Rozwiązania Danfoss, zwane przez specjalistów marki Inżynierią Jutra, stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowania w zakresie infrastruktury ciepłowniczej i chłodniczej.

To przyjazne środowisku systemy, zapewniające komfortowe warunki do przebywania w prywatnych domach i zakładach przemysłowych.


Głowice termostatyczneGłowice termostatyczneGłowice termostatyczneGłowice termostatyczne

Głowice grzejnikowe firmy Danfoss to produkty, za pomocą których z łatwością utrzymasz stałą temperaturę w wybranym pomieszczeniu. Dzięki zastosowaniu oddzielnych głowic, w każdym pokoju swojego domu możesz stworzyć inne warunki cieplne, które będą miały wpływ na odczucie komfortu wszystkich mieszkańców. Wśród oferowanych przez Danfoss elementów, w zależności od posiadanego przez Ciebie grzejnika, znajdziesz takie z połączeniem RTD lub RTW. Możesz wybrać również produkt z cyfrowym termostatem.


zaworyzaworyzaworyzawory

Produkty Danfoss tworzone są z myślą o tym, by zapewnić doskonałe warunki cieplne w pomieszczeniach gospodarstwa domowego oraz lokalach użytkowych. W tym celu specjaliści marki oferują szereg komponentów grzejnikowych, w tym zaworów termostatycznych. Ich zastosowanie pozwala na zrównoważenie pracy instalacji cieplnej i kontrolowaniu temperatury emitowanej przez kaloryfer. Montowane przy dwururowych systemach centralnego ogrzewania umożliwiają również jego odłączenie, które jest niezbędne podczas prac serwisowych przy układzie, jego naprawianiu oraz rozbudowywaniu.


Zestawy grzejnikoweZestawy grzejnikoweZestawy grzejnikoweZestawy grzejnikowe

Zestawy grzejnikowe Danfoss to składające się z dwóch lub trzech elementów komplety umożliwiające podłączenie grzejnika do instalacji cieplnej oraz regulację intensywności grzania. Każdy z nich zawiera głowicę, za pomocą której dostosujesz temperaturę powietrza do swoich potrzeb oraz minimum jeden zawór przyłączeniowy. Wykorzystując te zestawy wraz z systemami grzejnikowymi Danfoss, zapewnisz w swoim domu lub lokalu użytkowym oczekiwany komfort cieplny sprzyjający zarówno pracy, jak i odpoczynkowi.Danfoss logoDanfoss logoDanfoss logoDanfoss logo

W 1933 roku Duńczyk Mads Clausen, tuż po tym jak uzyskał tytuł inżyniera, otworzył na poddaszu rodzinnego domu swoją firmę. Sprzedając profesjonalne zawory do agregatów chłodniczych własnej produkcji, sprawił, że w przeciągu kilku lat marka Danfoss stała się poważną konkurencją dla amerykańskich koncernów. Od tamtej pory firma Clausena nieprzerwanie rozwija się i tworzy nowe technologie. Dziś znajduje się wśród największych na świecie dostawców energooszczędnych i udostępnia innowacyjne rozwiązania usprawniające systemy grzewcze i chłodnicze. Specjaliści Danfoss jako pierwsi rozpoczęli produkcję przetwornic częstotliwości VLT® na skalę masową. W ten sposób przyczynili się do rosnących oszczędności energii zużywanej w procesach ciepłowniczych zarówno w domach prywatnych, jak i w lokalach komercyjnych czy zakładach przemysłowych. Obecnie wśród produktów marki można znaleźć szeroki wybór akcesoriów służących budowie i rozbudowaniu układów grzejnikowych oraz klimatyzacji – w tym systemów inteligentnego sterowania tymi instalacjami za pomocą aplikacji mobilnej, komponentów wysokociśnieniowych do wody i inwerterów solarnych.

Tym, co wyróżnia produkty Danfoss na tle innych, jest nowatorskie podejście specjalistów marki do technologii oraz ich troska o środowisko naturalne. Dokładają wszelkich starań, by zminimalizować negatywne dla ekosystemu skutki procesu produkcyjnego, jednocześnie nie zaprzestając dążeń do tego, by oferowane przez nich rozwiązania nie tylko spełniały, ale i wyprzedzały rosnące oczekiwania konsumentów.