Produkty

Pomysły na tanią metamorfozę ogrodu

Pomysły na tanią metamorfozę ogrodu

Na gruntowny remont ogrodu nie zawsze mamy czas oraz fundusze. Co innego z małymi, ale efektownymi zmianami. Tania metamorfoza ogrodu pozwala nie tylko inaczej spojrzeć na swoją działkę, ale także zyskać takie otoczenie, w którym rzeczywiście możemy odpocząć.

sadzenie roślinCzy metamorfoza ogrodu jest trudna? Czy wymaga od nas dużego nakładu pracy? Nie zawsze. Kluczem do niskobudżetowej i szybkiej aranżacji ogrodu jest pomysł. Wystarczy kilka praktycznych trików, by w swoim ogrodzie poczuć się zupełnie inaczej niż dotychczas.

Trawnik z rolki

To jeden z szybszych i niezwykle udanych sposobów na ratunek dla zaniedbanych trawników. Trawnik z rolki nie jest drogi i szybko się go rozkłada. Wystarczy dobrze przygotować podłoże – usunąć poprzedni trawnik i przekopać ziemię. Trawnik z rolki pozwala otrzymać szybki efekt pięknego, zadbanego, zielonego dywanu.

Odmalujmy i naprawmy zniszczone ogrodzenie

Ogrodzenie nie tylko zabezpiecza działkę, ale przede wszystkim pełni funkcję dekoracyjną. Jeśli jest zniszczone, ma brzydki kolor – skupia na sobie negatywna uwagę. Tymczasem drewniane ogrodzenie wystarczy przemalować, a ogrodzenie z siatki naprawić, by nadać naszemu otoczeniu nowy, estetyczny charakter.

Zasadźmy rośliny, które ubarwią niektóre zakątki naszego ogrodu

Jeśli w naszym ogrodzie są miejsca, które warto wyeksponować, zasadźmy w nich okazałe trawy, kolorowe kwiaty lub rozrastające się pnącze. Skupiska odpowiednio dobranych i pięknie uwidocznionych roślin to zawsze dobry sposób na szybką metamorfozę działki.

Wybór poszczególnych roślin z ozdobnymi kwiatami ograniczmy jednak do określonej palety barw. Znacznie bezpieczniejszym wariantem będzie zastosowanie dwóch kluczowych kolorów, np. czerwonego i żółtego, niż dobieranie roślin i ich barw przypadkowo.

Uwaga: zamiast skupiać się wyłącznie na kolorowych kwiatach, poświęćmy nieco uwagi także liściom. Nie zapominajmy, że to właśnie one sprawiają, że ogród wygląda na bujniejszy i nieco dziki. Liście, w odróżnieniu od kwiatów, dają także długotrwałe efekty dekoracyjne. Pozostają bowiem na roślinach przez znaczną część sezonu.

Pozbądźmy się tych elementów, które szpecą i nie są nam potrzebne

Z ogrodem jest dokładnie tak samo, jak z domowymi wnętrzami. Im więcej rzeczy w nim gromadzimy, tym większe jest prawdopodobieństwo powstania chaosu. Aby temu zapobiec, co jakiś czas uprzątnijmy na działce rzeczy niepotrzebne – do takich z pewnością należą zniszczone elementy dekoracji oraz architektury ogrodu, a także wyschnięte rośliny.narzędzia ogrodowe i ozdoby

Zadbajmy o dekorację DIY

Im więcej serca oraz pomysłowości włożymy w dekorację ogrodu, tym większe prawdopodobieństwo, że uzyskamy działkę wyjątkową i oryginalną. Dekoracje DIY nie tylko zwracają na siebie uwagę, ale przede wszystkim są tanie w wykonaniu. Wiele z nich możemy przygotować z elementów, które znajdziemy w domowej skarbnicy.

Co jakiś czas przemeblujmy ogród

Czy przestawienie niektórych mebli rzeczywiście może odmienić otoczenie naszego ogrodu? Oczywiście, że tak. Z ogrodem jest podobnie jak z domem. Jeśli co jakiś czas przestawimy kilka elementów wyposażenia oraz dołożymy nowe dekoracje, szybko odniesiemy wrażenie, że przestrzeń wygląda lepiej. Tak zmienione otoczenie wygląda także świeżo, jakbyśmy przeprowadzili w nim remont.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Dekorujemy ogród – gdzie postawić pergolę

Dekorujemy ogród – gdzie postawić pergolę
Pergola niewątpliwie zwiększy piękno naszego ogrodu, a oprócz tego zagwarantuje nam schronienie w upalne dni. W którym miejscu ogrodu na...
Czytaj więcej

Budujemy ładną pergolę! Jakie akcesoria i okucia do płotów wybrać?

Budujemy ładną pergolę! Jakie akcesoria i okucia do płotów wybrać?
Montaż płotu z drewnianych kratek lub lameli? To naprawdę nie musi być trudne. Radzimy, jakie akcesoria do pergoli i ogrodzenia z lameli wybrać, aby w...
Czytaj więcej

Altanka ogrodowa – jak zabudować jej ściany?

Altanka ogrodowa – jak zabudować jej ściany?
Altanka ogrodowa wyznacza strefę wypoczynkową, w której w czasie ciepłych dni i wieczorów spędzamy wiele czasu. Podstawowe projekty altanek ogrodowych...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Pomysły na tanią metamorfozę ogrodu