Produkty

Sól drogowa worek foliowy 20 kg

Kliknij aby powiększyć

Sól drogowa worek foliowy 20 kg

Kod: 602308

|
Sól drogowa z powodzeniem znajdzie zastosowanie podczas mrozów, rozpuszczając zalegającą na ziemi warstwę śniegu i lodu. Dzięki temu powierzchnia nie będzie śliska, co zapewni Ci większe bezpieczeństwo podczas chodzenia. Chlorek sodu nie jest substancją toksyczną, dzięki czemu nie wpływa w znaczącym stopniu na środowisko.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

40 cm

Wysokość opakowania

60 cm

Szerokość opakowania

0.12 cm

Waga brutto

20 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

do posypywania nawierzchni drogowych oraz chodnikowych w celu rozpuszczenia zalegającego śniegu lub lodu

Parametry indywidualne

Informacje dodatkowe

op. 20 kg

Parametry fizyczne i wizualne

Materiał wykonania

chlorek sodu
Sól drogowa to element, który z pewnością zastosujesz podczas mroźnej zimy, by stworzyć na drodze optymalne warunki do jazdy. Posłuży Ci on do posypywania nawierzchni drogowych oraz chodnikowych w celu usunięcia zalegającego śniegu lub lodu, co zwiększy Twoje bezpieczeństwo podczas chodzenia i zapobiegnie poślizgnięciu się. Preparat doskonale rozpuści lód zalegający na drodze, tworząc dodatkowo szorstką powierzchnię, która zwiększy przyczepność kół do podłoża, zmniejszając ryzyko wpadnięcia w poślizg. Praktyczny chlorek sodu to naturalna, nietoksyczna substancja, która nie oddziałuje w znaczący sposób na środowisko naturalne. Produkt jest bardzo wygodny w aplikacji – możesz go użyć zarówno w formie sypkiej, jak i zwilżonej lub solanki.
Ocena
17 komentarzy
13.02.2018
mieszkam na skraju wsi na górce co prawda małej ale wystarczającej, żeby były problemy z wyjechaniem autem na drogę gminną - w tym roku tylko ja posypałam przed swoim wyjazdem solą (raz) a reszta sąsiadów lądowała w zaspach. Wiem, że sól jest szkodliwa dla ziemi, naszych butów, nawierzchni drogowych, fundamentów domów itd, ale czasem musimy wybierać mniejsze zło, bo piasek niestety jest przykrywany spadającym śniegiem i nie spełnia się w czasie opadów, a śliznąć się i połamać łatwo.... Jadę dokupić jeden worek bo luty nie odpuszcza - wielkie życzenie i prośba do odkrywców-naukowców - może by wymyślili coś antyślizgawkowego??????
30.01.2017
Polecam. Na tej kartofle szybciej o 5 minut. Do mięs twardych też jak znalazł.
26.01.2017
Fajn sół, na pewno sie przyda! Bo ten sezon jest dość uciążliwy
25.01.2017
Polecam.
23.01.2017
Nie wyobrażam sobie zimy bez soli na drogach, chyba bym się zamordowała :/ Teraz spadły śniegi i znów pilnie potrzebna!!!
20.01.2017
Już kilka razy w tym sezonie mi się przydała i naprawde polecam! Lepiej posypać solą drogę niż się przewrócić
19.01.2017
gdyby nie ta sól, to niezłe piruety bym ślizgał przed domem!
06.01.2017
akcji wkracza sól. Sól, z pozoru, idealnie rozwiązuje problem. Wystarczy ją rozsypać, a śnieg roztapia się i spływa do kanalizacji, przydrożnych rowów i na trawniki, pozostawiając czarną nawierzchnię jezdni. Problem rozwiązany. Czyżby?

Nadejście wiosny z reguły odsłania tysiące dziur w nawierzchni dróg. To również okazja dla mediów, by znów pokazać, jak źle traktowani są przez zarządców ulic polscy kierowcy. Sęk w tym, że znaczna część wyrw w asfalcie to właśnie efekt intensywnego „zimowego utrzymania”. Sól wysypywana na drogi to z reguły sól kamienna (chlorek sodu) na tyle zanieczyszczona innymi solami, że nienadająca się do spożycia. Dość dobrze rozpuszcza się w wodzie. Temperatura zamarzania roztworu soli kamiennej w wodzie jest niższa niż 0 stopni, więc substancja ta wymieszana ze śniegiem czy lodem prowadzi do ich topnienia. Zapomina się jednak o tym, że jest to reakcja, która pochłania ciepło, a więc obniża temperaturę roztworu. Słona woda zwiększa więc naprężenia powstające w asfalcie. Przede wszystkim jednak wnika w jego szczeliny, a następnie powoli zaczyna odparowywać. We wszystkich porach, szczelinach i nierównościach asfaltu zaczynają rosnąć kryształy soli, które rozsadzają materiał z siłą dużo większą niż zamarzająca w szczelinach woda. Tak samo niszczone mogą być np. ceglane kolektory ściekowe, do których spływa słona woda, płyty chodnikowe albo ściany kamienic, na które odgarniane jest „błoto pośniegowe”, a także nasze zimowe buty. Wystarczy dłuższy spacer po chodnikach posypanych solą, by na naszym obuwiu pojawił się biały nalot, a skóra straciła swoją gładkość – to właśnie krystalizująca sól niszczy naturalną strukturę skóry.
23.12.2016
Już robię pierwsze zapasy bo podobno ma przyjść mrozik
18.12.2016
Zawsze kupuję trochę wcześniej zapas soli, bo już niedługo się zaczną problemy drogowe
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 • Porady
  i wskazówki

 • Ogród

  Sól, piasek, popiół - czym posypywać zamarznięte ścieżki oraz podjazd żeby nie uszkodzić roślin?

 • Urządzanie

  7 nietypowych zastosowań soli kuchennej

 • Ogród

  Sposoby na śliską powierzchnię przed domem

Ocena i komentarz dla:

Sól drogowa worek foliowy 20 kg