Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Podesty ogrodowe – jak je wykorzystać

Podesty ogrodowe to elementy proste w montażu, które w naszym ogrodzie znajdą co najmniej kilka zastosowań. To tani i prosty sposób na uzyskanie stabilnego podłoża, po którym będziemy mogli się poruszać i na którym ustawimy rożne ogrodowe akcesoria. Oto kilka inspiracji.

Podesty ogrodowe

Podesty ogrodowe – czy to w wersji drewnianej, czy kompozytowej – to niewielkie, kwadratowe elementy służące do montażu na podłożu trawiastym, piaszczystym, betonowym albo wykończonym płytkami. Nierzadko nadają się także do docinania, co pozwala na wykończenie nimi powierzchni o dowolnych wymiarach i kształtach. Mają wiele zalet – nie tylko ładnie wyglądają, ale przede wszystkim pozwalają na utwardzenie podłoża. Do czego wykorzystać podesty ogrodowe na naszej posesji?

Nowa posadzka na tarasie

Podesty kompozytowe lub drewniane łączone ze sobą za pomocą specjalnych wypustek doskonale nadają się do tworzenia posadzek na balkonach bądź tarasach. Jeśli więc w tych miejscach naszej posesji znajduje się stare, nieatrakcyjnie wyglądające już podłoże, możemy z powodzeniem pokryć je podestami – posadzkę z tego typu modułów wykonamy sami w bardzo krótkim czasie.

Podesty ogrodowe

Kącik wypoczynkowy

Za pomocą podestów z łatwością wyznaczymy w naszym ogrodzie miejsce, w którym będziemy urządzać spotkania i spożywać posiłki. Może ono znajdować się nawet w głębi ogrodu – na utrudzonym za pomocą podestów podłożu wygodnie i stabilnie ustawimy nie tylko samego grilla, ale także stół i krzesła. Jeżeli wyłożymy podestami większą powierzchnię, na tak stworzonej podłodze będziemy mogli również potańczyć, co z pewnością urozmaici nasze letnie spotkania z bliskimi. Podobny kącik może posłużyć nam latem do zażywania kąpieli słonecznych – na podestach wygodnie rozłożymy leżak i ustawimy stolik, na którym pojawi się szklanka z chłodnym napojem.

Szlaki komunikacyjne

Podesty sprawdzą się również w roli ogrodowych ścieżek. Możemy stworzyć z nich dróżki prowadzące od tarasu do kącika grillowego bądź do innej części ogrodu – np. tej z rabatami kwiatowymi. Dobrze spełnią także funkcję alejki prowadzącej dookoła naszego domu. Kwadratowe moduły wykorzystamy ponadto na działkach o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Pojedyncze z nich posłużą jako stopnie nietypowych schodów wykonanych w skarpie.

Jako podstawki

Podest – zarówno drewniany, jak i kompozytowy – będzie stanowił dobrą podstawkę pod ogrodowe donice lub skrzynie. Już jeden element wystarczy, by umieścić na nim większy pojemnik z iglakiem. Na kilku połączonych podestach możemy natomiast stworzyć małą wystawę naszych ogrodowych okazów hodowanych w donicach.