Produkty

Pomysły na efektowne podświetlenie ogrodu

Pomysły na efektowne podświetlenie ogrodu

Montując w swoim ogrodzie oświetlenie sprawiamy, że prezentuje się on pięknie nie tylko za dnia, ale również wieczorem i w nocy. Dzięki rozmaitym lampom może prezentować się niezwykle efektownie. Ponadto montując je zapewniamy sobie i innym domownikom poczucie bezpieczeństwa.

Ogród stanowi wizytówkę naszego domu, dlatego warto się o niego troszczyć pod każdym względem. Nie tylko kolorowe rośliny sprawiają, ze prezentuje się on pięknie. Ogromne znaczenie podczas aranżacji ogrodu ma również oświetlenie. Rozmaite lampy sprawią, że nawet po zmroku w tym miejscu przyjemnie będziemy mogli spędzić czas. Więcej o tym jak wykonać efektowne podświetlenie naszego ogrodu, dowiemy się z tego artykułu.

lampy ogrodowe stojąceMagiczne, wiszące lampy ogrodowe

Jeśli przed naszym domem znajduje się ganek lub taras, wychodzący na ogród, to nic nie stoi na przeszkodzie by zamontować na nim lampy wiszące. W ten sposób doskonale oświetlimy to miejsce, tworząc w nim tym samym przyjemny klimat. Ponadto padające światło także delikatnie podkreśli część naszego ogrodu sprawiając, że stanie się on urokliwy i tajemniczy. Dodatkowo lampy wiszące pełnią także rolę dekoracji, która z pewnością przykuję uwagę odwiedzających nas gości. Dzięki nim nocne spędzanie czasu na świeżym powietrzu stanie się komfortowe i bezpieczne.

Stojące lampy w ogrodzie

Dzięki tym produktom oświetlimy nawet najbardziej zaciemnione miejsca i rozległe przestrzenie. Drzewa i kwiaty, które będą znajdować się przy lampach stojących nabiorą magicznego blasku po zmroku. Tego typu oświetlenie może także wyznaczać granice naszej parceli, co jest jego dodatkowym atutem. Lampa stojąca będzie również stanowić oryginalną ozdobę w naszym ogrodzie – posiadają one różnorodne oprawy, dzięki czemu możemy dopasować je do innych dekoracji, znajdujących się na posesji.

Porada eksperta

Jeśli chcemy efektownie podświetlić rośliny i inne elementy znajdujące się w naszym ogrodzie, pamiętajmy o zaznaczeniu ich granic, krawędzi, zakończeń czy linii podziałów. Dzięki temu ukształtujemy zupełnie nowy obraz wybranych obiektów i roślin.

 Lampa ogrodowa Blooma Varennes S 1 x 60 W E27 czarna Efektowne lampy solarne

Światło padające z lamp solarnych sprawią, że w naszym ogrodzie zapanuje romantyczny i bajkowy klimat. Najlepiej umieścić je w najbardziej nasłonecznionych miejscach na naszej posesji. Doskonale oświetlą znajdujące się w ogrodzie kwiaty oraz oczko wodne. Warto zwrócić uwagę na ważną zaletę tych produktów – są one energooszczędne i nie wymagają podłączenia do instalacji elektrycznej. Jeśli nie wiemy, jakie lampy solarne najlepiej sprawdzą się w naszym ogrodzie, koniecznie zapoznajmy się z tym artykułem.

Oświetlenie na specjalne okazje

Imprezy organizowane w ogrodzie często trwają nawet długo po zmroku. Dlatego przy takich okazjach warto dodatkowo lampy ogrodoweozdobić swoją posesję. Najlepszym na to sposobem będzie umieszczenie na posesji dekoracyjnych lamp solarnych, jak na przykład Lampa solarna LED Blooma IPX4 duża. Dzięki tym produktom nie tylko oświetlimy swój ogród, ale dodatkowo efektownie ozdobimy wybrane miejsce, tworząc w nim niezwykle urokliwy i przyjemny klimat.

Idealnym oświetleniem, które także sprawdzi się podczas organizowanego na ogrodzie grilla, będą różne latarenki, lampiony, łańcuchy oraz świece. Tego rodzaju produkty możemy przymocować do drzew lub zawiesić w altanie ogrodowej. Dzięki temu perfekcyjnie udekorujemy wybrany zakątek.

Data publikacji: 31.07.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jakie rybki do oczka wodnego?

Jakie rybki do oczka wodnego?
Niewielkie zbiorniki wodne w naszych ogrodach są nie tylko ozdobą posesji, ale także ich atrakcją. W zależności od rozmiarów oczek wodnych i warunków...
Czytaj więcej

Sterowanie oświetleniem zewnętrznym – rodzaje i zalety

Sterowanie oświetleniem zewnętrznym – rodzaje i zalety
Oświetlenie zewnętrzne wokół domu, przy podjeździe lub w ogrodzie pełni kilka funkcji: dekoracyjną, praktyczną oraz wpływającą na bezpieczeństw...
Czytaj więcej

Ogród z nutką barokowego przepychu

Ogród z nutką barokowego przepychu
Jeśli chcemy, aby nasz ogród wyróżniał się ciekawymi zdobieniami i nawiązywał do ogrodów pełnych przepychu, zaaranżujmy go tak, aby nawiązywał do baro...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Pomysły na efektowne podświetlenie ogrodu