Produkty

Rodzaje łapek na muchy

Rodzaje łapek na muchy

Muchy, osy, szerszenie, czy też ćmy – to zestaw nieproszonych gości, który odwiedza nas w domu bardzo często, szczególnie latem. Walkę z nimi ułatwiają nam łapki tradycyjne lub mechaniczne, które w szybki sposób pozwalają pozbyć się brzęczącego problemu. W artykule opiszemy jakie rodzaje łapek na owady możemy nabyć w ofercie producentów.

Łapka elektryczna na owady Alatron ORB-03Spośród całej gamy produktów ułatwiających walkę z owadami można wyróżnić lepy, świece oraz rozmaite środki w sprayu. Możemy również chwycić za łapki, czyli akcesoria, za pomocą których owady są unieszkodliwiane także w powietrzu. Możemy wyróżnić łapki elektryczne oraz tradycyjne. Czym się charakteryzują i jakie są ich zalety?

Łapka elektryczna – czyli współczesny sposób na owady

Jeśli chcemy szybko i skutecznie pozbyć się owadów, warto sięgnąć po łapkę elektryczną. Dzięki swojej formie pozwala szybko unieszkodliwić nawet kilka owadów na raz, co więcej nie pozostawiając plam na ścianach.

Łapka elektryczna swoim wyglądem przypomina rakietę służącą do gry w badmintona. Dookoła obręczy umieszczona jest natomiast metalowa siatka przez którą przepływają impulsy elektryczne. W momencie starcia rakiety z owadem, zostaje on porażony i natychmiast ginie.

Ważne: Łapka jest bezpieczna dla osoby, która się nią posługuje, ponieważ rączka wykonana z mocnego materiału, nie przewodzi impulsów.

Tradycyjna packa na muchy – dla mniej wymagających

Packę na muchy w bardzo tradycyjnej formie zna chyba każdy. Pomimo swojej okrojonej formy, sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym. Wykonuje się ją najczęściej z tworzywa sztucznego, dość elastycznego, w różnych kolorach. Jest lekka, łatwo się ją chwyta i nią manewruje. Ze względu na to, że packa unieszkodliwia owady podczas intensywnego ruchu i uderzenia o powierzchnię, może ulec zabrudzeniu. Na szczęście wszystkie pozostałości po owadach łatwo zmyjemy z niej pod bieżącą wodą.

Packa elektryczna czy tradycyjna?

lep na owady Bros CastoramaZalety packi elektrycznej:

- Unieszkodliwienie owadów w powietrzu, bez powstawania plam na rozmaitych powierzchniach.

- Łapka na baterie – nie trzeba jej ładować, by działała przez cały czas.

- Niektóre z łapek elektrycznych mają wbudowaną latarkę, która pozwala szybciej namierzyć owady.

Zalety łapki tradycyjnej:

- Do działania nie jest wymagane posiadanie baterii, wystarczy skierować łapkę w stronę lecącego owada.

- Łatwa do wyczyszczenia oraz lekka.

- Poręczny uchwyt, który umożliwia swobodne manewrowanie.

- Łapki tradycyjne są również tańsze od elektrycznych.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Narzędzia i preparaty do pozbycia się korników

Narzędzia i preparaty do pozbycia się korników
Korniki są wrogami wszelakich mebli i ozdób zrobionych z drewna. Jeśli w porę się ich nie pozbędziemy, są one w stanie w bardzo szybkim czasie zniszcz...
Czytaj więcej

Jak pozbyć się skórnika słonińca?

Jak pozbyć się skórnika słonińca?
Skórnik słoniniec to szkodnik, który często pojawia się w domach i magazynach, niszcząc zapasy, a czasami także niektóre elementy garderoby. Co warto ...
Czytaj więcej

Jak pozbyć się moli ubraniowych?

Jak pozbyć się moli ubraniowych?
Mól włosienniczek – to jego nazywamy potocznie molem ubraniowym lub odzieżowym. Choć dorosły osobnik jest nieszkodliwy, larwy tego owada mogą w krótki...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
16.11.2016
ja polecam rosiczkę :P nie jest to może najszybszy sposób, ale przynajmniej zgodny z prawami natury

Ocena i komentarz dla:

Rodzaje łapek na muchy