Prysznic typu walk-in. Wszystko co musisz wiedzieć

Prysznic walk-in stał się symbolem nowoczesnej łazienki, łącząc funkcjonalność z eleganckim designem. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, ceniąc sobie przede wszystkim komfort i przestronność, jaką on oferuje. Jest to idealne połączenie estetyki z praktycznością, które doskonale wpisuje się we współczesne trendy aranżacyjne. Jeśli zastanawiasz się nad modernizacją swojej łazienki, prysznic walk-in może być strzałem w dziesiątkę!

Prysznic walk inPrysznic walk inPrysznic walk inPrysznic walk in

Prysznic walk-in - co to takiego?

Prysznic typu walk-in, znany również jako prysznic bezprogowy, to nowoczesne rozwiązanie, które eliminuje tradycyjne drzwi prysznicowe. Charakteryzuje się przede wszystkim otwartą przestrzenią, która pozwala na swobodne wejście i wyjście z kabiny prysznicowej. Zazwyczaj jest oddzielony od reszty łazienki przez jedną lub więcej szklanych ścianek, które zapewniają nie tylko estetyczny wygląd, ale także funkcjonalność.

Dlaczego prysznice tego typu zyskują na popularności? Istnieje kilka powodów. Po pierwsze, ich minimalistyczny design doskonale komponuje się z nowoczesnymi trendami w aranżacji wnętrz. Bezprogowy dostęp sprawia, że są one bardziej dostępne, co jest szczególnie ważne dla osób starszych czy z ograniczeniami ruchowymi. Prysznic walk-in oferuje także większą przestrzeń, co przekłada się na komfort użytkowania. Dodatkowo brak drzwi czy zasłon sprawia, że łazienka wydaje się większa i bardziej przestronna. Wreszcie, łatwość w czyszczeniu i konserwacji tego typu pryszniców przyciąga tych, którzy cenią sobie praktyczne rozwiązania w codziennym życiu.

Prysznic walk in – wymiary

Prysznic typu walk-in można dostosować do różnych wymiarów łazienki, potrzeb i wymagań użytkowników. Jednak istnieją pewne standardy, które warto znać, planując taką aranżację:

Większość pryszniców walk-in ma szerokość od 90 cm do 120 cm, choć oczywiście dostępne są także większe modele. Długość może wahać się od 120 cm do 200 cm lub nawet więcej, w zależności od dostępnej przestrzeni. Wysokość ścianek szklanych zazwyczaj wynosi od 190 cm do 200 cm, choć można je dostosować do indywidualnych potrzeb.

Minimalna szerokość prysznica, aby zapewnić komfort użytkowania, wynosi od 70 do 80 cm. Jednak dla pełnego komfortu zaleca się szerokość 90 cm. Jeśli chodzi o długość, powinna ona wynosić przynajmniej 100 cm. Dzięki temu prysznic walk in w małej łazience także może być estetyczny i funkcjonalny.

Łazienka z prysznicem walk in – jak dopasować wymiary do wielkości łazienki?

Planując prysznic walk-in, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim chodzi o przestrzeń. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie wchodzić i wychodzić z prysznica. Pamiętaj także o miejscu na ewentualne półki, czy miejsce na mydło i szampon.

Kolejnym aspektem jest kształt łazienki. Jeśli Twoja łazienka ma nietypowy kształt, rozważ dostosowanie prysznica do niego, na przykład poprzez umieszczenie go w narożniku. Warto również pamiętać, że prysznic to nie jedyny element w łazience. Upewnij się, że drzwi, umywalka, toaleta i inne elementy nie będą kolidować z prysznicem.

Na koniec, nie zapominaj o estetyce. Prysznic walk-in powinien komponować się z resztą łazienki. Wybierając wymiary, pamiętaj o ogólnym wyglądzie i stylu pomieszczenia. Dobrze dobrany prysznic może stać się prawdziwą ozdobą. Pamiętając o tych wskazówkach, możesz dostosować wymiary prysznica walk in do swojej łazienki. W ten sposób zapewnisz sobie komfort i funkcjonalność na lata.

Łazienka z prysznicem walk-inŁazienka z prysznicem walk-inŁazienka z prysznicem walk-inŁazienka z prysznicem walk-in

Łazienka z prysznicem walk-in

Prysznic typu walk-in stał się nie tylko funkcjonalnym rozwiązaniem, ale również ważnym elementem estetycznym w nowoczesnych łazienkach. Jego adaptacja pozwala na tworzenie przestrzeni, które są jednocześnie eleganckie i praktyczne.

Współczesne aranżacje łazienek takie jak prysznic walk in z brodzikiem kierują się zasadą minimalizmu. Proste linie, neutralne kolory i brak zbędnych ozdób dominują w tych przestrzeniach. Czysta, minimalistyczna estetyka podkreśla przestronność i funkcjonalność prysznica walk-in. Jednocześnie coraz częściej sięgamy po naturalne materiały, takie jak kamień, drewno czy marmur, które dodają ciepła i luksusu. Szczególnie popularne są płytki imitujące naturalne tekstury.

Prysznic walk in z ruchomą ścianką to kolejny coraz modniejszy trend. Szklane ścianki, przezroczyste, lub matowe, często pozbawione są ram, co dodaje lekkości całej konstrukcji. Nietypowe kształty i wzory, geometryczne płytki, lub kolorowe mozaiki dodają charakteru i indywidualności łazience. 

Współczesne łazienki coraz częściej wykorzystują naturalne oświetlenie, w ten sposób prysznic walk in przy oknie,staje się ciekawą alternatywą dla wanny czy też kabiny z brodzikiem. Prysznic w naturalnym oświetleniu to odświeżające przeżycie, które uatrakcyjni codzienną rutynę.

Natomiast prysznic walk in na podwyższeniu to innowacyjne rozwiązanie, eliminujące tradycyjny brodzik, co ułatwia dostęp, szczególnie osobom z ograniczoną mobilnością. Ten nowoczesny design zapewnia również estetyczny wygląd i ułatwia utrzymanie czystości w łazience. To idealne rozwiązanie łączy funkcjonalność, design i komfort, dostosowując się do różnych potrzeb użytkowników.

Prysznic typu walk-inPrysznic typu walk-inPrysznic typu walk-inPrysznic typu walk-in

Prysznic typu walk-in. Podsumowanie

W ciągu ostatnich lat prysznice typu walk-in stały się symbolem nowoczesnych łazienek, łącząc w sobie elegancję z funkcjonalnością. Ich charakterystyczna otwarta przestrzeń, połączona z minimalistycznym designem i wykorzystaniem naturalnych materiałów, sprawia, że są one nie tylko praktyczne, ale także estetycznie atrakcyjne. Warto również podkreślić ich elastyczność w dopasowywaniu do różnorodnych wymiarów i kształtów łazienek, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla każdego wnętrza. 

Jeśli zainspirowały Cię takie rozwiązanie, warto wprowadzić prysznic walk-in do swojej łazienki. Aby wybrać odpowiedni model, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia sklepu Castorama. Nasz zespół ekspertów chętnie pomoże Ci znaleźć idealny prysznic walk-in, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania i stanie się prawdziwą ozdobą Twojej łazienki.

Wyposaż swoją łazienkę w prysznic walk-in i stwórz nowoczesne wnętrze!