej.
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 • Porady
  i wskazówki

 • Budowa

  Surowe płyty budowlane – wybór i zastosowanie

 • Budowa

  Ściany z płyt MFP – zasady montażu

 • Budowa

  Antresola w garażu – czy warto?

Ocena i komentarz dla:

Płyta OSB 3 Kronobuild 2500 x 1250 x 12 mm 3,125 m2