Produkty

Przygotowujemy taras i ogród na imprezę

Przygotowujemy taras i ogród na imprezę

Już kilka dekoracji i odpowiednie oświetlenie wystarczą, aby nasza przestrzeń na świeżym powietrzu zachęcała do organizowania niezapomnianych przyjęć. O czym powinniśmy pamiętać przygotowując nasz ogród lub taras do przyjęcia gości? Zobaczmy!

goscie w ogrodzieImpreza w ogrodzie – od czego zacząć

Jeśli jeszcze nie przygotowaliśmy się zbytnio na przyjmowanie gości na świeżym powietrzu, zacznijmy od najważniejszych podstaw. Przede wszystkim należy zorganizować miejsce do siedzenia i, jeśli będziemy podawać jakiś posiłek, do jedzenia. Zatem istotnymi elementami są krzesła i stół. Z pomocą przyjdzie tu komplet tarasowych mebli, jednak może zdarzyć się, że nie będzie on wystarczający dla wszystkich gości. Jeśli nie mamy dodatkowych siedzisk w formie ławek, możemy skorzystać z domowego wyposażenia w formie taboretów i krzeseł, a także wszelkich puf i poduszek. Pamiętajmy jednak, aby kłaść je na suchej powierzchni.

Stół będzie stanowił centrum imprezy, szczególnie jeśli zastawimy go pysznościami. Dlatego dowiedzmy się, jak możemy go przyozdobić, a także zorganizować na nim miejsce. Doskonałym pomysłem na przyjęcie w ogrodzie jest również rozpalenie grilla i stworzenie wygodnego barku na murku czy stworzonym na szybko blacie pod ścianą.

Porada eksperta

Zamiast podawać normalne naczynia, postawmy na talerzyki i kubki papierowe. Możemy także zaopatrzyć się w aluminiowe kubki i plastikowe sztućce, aby uniknąć ryzyka stłuczenia się szklanek i kieliszków, a także uciążliwego mycia zbyt wielu brudnych naczyń. Wybierzmy te, które mogą zostać poddane recyklingowi.

Oświetlenie w ogrodzie i na tarasie

To jedna z najważniejszych kwestii podczas imprezy. Chcemy, aby klimat był niepowtarzalny, jednak oczekujemy również funkcjonalności. Nikt nie będzie chciał siedzieć w ciemnym zaułku ogrodu. Rozświetlmy zatem przestrzeń. Co możemy wykorzystać?

liczne lampki solarneDoskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie licznych lampek solarnych, które łączą w sobie ekonomiczną wydajność i mobilność. Nie będąc uzależnieni od położenia kontaktów, możemy umieścić je w dowolnym, wybranym przez nas miejscu. Postawmy na lampiony i lampki kulki, zarówno te kolorowe, jak i o ciepłej barwie światła – zamienią one nasz taras i ogród w przytulną krainę przywodzącą na myśl wakacje nad ciepłym morzem.

Warto również rozświetlić sam stół czy barek, co nie tylko pozwoli lepiej widzieć nakładane potrawy, ale również pomoże w stworzeniu odpowiedniej atmosfery. Na blacie możemy wykorzystać świece i lampiony do postawienia, zasilane solarnie. Więcej o tym, jak oświetlić taras i ogród, przeczytamy tutaj.

Z dbałością o detale – niezapomniane przyjęcie na świeżym powietrzu

Dopieszczając szczegóły naszej stylizacji sprawiamy, że przestrzeń staje się jeszcze bardziej urokliwa i każdy chce w niej przebywać jak najdłużej. Wybierając dodatki do naszego tarasu czy ogrodu, kierujmy się również ich funkcjonalnością. Na powierzchnię posadzki warto położyć parę dywaników, które nie tylko zmienią charakter przestrzeni, ale i zwiększą komfort gości. To na nich możemy położyć miękkie siedziska, jak pufy czy poduszki.

wystroj ogroduRównież na meblach – krzesłach czy twardych ławach – połóżmy specjalne poduszki, które zapewnią ciepło i komfort zaproszonym ludziom. W dostępnym miejscu pozostawmy parę kocyków i pledów, aby goście mogli się okryć na wypadek wieczornego chłodu. Przenośny głośnik i ulubiona muzyka dopełnią atmosfery, a jeśli mamy do tego warunki możemy także stworzyć kino plenerowe, rozwieszając prześcieradło, na którym wyświetlimy film.

Zainspirujmy się poniższym filmem i stwórzmy niezapomnianą stylizację na imprezę ogrodową!

 

Data publikacji: 24.04.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Alejki ogrodowe – jak je oświetlić?

Alejki ogrodowe – jak je oświetlić?
Ponieważ ścieżki wytyczone i utwardzone brukowaną nawierzchnią służą do poruszania się również po zapadnięciu zmroku, przydatne będzie ich oświetlenie...
Czytaj więcej

Oświetlenie ogrodu – jak podświetlać rośliny i dekoracje?

Oświetlenie ogrodu – jak podświetlać rośliny i dekoracje?
Wizerunek ogrodu nie musi stawać się niewidoczny wraz z promieniami zachodzącego słońca – jeśli zadbamy o oświetlenie jego elementów i wydobędzi...
Czytaj więcej

Jak wykonać efektowne oświetlenie ogrodu?

Jak wykonać efektowne oświetlenie ogrodu?
Ogród służy nam nie tylko za dnia, ale również wieczorem i w nocy, a jego urokliwa sceneria jest plastyczną ilustracją długich konwersacji. Dodamy pos...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Przygotowujemy taras i ogród na imprezę